Podświetlenie popielniczki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stateczny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lut 22, 2012 03:02

Podświetlenie popielniczki

Post autor: stateczny » wt paź 30, 2012 00:30

do wymiany żarówki podświetlenia zapalniczki-popielniczki należy najpierw lekko przygotować samochód VW GOLF IV
(UWAGA! tym razem, wyjątkowo... zderzaków i błotników nie zdejmujemy ! ;)
- a kto nie wymieniał samodzielnie np. żarówki mijania przód w TDI - mój post inny pt. "sprężyna żarówki",
prośba, proszę się nie śmiać ;) :)
Dołączam zdj jak przygotować autko do wymiany żarówki podświetlenia zapalniczki-popielniczki
(liczy się sukces ... trochę się napracowałem, przyznacie ;)
jednocześnie ukłony dla VW za zmyślne rozwiązanie, niczym budowa napęd CD w temacie klapka zasłaniająca popielniczki, suwana, z tłumikiem zębatkowym)
....
tak więc najpierw lekko demontujemy Naszego ukochanego VW MK IV


Obrazek
zdjęcie powyższe w tym temacie to oczywiście żart ! i tu przepraszam autora zdjęcia z innego postu i... chylę czoła ..
i gratuluję samozaparcia ...WOW ! :)
....
...
..

otóż "wic" polega na rozpracowaniu linii połączeń i zatrzasków by niczego nie zepsuć ...
(może me zdjęcia i opisy pomogą)
Po wymontowaniu zespołu popielniczkowo-zapalniczkowego (uwaga! opaska trzymająca przewód - nie przecinamy ! wyciągamy z blatu zespołu .. (np. przy pomocy cęgów bocznych - dźwignia)
- opaska będzie do powtórnego użycia - zamocowania !)
i...
najpierw odłączamy oprawkę żarówki OD GNIAZDA ZAPALNICZKI,
"dyngsik plastikowy zdemontować, następnie dłuuugie (czyli wzdłużne) zatrzaski .. "delikatnie... ale śmiało !!" podważamy
ruch-kierunek demontażu ... prostopadle do gniazda ...

dalej... sama oprawka żarówki (delikatna sprawa, ale do wykonania ! ) ... linia łączenia skomplikowana.. ale da się wykombinować...
(i nic na siłę !!!)
po rozłożeniu, bez uszkodzeń (jak się uda) ... mamy żarówkę "na widelcu".
kolejne (już całkiem moje) zdjęcia:
ObrazekObrazek
uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi na:
"jak rozkłada się oprawka" (dodam - łatwo popsuć ! ale.. nie takie "nierozbieralne"... rozbieraliśmy ! ;)
podpowiedź: plastikowa "zawiasa" nierozłączna na dole oprawki ! Nie forsować ! Nie tam zaczynać rozkładanie !
- ja zacząłem na środku oprawki (dwa zatrzaski oraz półkoliste połączenie, wtedy wyjdzie gdzie długie zatrzaski
generalnie: "nic nerwowo" ...!! uda się :)
3-mam kciuki :)
mnie się udało, ślicznie podświetla nowa żarówka :)
życzę sukcesów, pozdrawiam serdecznie



Kerimar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 29, 2016 09:29

Podświetlenie popielniczki i zapalniczki

Post autor: Kerimar » pn kwie 04, 2016 19:40

Jakby ktoś kiedyś główkował dlaczego nie ma światełka w schowku pasażera, to powiem, że mnie spotkała niespodzianka. Po wymianie spalonej żarówki podświetlającej zapalniczkę zaczęła świecić również żarówka w schowku... Pewnie przy dokładnej analizie schematu instalacji doszedł bym do jakichś wniosków, ale tego nie uczyniłem i nadal nie mam pewności czy to tylko u mnie taka sytuacja czy we wszystkich golfach MK4.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości