Wygłuszenie auta

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dawid911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: czw sty 15, 2015 00:47

Wygłuszenie auta

Post autor: Dawid911 » czw paź 15, 2015 14:28

Witam chce sie zabrac za wygłuszenie auta jakie maty polecacie i ile metrów mi trzeba chce wygłuszyc od grodzi do bagażnika z dachem i bokami ?
i zmiescic sie najlepiej w 300-350zł max 400



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Wygłuszenie auta

Post autor: Hubi14 » czw paź 15, 2015 21:20

w 400 to się możesz nie zmieścić, ja wygłuszałem matami butylowymi plus piankowymi 9mm to dałem 300zł a kleiłem tylko od grodzi po całej podłodze, jak jest tylni fotel to już nie lepiłem ;)



marzyciel33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wygłuszenie auta

Post autor: marzyciel33 » wt paź 20, 2015 07:44

Zależy co trzeba zrobić bo czasami profesjonalne wygłuszenie auta w środku jest dużo droższe. Do wygłuszania stosuje się różnego rodzaju filcowe maty wygłuszające, maty bitumiczne, pianki i dedykowane elementy (najdroższa opcja). Do tego montaż takich elementów wymaga niezłej precyzji.
Odsyłam do http://www.motocorner.pl/wyciszenie-sam ... szyc-auto/" onclick="window.open(this.href);return false; tekst w którym opisane są techniki wygłuszania aut oraz jakich materiałów używa się w tym celu.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Wygłuszenie auta

Post autor: Hubi14 » wt paź 20, 2015 13:57

a jak chcesz z dachem i drzwiami wygłuszać to to 500zł to jest minimum ;) pewnie da się taniej, ale takim badziewiem, że będzie głośniej niż bez wyciszenia



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Wygłuszenie auta

Post autor: Ludvigg » wt paź 20, 2015 22:20

Temat był wałkowany mnóstwo razy na forum, sam gdzieś już o tym pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Przerabiałem wygłuszanie w mk2 jakieś 2 lata temu, użyłem do tego blachogumu, mat bitumicznych i filcu. Całość wyglądała tak, podłogę, bagażnik, drzwi, tylne błotniki i tapicerke wysmarowałem od wewnątrz obficie blachogumem, na podłogę i drzwi dałem maty bitumiczne i filc. Maty poprzyklejałem w miejsce zapór przeciwdeszczowych na drzwiach i na podłogę pod nogami kierowcy i pasażera od foteli po deskę rozdzielczą. Ściany grodziowej nie wygłuszałem. Na to dwie warstwy filcu. Za maty dałem około 80 zł, filc około 30 i blachogum 3kg 60 zł. Powiem tak, efekt był powalający, a robiłem to w dieslu, więc w benzynie powinno być jeszcze lepiej. Ogólnie polecam każdemu, ale weź pod uwagę jeszcze to że na hałas w aucie składa się wiele innych rzeczy, jak stan uszczelek, opony, szczelność wydechu. Jak masz zgniłe podszybie z dziurami to hałas też będzie większy.

Jak masz jakieś pytania pisz na priv, chętnie pomoge.

Pozdrawiam, Ludvigg.



trucker2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 09:34
Lokalizacja: WPR

Wygłuszenie auta

Post autor: trucker2 » czw lut 04, 2016 16:09

Witam
Ja po odbudowie tez wygłaszałam golfa ii 3d . Zużyłem 7m kwadratowych mat butylowych plus pianki zastępującej filc który kazdy wie jak pachnie i wygląda po wilgoci. Całość wyniosła 1000 zl , wykleiłem caly środek bez dachu . Świetnie sie klei i trzyma podłoża. Każdy kto dotknął tematu wie że tanio nie jest i osobiście uważam że lepiej zrobić etapami niż zrobic po taniości a za rok byc na siebie zlym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 37 gości