Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ppiinneekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob lut 26, 2011 13:57
Lokalizacja: Żory

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: ppiinneekk » pn paź 12, 2015 17:32

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale, jeśli zły proszę o przeniesienie.

Mam taki mały problem, zaczęło robić się zimno a ogrzewanie w moim aucie nie działa.
Problem wygląda mianowicie tak:
Silnik grzeje się normalnie, temperatura odpowiednia lecz z nawiewów leci zimne powietrze.
Gdy podkręcę silnik na wyższe obroty tak jakby grzało lepiej, gdy jadę około 110 km/h leci normalnie ciepłe
powietrze. Jak zwolnię, powietrze znowu robi się strasznie zimne. Jaka może być przyczyna tego? Czy od razu
wymieniać nagrzewnice, czy jest jakaś inna opcja żeby to zrobić? Co może być przyczyną tego? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi, mam nadzieję ze coś poradzicie bo jestem załamany :D

Właśnie wróciłem z auta i kolejna rzecz sprawdzona a mianowicie:
Zagrzałem autko do 90 stopni na wolnych obrotach, puściłem ciepłe powietrze i nic,
podkręciłem silnik do około 4000 obrotów i za kilka sekund powietrze z nawiewów leciało gorące.
W czym problem ? Pomocy :)


Obrazek
mój były golf mk2, cult style, rost;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=412960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: jjaworskyy » wt paź 13, 2015 09:46

Pompa wody??



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: Developers » wt paź 13, 2015 12:20

za pewne co gąbka była na klapkach już wywiało ją :D Ja zawaliłem tą klapkę taśmą szarą i już 2 rok mam ciepełko :) Chyba, że miałeś zalewany silnik wcześniej wodą a nie płynem to nagrzewnica do wymiany. A i przewody co idą w nagrzewnice masz ciepłe ?
Obrazek Uploaded with fotem.pl


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: Radzio0018 » wt paź 13, 2015 12:54

Również miałem pisać o gąbce na klapkach , ale wydaje mi się , że to nie będzie jedynym powodem ... U mnie też był problem z ogrzewaniem , ale dosyć jednostajny ... po prostu leciało letne powietrze i koniec .. Wtedy okazały się pozbawione gąbki klapki i po zaklejeniu ich w aucie mam saunę .. W tym wypadku sprawdziłbym klapki , ale trzeba się przyjrzeć nagrzewnicy , a no i płyn chłodniczy powinien być wymieniony :bajer:



Awatar użytkownika
ppiinneekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: sob lut 26, 2011 13:57
Lokalizacja: Żory

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: ppiinneekk » wt paź 13, 2015 20:51

Piszecie o gąbkach na klapce, jeśli ich by nie było to powietrze na podkręconych obrotach silnika również było by zimne a jest gorące. Nie wiem czy przewody są ciepłe nie sprawdzałem, jutro to zobaczę. Obydwa powinny być ciepłe, czy tylko jeden ? Płyn chłodniczy wymieniony około pół roku temu, układ chłodzący nie był zalewany wodą.

Wydaje mi się, że to pompa wody, lecz mogę być w błędzie. Silnik podkręcę na obrotach, pompa dostaje lepszy napęd z rozrządu i daje rade puścić wodę przez nagrzewnicę, nie sądzicie? Mogę być w błędzie. Jeśli nagrzewnica była by zatkana to nawet na wysokich obrotach nie dostawała by ciepłego płynu chłodniczego i ciągle powietrze było by zimne.?

Dzięki za odpowiedzi.


Obrazek
mój były golf mk2, cult style, rost;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=412960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: Developers » wt paź 13, 2015 21:04

U mnie też podobnie było jak piszesz tylko jeszcze w 1.6 TD poprzedni właściciel zalewał wodą i zalałem płynem w zimie było strasznie zimno jak dało się po obrotach to na 2 biegu nawet ciepło dawało, aż do czasu gdy pod czas jazdy nagrzewnica strzeliła. Jak wymieniłem nagrzewnicę oraz zaślepiłem klapki mam ciepełko. Jak nie bedziesz miał ciepłych przewodów co idą do nagrzewnicy to nagrzewnica zabita, jak gorące to klapki (dziury do zaślepienia)
A przy obrotach to pompa daje lepszy obieg i włączysz nadmuch to obieg jest cały czas i daje ciepło :chytry:


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

arturo925
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz maja 25, 2014 17:19

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: arturo925 » śr paź 14, 2015 01:50

Mam identyczny problem w 1.6 PNie. Jak dostac sie do tych klapek? Trzeba sciagac cala deske rozdzielcza? No i co zaslepic zeby nie zaslepic zbyt duzo haha. U mnie do tego nadmuch na szybe i na stopy jest mega slaby, ledwo odczuwalny



Awatar użytkownika
Developers
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 19:51
Lokalizacja: Garageee
Auto: GULF MK II AUDI S3 8L

Niedziałające ogrzewanie Jetta A2.

Post autor: Developers » śr paź 14, 2015 11:07

przeszukaj forum, jest tego pełno jak sie dostać tam. Nie trzeba dechy zrzucać, a ja nie bede się produkował. :bajer:


Mieć mniej, żeby mieć więcej. To wymaga poświęceń. Spójrz głębiej, żeby dostrzec. To co najcenniejsze, to co najważniejsze....
https://www.facebook.com/Golf-MK-II-1817132551907679/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości