Problem po wymianie zamka drzwi

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hardmen969
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt mar 16, 2010 02:43
Lokalizacja: Rakszawa

Problem po wymianie zamka drzwi

Post autor: hardmen969 » czw kwie 07, 2016 23:13

Mam standardowy problem z zamkiem kierowcy.
Samochód sam się zamyka i nie świeci lampka w drzwiach, nie działa brzęczyk itd.

Mechanik już dwa raza zmieniał ten zamek na inne "działające" używki z marnym skutkiem.
Zaraz po wymianie nawet nie świeciła się żarówka otwarcia drzwi, jedynie na kilka dni ustępowało samoczynne zamykanie się zamka.
Majster stwierdził, że do wymiany jest sterownik komfortu (zimne luty), więc kupiłem inny i dalej nic.

Po akcji z zatrzaśniętymi kluczykami kupiłem nowy zamek.
Po zamontowaniu działa światełko otwarcia drzwi, brzęczyk no i centralny sam się nie zamyka.
Po założeniu wszystkich linek itd. drzwi przestały się otwierać.
Centralny normalnie zamyka/otwiera, ale żadna z klamek nie otwiera drzwi. Stwierdziłem, że nowy zamek jest uszkodzony, więc założyłem stary i podobnie tzn.
Od wewnątrz za pierwszym pociągnięciem klamki słupek otwarcia lekko się unosi, ale drzwi się nie otwierają, dopiero za drugim pociągnięciem.
Od zewnątrz drzwi otwierają się tylko w chwili gdy centralny dociska zamek w pozycji otwarcia, jak przestanie dociskać w klamce czuć tylko przeskok i drzwi pozostają zamknięte.
Z tego co udało mi się dowiedzieć w klamce zewnętrznej jest regulacja linki. Sprawdziłem każdą pozycję nie pomaga. Co do wewnętrznej regulacji nie ma.

Z obserwacji wydaje mi się, że centralny nie do końca otwiera zamek i to jest powodem tego, że klamki nie otwierają drzwi.
Po wymontowaniu jednego, jak i drugiego zamka wszystko działa. Zamki otwierają się za każdym razem.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem po wymianie zamka drzwi

Post autor: muszkatobiasz » sob kwie 09, 2016 22:30

wyjmij linkę z klamki tej z regulacją i sprawdź wtedy



hardmen969
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt mar 16, 2010 02:43
Lokalizacja: Rakszawa

Re: Problem po wymianie zamka drzwi

Post autor: hardmen969 » ndz kwie 10, 2016 22:25

Każda zmiana ustawienia tej linki tylko pogarsza sprawę. Musi być ustawiona na odpowiednim rowku.



hardmen969
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt mar 16, 2010 02:43
Lokalizacja: Rakszawa

Re: Problem po wymianie zamka drzwi

Post autor: hardmen969 » pn kwie 11, 2016 22:05

Rozwiązanie krzywy drut suwaka zamknięte/otwarte.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości