słabe świetlenie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartel867
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:14

słabe świetlenie

Post autor: bartel867 » ndz lut 07, 2016 18:17

Witam , mam taki problem w golfie a mianowicie to kilka . brak podświetlenia lampek po otwarciu drzwi tylko że lampki nie reagują na zadne z 4 drzwi jak również w bagażniku i schowku , manualnie da sie włączyć to oświetlenie więc zasilanie jest, przy okazji podswietlenie licznika jest strasznie słabe obrotomierz ledwo widać a licznik kiepsko i wyświetlacz climatronic też po oczach nie razi takie raczej blade to światło. Centralny zamek z pilota tez nie działa a kluczykiem da sie zamknąć tylko po ostatnim zamknięciu zablokowało mi tylne drzwi nie nie chcialy się otworzyć, teraz jedne z nich puściły ale drugie juz nie i są zamknięte. czy jest to jakoś wszystko powiązane w jedną usterkę czy jest tego cała masa ? dodam jeszcze że golf je z 1998 ale w elektryce z klima, podgrzewanymi siedzeniami i szyberdachem czyli niw taka uboga wersja ale problematyczna jak widze



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

słabe świetlenie

Post autor: G0 Karcio » ndz lut 07, 2016 20:40

Regulacje jasnosci podswietlenia masz ustawione na maksimum?? NIe wydaje mi sie, zeby akurat wszystkie diody tj.w liczniku czy klimie zostaly wypalone.
Sprobuj podmienic ten regulator jesli masz na maksa i slabo swieci. Jesli masz elektryczne szyby to zapewne panel szyb tez slabo swieci??



bartel867
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:14

słabe świetlenie

Post autor: bartel867 » pn lut 08, 2016 11:04

regulacja jest na maxa podkręcona a co do panelu sterowania szyb i resztą tych czerwonych światełek na desce to wydaje się swiecić wporządku tylko ten licznik i panel climatronic tak kiepsko świecą , no i to oświetlenie kokpitu po otwarciu drzwi wcale nie działa, kilka razy zareagował mi po wyjęciu kluczyka i zaświeciło wszystko ale to tylko kilka razy. W sumie to nie mam nawet tego sygnału po otwarciu dzrzwi co informuje o światłach , a przy okazji to i klakson ten padnięty. Czy to jakaś wina tego modułu komfortu czy po prostu padły we wszystkich drzwiach te mikrowłączniki



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

słabe świetlenie

Post autor: G0 Karcio » pn lut 08, 2016 13:09

Brak sygnalu dzwiekowego po otwarciu drzwi:
- zaciagnij hamulec reczny az zaswieci sie kontrolka i przejedz ok.30m predkoscia 30km/h, jesli nie bedzie sygnalu to masz do wymiany buzzer (brzeczyk) w liczniku
- sprawdz mikrostyki w zamkach i czy nie ma zimnych lutow
Brak klaksonu:
viewtopic.php?f=140&t=463512" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=140&t=562799" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=140&t=391091" onclick="window.open(this.href);return false;



bartel867
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:14

słabe świetlenie

Post autor: bartel867 » wt lut 09, 2016 18:16

no dobra dzieki za info z klaksonem , myślałem po prostu że to wszystko jest jakoś powiązane, ale pojawił mi się nowy wątek bo oświetlenie podsufitki załącza się po wyciągnięciu kluczyka i reaguje również na tylne lewe drzwi, a na reszte z drzwi to nie i ch... to muszą być te mikrostyki w zamkach chyba bo po wyciagnięciu kluczyka smiga światło w podsufitce ale te światełka w drzwiach juz nie. A masz jakiś pomysł co do świetlenia zegarów licznika i wyświetlacza przejechanych km ? bo razem z tym panelem od klimy to kiepściutko świecą. może byś jakaś usterka czy zwyczajnie sie powypalało to i pora juz zmienić na nowe ?



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1667
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

słabe świetlenie

Post autor: G0 Karcio » wt lut 09, 2016 21:30

To jest normalne, ze wlacza Ci sie oswietlenie na podsufitce po wyjeciu kluczyka ze stacyjki, jesli nie chcesz by sie swiecily, to przestaw przelacznik lampki na inna pozycje (tył i przod). Niektorzy narzekaja, ze sie nie swieca a Ty narzekasz, ze sie swieca :kac: .
Co do zegarow i klimy to jedyne co mi przychodzi do glowy jest podmiana albo licznika albo panelu klimy (zalezy co szybciej dostaniesz lub pozyczysz), jesli licznik wymienisz i bedzie dobrze tzn.ze wymiana panelu klimy rozniez pomoze. Pytanie czy licznik i klima jednoczesnie zaczely ciemniej swiecic czy w roznych odstepach czasu? Jesli w tym samym momencie to nie mozliwe zeby nagle i tu i tu diody sie wypalily a jesli w roznych odstepach czasu tzn.,ze widocznie przyszedl na nie czas, tak mi podpowiada logika. Aha...zamki niekoniecznie do wymiany, moze wystarczy poprawic w nich zimne luty. Zacznij od drzwi kierowcy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości