Jaką moc mają głośniki z przodu GOLF 2 89r. 1.8

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

goovispl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 09:55

Jaką moc mają głośniki z przodu GOLF 2 89r. 1.8

Post autor: goovispl » wt lut 09, 2016 19:42

Witam. Chciałbym się Was zapytać o moc fabrycznych głośników w golfie montowanych na podszybiu. Zastanawiam się nad wymianą na takie http://allegro.pl/glosniki-polo-golf-2- ... 70975.html" onclick="window.open(this.href);return false; stąd moje pytanie czy różnica w mocy jest spora czy raczej te przednie i tak i tak są słabe i za dużej różnicy nie będzie? Szukałem na różnych forach zagranicznych i wyczytałem tylko że to Nokia jest producentem fabrycznych (choć mogę się mylić) ale nie ma podanej żadnej ich mocy, coś ktoś wie? :D



kopalniak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: pt sty 01, 2016 20:52
Lokalizacja: Bogatynia

Jaką moc mają głośniki z przodu GOLF 2 89r. 1.8

Post autor: kopalniak » wt lut 09, 2016 21:02

Fabryczne na podszybiu mają 25W , i to chyba jest moc max (jutro sprawdzę i napiszę , żeby nie było ;) ) , więc RMS trzeba liczyć ok połowe mniej , czyli RMS to około 12W więc szału nie ma :los2:
Mam kilka takich montowanych na podszybiu i wiem , że były NOKiA , BLAUPUNKT , PHILIPS i chyba coś jeszcze.
Ja na twoim miejscu bym nie kupował tego , strasznie słabo słucha się jak są tylko takie malutkie głośniczki na podszybiu , niskich tonów tam nie zaświadczysz :kac:
Też miałem głośniki tylko na podszybiu i radził bym Ci kupić jakieś 130 mm w miejsce drzwi ( na fabryczne kratki ) i jakieś tweetery na podszybie tak jak to też oryginalnie było , a jak będziesz miał chęci i pieniądze to tzw. jajka w parapety (org rozmiarów , a nie tak jak to niektórzy ładują takie wielkie w półkę niszcząc ja... ) . Ja kupiłem Magnaty , średnia półka i nie posypią się po 2 latach . Dla zwykłego ,,Kowalskiego,, spokojnie wystarczy.
Co do opisu w aukcji , to nie zgodzę się . Z tego co kojarzę , Mac Audio to produkt Magnata , tyle , że tańszy- czyli niższej klasy.
Tak jak pisałem , jutro zobaczę dokładniej i poprawie jak coś namieszałem z tymi org. mocami
Ostatnio zmieniony śr gru 28, 2016 04:34 przez kopalniak, łącznie zmieniany 2 razy.


KUPIĘ KONSOLE VOTEX !!!

goovispl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 18, 2015 09:55

Re: Jaką moc mają głośniki z przodu GOLF 2 89r. 1.8

Post autor: goovispl » wt lut 09, 2016 22:51

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Aktualnie mam zamontowane z tyłu dwa magnaty które grają bardzo dobrze i niskie i wysokie tony, dodatkowo jakiś wzmacniacz z voicekraftu i tubę basową. Rozumiem, że z tych przednich głośników nie będzie za dużo basu, ale czy myślisz że różnica w porównaniu z fabrycznymi, mogłaby być na tyle duża, żeby zmienić głośniki te z przodu? Lubię posłuchać głośniej muzyki, w radiu mam zrobiony dość ciekawy equalizer i nawet teraz się tego bardzo przyjemnie słucha, lecz przy większym volume niestety te z przodu to nie wyrabiają, a magnaty z tyłu grają i chcą więcej :satan:

http://allegro.pl/magnat-glosniki-golf- ... 33290.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Niby to samo co mac, ale jednak magnat, tak? :grin:



kopalniak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: pt sty 01, 2016 20:52
Lokalizacja: Bogatynia

Re: Jaką moc mają głośniki z przodu GOLF 2 89r. 1.8

Post autor: kopalniak » wt lut 09, 2016 23:46

goovispl pisze:Rozumiem, że z tych przednich głośników nie będzie za dużo basu, ale czy myślisz że różnica w porównaniu z fabrycznymi, mogłaby być na tyle duża, żeby zmienić głośniki te z przodu?


Bardzo duża (sam miałem tylko org głośniki na podszybiu i jak zmieniłem na 130mm + tweetery to przeżyłem lekki szok , gdy zobaczyłem jak grają , bo się przyzwyczaiłem do tych małych ), odłącz tylne magnaty i subwoofer i zobacz jak grają tylko takie malutkie głośniczki na podszybiu. Czym więcej będą dostawały niskich tonów , tym bardziej będą charczeć , tak malutkie głośniki nie przeniosą takiego pasma. :kac: Nawet sam pisałeś , że te wymiękają , a większe magnaty proszą o więcej :hmm:


goovispl pisze:...przy większym volume niestety te z przodu to nie wyrabiają
Właśnie dlatego , że nie przeniosą takiego pasma. Nawet ciężko sobie wyobrazić , żeby taki mały głośniczek grał jak 30cm hehe :kac:
Tak na chłopski rozum , to ogólnie zasada jest taka , że czym większy głośnik , a co z tym idzie wielkość membrany , tym lepiej przenosi niskie tony. :bajer:
goovispl pisze:http://allegro.pl/magnat-glosniki-golf- ... 33290.html

Niby to samo co mac, ale jednak magnat, tak? :grin:
Dokładnie , choć tak jak pisałem wcześniej mac audio to produkt magnata , który jest ponoć niższej klasy.
Jak to kiedyś ktoś mi powiedział ,, jedną rzecz robią za miskę ryżu , a drugą za trzy ,, i coś w tym jest.
Są mac audio które wyglądają identycznie jak magnat , te same parametry , ale kosztują mniej. :bajer: :D

Edit:
Sprawdziłem , i jest tak jak pisałem , moc max to 25w :kac:


KUPIĘ KONSOLE VOTEX !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości