Wymiana progów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

danupl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt lip 27, 2010 18:10
Lokalizacja: warszawa

Wymiana progów

Post autor: danupl » pn kwie 25, 2016 23:02

Cześć,

Niestety nadeszła ta chwila, aby wymienić progi z uwagi na fakt, że nawet ciężko jest podnieść auto (przednia część).
Moje pytanie: ile u was kosztuje taka "przyjemność"?

Czy jest sens robić progi w aucie, gdzie wychodzi już rdza na błotnikach, rantach drzwi oraz pewnie jest już pod "sierpami"?
Bo nie chciałbym się pakować w koszty, a myślę albo nad zmianą auta w przyszłym roku lub też zrobić golfa i jeździć ile sie da, chodź pewnie będzie coraz wiecej usterek z uwagi na jego wiek.
Gdybym chciał robić wszystko co powinienem to pewnie już dawno przekroczyłbym wartość auta - wymiana błotników drzwi + malowanie całości.

Pozdr



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana progów

Post autor: Michał_1977 » wt kwie 26, 2016 07:08

danupl pisze:ile u was kosztuje taka "przyjemność"?
Strona-500 + blacha.
danupl pisze:ciężko jest podnieść auto
Pytanie czy w progach jeszcze coś ze wzmocnień zostało?
danupl pisze:Czy jest sens robić progi w aucie, gdzie wychodzi już rdza na błotnikach, rantach drzwi oraz pewnie jest już pod "sierpami"?
Ja napiszę-nie ma sensu,ale za chwilę przyjdzie 10 osób i napiszą-rób,nie zastanawiaj się...
Pojeździj po blacharzach w swojej okolicy,zrób kosztorys i to Ty podejmij decyzję.
Dla jednych auto to tylko kupa blachy służąca do przemieszczania się od punktu A,do punktu B i dla nich włożenie każdej złotówki,to łamigłówka. Natomiast dla innych auto ma wartość powiedzmy-sentymentalną-i oni włożą każdy pieniądz dla ratowania swego wozu,mimo że rdza zjadła 30% żelastwa :bajer:


Zakładaj tematy w odpowiednich działach.Przenoszę.
Pkt.4 reg. forum.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

sloneczny40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 07, 2016 22:33

Wymiana progów

Post autor: sloneczny40 » wt kwie 26, 2016 17:46

tydzień temu odbierałem auto i zapłaciłem za próg zewnętrzny + wewnętrzny z robocizną 280 zł za stronę. Polecam złożyć ofertę na portalu oferia.pl [jeśli nie spełnia wymagań proszę o usunięcie] wstawiasz tam co masz do zrobienia i firmy same się do ciebie zgłaszają z propozycjami cenowymi. :) Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony, bo jak dzwoniłem to wszyscy za całość chcieli co najmniej 1000 zł.



luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Wymiana progów

Post autor: luke320 » śr kwie 27, 2016 00:05

sloneczny40 pisze:zapłaciłem za próg zewnętrzny + wewnętrzny z robocizną 280 zł za stronę.
Aż strach pomyśleć jak długo to wytrzyma zanim wylezie "rudzielec".



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Wymiana progów

Post autor: Michał_1977 » śr kwie 27, 2016 06:40

sloneczny40 pisze:zapłaciłem za próg zewnętrzny + wewnętrzny z robocizną 280 zł za stronę
Heheeee...komu ten kit? :grin:
Próg wewnętrzny + zewnętrzny,to w/g Intercars już jest ponad 3 stówy :jezor:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/eka ... 901140000/" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

luke320
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 604
Rejestracja: śr paź 27, 2010 18:19

Wymiana progów

Post autor: luke320 » śr kwie 27, 2016 10:03

Być może za taką właśnie sumę Mu to zrobili, tylko jakość takiego "dzieła" może pozostawiać wiele do życzenia.
Sam znam kilku takich "fachmanów", którzy za cenę, czasem, dużo poniżej ogólnie przyjętej, wymieniają progi,
nadkola, spawają podłogę etc. Efekt finalny jest do przyjęcia tylko z pewnej odległości, im bliżej tym rozpacz
większa. Takie naprawy nie wytrzymują roku. Rdza zaczyna kiełkować.



danupl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt lip 27, 2010 18:10
Lokalizacja: warszawa

Wymiana progów

Post autor: danupl » śr kwie 27, 2016 21:44

Przeliczyłem wszystko panowie i wychodzi na to, że inwestycja w żaden sposób nie są opłacalne.
Co bym nie zrobił to i tak się nie opłaca....lepiej dołożyć kasę do kupna innego:)
Chociaż z drugiej strony ma wszystko co potrzeba abs, elektrykę, klimę etc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości