Mieszalnik ciepła - Ilość klapek w nagrzewnicy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dawid-1998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 27, 2015 17:58

Mieszalnik ciepła - Ilość klapek w nagrzewnicy

Post autor: Dawid-1998 » pn sty 18, 2016 18:30

Siema.. Auto mi nie grzeje, zaglądałem wczoraj przez nawiewy i zobaczyłem brak gąbeczek na tych klapkach. Chciałbym to zrobić możliwie najmniej rozbierając. I tu pada moje pytanie. Ile jest tych klapek? Od kierunku nawiewu (szyba, głowa, nogi) i od ciepło/zimno. Tylko te dwie czy jakaś jeszcze?



Awatar użytkownika
itfocus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr sie 05, 2015 10:43
Lokalizacja: Słupca

Mieszalnik ciepła - Ilość klapek w nagrzewnicy

Post autor: itfocus » pn sty 18, 2016 18:36

Tylko te dwie. Dodatkowo warto pouszczelniać kanały nawiewów na szyby itd., bo gąbka w miejscach łączeniach się rozłazi i później jest słaby nawiew na szyby, ale to jest temat drugorzędni i nie polecam robić tego zimą. Klapki masz dwie, po zdjęciu tej plastikowej bańki pierwsza jest stosunkowo łatwo dostępna - ona kieruje na co leci powietrze, druga jest głębiej - steruje ciepłe - zimne, ale po odchyleniu pierwszej w skrajne położenie też nie ma wielkiego problemu. Ja to załatwiłem porządną taśmą malarską (mocny klej), do tej pory mam spokój.


Golf II 1.6RF '89 - CL z dodatkami - Wanna be GTI :D

Dawid-1998
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 27, 2015 17:58

Mieszalnik ciepła - Ilość klapek w nagrzewnicy

Post autor: Dawid-1998 » pt sty 22, 2016 21:43

Klapy zaklejone, golfik niemal parzy w ręce. Rozwiazanie jak powyżej, dobra taśma. Do zamknięcia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości