Odpadł włącznik od lampki w podsufitce. Jak to naprawić?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kamis1251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 03, 2015 00:16

Re: Odpadł włącznik od lampki w podsufitce. Jak to naprawić?

Post autor: Kamis1251 » wt lis 03, 2015 00:30

Dołączając się do tematu... Bawiłem się dzisiaj przy żaróweczkach w lampkach podsufitki nagle wszystko przestało świecić. Wyjąłem cały panel żeby zobaczyć co jest grane (po fakcie się ogarnąłem, że może bezpiecznik i miałem rację spalił się). Jak podważałem ten pierwszy plastik żeby dostać się do śrubek podczas ściąania coś strzeliło i przycisk od lewej żarówki od pasażera się zepsuł tzn. gdy go wciskam on się jakby zatrzaskuje i żarówka świeci sama a teraz przycisnę przycisk i jak puszcze to żarówka się wyłącza wgl nie zaskakuje. Nwm coś musiałem popsuć może ktoś wie co może być przyczyną i czy da radę to samemu naprawić. Pozdrawiam ;)Obrazek



KonMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw lut 12, 2015 17:51
Lokalizacja: Sypniewo
Auto: Golf 4
Silnik: 1.9
Kontakt:

Odpadł włącznik od lampki w podsufitce. Jak to naprawić?

Post autor: KonMan » wt lis 03, 2015 18:31

a ja mam jeszcze inny problem chodzi o wszystkie lampki na suficie oprócz słonecznikowych, nie wiem czyja to jest wina czy żarówki czy instalacji czy lampki...

zacznijmy od lampki pomiedzy słonecznikami, gdy włączam przycisk po lewej stronie to zapali sie ale moze zaraz zgasnać, tak jakby nie łączyła, np uderzę w podsufitke to moze zgasnac albo zapalic sie, w grę wchodzi wymiana lampki ?
jeszcze nie wiem czy w golfach tak jest czy tylko u mnie ale jak zapale lewą lampkę (włączę lewy przycisk) to żarówka się zapali a po paru minutach świeci jakby z mniejszym prądem jaby słaba była ale gdy otworzę drzwi albo przekręce kluczyk to świeci pełną parą, mam jakiś czujnik czy jakąś oszczędność ?


a teraz lampki z tyłu nad pasażerami, gdy je przełączam na tryb otwierania drzwi to zaświecą sie a gdy zamknę to palą sie przez pare min po czym póżniej przygasają, ledwo świecą ale nie zgasną..


Obrazek

blochupro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn sty 19, 2015 01:31
Lokalizacja: Częstochowa

Odpadł włącznik od lampki w podsufitce. Jak to naprawić?

Post autor: blochupro » pt lis 13, 2015 00:42

Jeżeli uderzasz w podsufitke i pali to po prostu masz brak styku . A co do lampek z tyłu różnie masa albo mikroprselaczniki w zamkach



blochupro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn sty 19, 2015 01:31
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Odpadł włącznik od lampki w podsufitce. Jak to naprawić?

Post autor: blochupro » pt lis 13, 2015 00:45

Kamis1251 pisze:Dołączając się do tematu... Bawiłem się dzisiaj przy żaróweczkach w lampkach podsufitki nagle wszystko przestało świecić. Wyjąłem cały panel żeby zobaczyć co jest grane (po fakcie się ogarnąłem, że może bezpiecznik i miałem rację spalił się). Jak podważałem ten pierwszy plastik żeby dostać się do śrubek podczas ściąania coś strzeliło i przycisk od lewej żarówki od pasażera się zepsuł tzn. gdy go wciskam on się jakby zatrzaskuje i żarówka świeci sama a teraz przycisnę przycisk i jak puszcze to żarówka się wyłącza wgl nie zaskakuje. Nwm coś musiałem popsuć może ktoś wie co może być przyczyną i czy da radę to samemu naprawić. Pozdrawiam ;)Obrazek
Ściągnij lampkę zrób więcej zdjęć ale pierw zerknij czy ci sprężynkę nie wystrzeliło w obudowie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 32 gości