Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
NETWolF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:52
Lokalizacja: Pruszków

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: NETWolF » ndz mar 31, 2013 15:19

Witam,

jak wygląda odprowadzanie wody z przedniego podszybia w Golfie 4?
Z ciekawości dzisiaj zajrzałem, bo przy zamkniętej masce wystawał mały kawałek plastiku i zobaczyłem coś takiego:
Obrazek
w powiększeniu wygląda to tak:
Obrazek

Jest wyłamany kawałek podszybia od strony pasażera i zastanawiam się czy może to tak zostać bo chyba tam jest właśnie kanał deszczowy?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: muszkatobiasz » ndz mar 31, 2013 19:22

pod tym plastikiem jest drugi który przykrywa filtr pyłkowy więc woda niedostanie się do środka samochodu



Awatar użytkownika
NETWolF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: NETWolF » ndz mar 31, 2013 19:45

Dobrze że się tym zainteresowałem, bo nie dawało mi to spokoju i odkręciłem te 4 śrubki i zdjąłem tę osłonę [dla zainteresowanych nr kat.: 1J1819537].
Okazało się, że pod osłoną nie ma ani górnej obudowy filtra powietrza, ani samego filtra :) Taka mała niespodzianka po zakupie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: Qto » ndz mar 31, 2013 19:59

górną obudową filtra (kabinowego) jest ta część którą odkręciłeś...



Awatar użytkownika
NETWolF
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 28, 2013 20:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: NETWolF » ndz mar 31, 2013 20:44

Qto pisze:górną obudową filtra (kabinowego) jest ta część którą odkręciłeś...
OK. Zmyliły mnie aukcje obudowy dla modelu 1,4 16v [z nr kat 036 129 611], który składa się z 2 części i komora jest tam w pełni zamknięta.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: seebst » sob paź 05, 2013 08:54

Ja mam takie pytanie... Bora.
Kiedyś miałem wymienianą przednią szybę. Po jej wymianie podszybie już tak elegancko nie chciało przylegać do szyby - była duża szpara między podszybiem, a szybą. Więc wpuściłem trochę sylikonu w środek, całość docisnąłem na noc i trochę już było lepiej, ale po czasie i tak lekko odeszło. Przejeździłem tak ze dwa lata i nic się nie działo. Teraz przerabiałem temat naprawy mechanizmu wycieraczek, więc chciał nie chciał, musiałem zabrać się za demontaż tego podszybia, ale poszło gładko. Po usunięciu starego sylikonu i po wykonaniu w/w zabiegu założyłem nowe, ori podszybie, ale dalej miałem wielką szparę między nim, a szybą. Więc podejrzewam, że to na dole szyby ten rant uszczelki tak jakby był źle wsadzony podczas montażu szyby, ale nie ważne...

Zrobiłem to tak, że w środek, między szybę, a podszybie, wpuściłem klej montażowy, co by ładnie dolegało do szyby. No i po chwili pięknie z każdej strony plastik dolega do szyby i było już pięknie. Mały szkopuł był tylko w tym, że klej montażowy ma kolor zółty, więc niezbyt to wyglądało estetycznie, jakby patrzeć na to... Więc kupiłem czarny sylikon i cały rant posmarowałem wzdłuż, żeby tak się to w oczy nie rzucało, i powiem, że teraz super to wygląda:
http://img21.otofotki.pl/obrazki/qn904_w1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://img21.otofotki.pl/obrazki/on73_w2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Tylko, czy dobrze zrobiłem, że tak uczyniłem? ja wiem, że w środku jest rancik do odprowadzania wody, ale ta szczelina była tak duża, że myślałem, że woda podczas większego deszczu będzie się po prostu przelewać do środka; a tak nic już pod podszybie nie wleci, tylko bezpośrednio po nim. Proszę Was o swoje opinie w tej kwestii, bo teraz nie daje mi to spokoju...



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: seebst » ndz paź 20, 2013 09:51

Czy nikt nic mi nie podpowie co do powyższego postu?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: grg474 » ndz paź 20, 2013 16:33

seebst, ja robię tak - po zdjęciu plastiku podszybia mam na dole szyby listwę w którą zawsze wchodzi wąs z podszybia tworząc stałe połączenie. Najczęściej w tej listwie jest syf, więc to czyszczę i myję a potem nakładam ładnie płyn do mycia rok lub naczyń. Listwę podszybia też ładnie smaruję i potem ładni mi to wskakuje tak że podszybie przylega pięknie do szyby. Czy zrobiłeś dobrze? nie wiem - na pewno nie tak jakby producent zakładał


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: seebst » ndz paź 20, 2013 21:51

grg474 pisze:Czy zrobiłeś dobrze? nie wiem - na pewno nie tak jakby producent zakładał
Jak już wyżej wspomniałem, problem pojawił się po wymianie szyby na nową - po założeniu podszybia już nie dolegało tak jak przedtem. Tak więc ta listwa na pewno była czysta, ba! Była przecież nowa, tak jak i szyba. Ten wąs z podszybia wchodzi elegancko w tą listwę, ale odbija, nie trzyma się - wchodzi lekko. Więc coś z samą listwą musi być nie tak. Ale już trudno, musi zostać tak jak jest. Czy wobec tego, to, o co pytałem - zaklejenie tego sylikonem (jak na załączonych zdjęciach pokazałem) - rozwiązanie za sprawi kiedyś w przyszłości jakiś problemów?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: grg474 » pn paź 21, 2013 18:10

seebst pisze: rozwiązanie za sprawi kiedyś w przyszłości jakiś problemów?
wątpię - najwyżej będzie cieżko zdjąć plastik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: seebst » pn paź 21, 2013 18:47

grg474 pisze:najwyżej będzie cieżko zdjąć plastik
O to się nie boję.
Chodzi mi konkretnie - czy podczas deszczu, kiedy woda będzie lecieć po szybie, nie będzie mi z tego powodu gdzieś zaciekać, żeby coś nie zamokło, nie podmokło?



Awatar użytkownika
Upiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 20:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: Upiter » ndz sty 24, 2016 03:10

Odgrzebie kotleta ;) Rynienka która jest zamontowana pod szybą przednią w którą wchodzi podszybie jest jakby za głęboko zamontowana i podszybie nie chce w nią wskoczyć (listwa do której montuje się podszybie) . Czy da się jakoś poprawić ta rynienke, czy tylko przy wymianie szyby?


RED MEXICANA by uPiter

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2755683#2755683

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: Haki » pn sty 25, 2016 18:39

Upiter, wymiana szyby ... ewentualnie zabawa z samym podszybiem ,,, może delikatna rzeźba i wskoczy


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Upiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: sob kwie 11, 2009 20:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Odprowadzanie wody z przedniej szyby

Post autor: Upiter » pn sty 25, 2016 19:44

Długo kombinowałem ale nie chce wskoczyć. Nie dość, że brzydko wygląda to jeszcze w zimie trzeszczy o szybę ;/


RED MEXICANA by uPiter

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2755683#2755683

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości