zablokowana zmiana nawiewu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartoso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 15:34

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: bartoso » sob lis 28, 2015 16:25

moj problem polega na tym, że ta kratka nawiewu do szyby przedniej była pęknieta i przy czyszczeniu deski rozdzielczej wpadła do sroka zablokowując obrót pokrętła nawiewu na nogi i reszte. nie mam kompletnego pojęcia jak się za to zabrać.

Probopwałem taka łapka do wyciągania śrub ale nie ma szans, wyciągałem wentylator ale dalej jest nagrzewnica i raczej nie włożę tam reki.

pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: Qto » sob lis 28, 2015 16:59

zrzucić deskę i rozebrać kanały powietrzne...



bartoso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 15:34

Re: zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: bartoso » ndz lis 29, 2015 13:45

omg spróbuje jeszcze przez środkowy kanał. ;/ jak sie nie uda to nie ruszam deski. dzieki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: Qto » ndz lis 29, 2015 14:01

jeśli pokrętło jest zblokowane to raczej ciężki temat, pytanie jeszcze jak duży element tam wpadł...może udałoby się go poruszyć drutem (poprzez środkowe kratki w desce) i później wytargać odkurzaczem...

tak to wygląda po zdjęciu deski i rozebraniu części kanałów

ObrazekObrazek



bartoso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 15:34

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: bartoso » ndz lis 29, 2015 22:06

polowa kratki tej z podszybia;/pogrzebałem i element jest luźny. mogę przekręcić od nawiewu szyby do twarzy. nie wskoczy tylko na (razem nogi i twarz). chce uniknąć ścigania deski bo to dużo roboty. może jakbym wyciągnął środkowy nawiew.
nie chce pourywać zaczepów:P



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: Qto » ndz lis 29, 2015 22:24

bartoso pisze:może jakbym wyciągnął środkowy nawiew
nawet nie brałem pod uwagę aby to ogarniać bez demontażu środkowych kratek... ale generalnie ciężki temat, element jest duży, wpadł w miejsce gdzie nie dojdziesz przez środkowe kratki...a nawet gdyby drut się tak wygiął to jest tam ciasno, a jeszcze trzeba to jakoś zahaczyć :grrr:

Przez środkowe kratki dojdziesz do elementu widocznego na zdjęciu niżej...i na samym dole trafisz na klapkę widoczną na dwóch zdjęciach z posta wyżej...a felerny element znajduje się na lewo od kratki (za nią) którą widać na pierwszej fotce. Nie wiem czy potrafisz to sobie wyobrazić...drutem prędzej doszedłbyś od strony wentylatora, pod nagrzewnicą - łatwiej będzie ominąć klapkę, bo ta ruszą się w taki sposób że od strony środkowych kratek w desce to raczej tego nie widzę - i wytarganie tego chociaż przed kratkę...a później już w górę. Ogólnie to walka z niewidzialnym wrogiem ;)
Obrazek



bartoso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 15:34

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: bartoso » ndz lis 29, 2015 22:47

że tez producent nie przewidział ze tak może się stać:P chyba nie mam wyjścia jak ściągnąć deskę.;/ ale jeszcze jeden wariant mam może przez tylny nawiew pasażerów. wyjąc całą obudowę lewarka środkowy panel.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: Qto » ndz lis 29, 2015 23:04

bartoso pisze:wyjąc całą obudowę lewarka środkowy panel.
możesz...będzie możliwość delikatnego wypięcia nawiewu na nogi pasażerów z tyłu, ale czy tam dojdziesz do tej pękniętej kratki? Spróbować warto bo do zdjęcia deski te elementy i tak musisz zdemontować.



bartoso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 22, 2015 15:34

Re: zablokowana zmiana nawiewu

Post autor: bartoso » pn lis 30, 2015 21:22

w sobote zabiore sie za to, podziele sie wiedza:D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości