Problem z tylną klapą?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: epaweld » czw kwie 16, 2015 23:45

Witam wszystkich,
Dawno tu nie zaglądałem :) to chyba dobrze, nie miałem problemów z moją ślicznotką. No ale do rzeczy....
Jakieś 4 lata temu wymieniałem całą tylną klape, było trochę rdzy więc pomyślałem że lepiej będzie wymienić całą. No i tu chyba popełniłem błąd :(
Teraz po każdym deszczu zbiera mi się woda. Dokładnie w środku tylnej klapy. Nie mam pojęcia skąd się ona może tam brać. Boję się że niedługo pojawi się tam rdza. Sprawdziłem możliwie wszystkie miejsca nic nie znalazłem. Dlatego też piszę tutaj. Może ktoś ma jakiś pomysł o którym ja nie wiem i tego nie sprawdziłem. Bardzo będę wdzieczny za jakieś podpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich posiadaczy Golfów :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: Qto » pt kwie 17, 2015 01:12

jeśli w środku, to za wiele opcji nie ma...szyba, wycieraczka, przelotka z kablami pomiędzy klapą a budą, sprawdź czy pod tablicą rejestracyjną nie ma nadmiaru otworów...kiedyś widziałem sito po wkrętach :panna:



epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: epaweld » pt kwie 17, 2015 01:41

Nie ma dwie orginalne dziury na tablice :) więc to miejsce odpada.
Mi się też wydaje że to będzie prędzej szyba. Czy można ją w miejscu uszczelki "obsmarować" silikonem czarnym? Czy coś innego by się nadawało do tego?
Bo wtedy bym to wyeliminował. Przy wycieraczce jest sucho nie ma też luzów. Natomist co do "między klapą a budą" którędy miałaby wpadać do środka klapy?



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z tylną klapą?

Post autor: GTomekASZ » pt kwie 17, 2015 01:53

Jesteś pewny, ze to woda? Może wywala płyn u mnie był podobny problem, część spryskiwała szybę,a część szła w klapę. Masz w klapie otwory, którymi powinna być odprowadzona woda?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: Qto » pt kwie 17, 2015 09:24

epaweld pisze:Natomist co do "między klapą a budą" którędy miałaby wpadać do środka klapy?
gumowa przelotka z kablami...jak popękana to może tamtędy dostawać się woda



epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: epaweld » pt kwie 17, 2015 11:42

Co do płynu ze spryskiwaczy, bardzo rzadko używam tylnego spryskiwacza :) więc to odpada.

Otworów nie mam w tylnej klapie, jak rozumiem sam musiałbym je zrobić i nawiercić?

Przelotka jest cała.

A co z tą szybą? Czy można to podsmarować czarnym sylikonem? Oczywiście uprzednio wyczyściwszy to z tego syfu między szybą a blachą.



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z tylną klapą?

Post autor: GTomekASZ » pt kwie 17, 2015 11:56

Co to za autko?



epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: epaweld » pt kwie 17, 2015 12:51

Golf 3



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z tylną klapą?

Post autor: GTomekASZ » pt kwie 17, 2015 14:25

Na końcu klapy praktycznie na rancie nie ma taki zatyczek plastikowych w rogach? Nie wiem jak jest w III dokładnie, bo nigdy się nie przyglądałem zobaczę u kumpla na dniach



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: Qto » pt kwie 17, 2015 14:26

epaweld pisze:A co z tą szybą? Czy można to podsmarować czarnym sylikonem? Oczywiście uprzednio wyczyściwszy to z tego syfu między szybą a blachą.
lepiej obłożyć czymś (np szary papier toaletowy) szybę dookoła (od środka)...od zewnątrz lać wodę i sprawdzić czy papier jest mokry czy suchy.



epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: epaweld » pt kwie 17, 2015 14:51

OK, sprawdzę to tak.
Tylko żebyśmy się zrozumieli woda nie jest w aucie tylko w klapie w środku.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: Qto » pt kwie 17, 2015 16:03

no kumam...ale spod szyby pod tapicerkę też może się dostać.
Mam nadzieję, że do szukania przyczyny masz tą klapę rozebraną...pytanie jeszcze ile tej wody tam się dostaje. Jak sporo to pakuj się do bagażnika, druga osoba niech polewa wodą...a Ty szukaj gdzie leci



epaweld
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt lis 11, 2005 00:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Problem z tylną klapą?

Post autor: epaweld » pt kwie 17, 2015 18:12

Hahaha
Mały żarcik :)

No wiesz, zdaję sobię sprawę z poziomu wiedzy różnych ludzi którzy tu piszą. Ja raczej szukam sam przyczyny awarii czegoś, no i jak już nie mogę sam jego nigdzie ustalić, wtedy piszę na takich stronach jak ta.

Oczywiście że mam rozebraną.... klapę, rzecz jasna ;) Najwięcej wody jest po deszczu. Jak podnoszę klapę to zaczyna wylewać się między tą osłoną plastikową a klapą. Do tego stopnia że była już tak ciężka któregoś razu aż poszły mi amorki w klapie. Właśnie zamówiłem nowe.

Z tą wodą po szybie Masz racje że może się dostać. Sprawdzałem i jest wszędzie sucho tyko w środku klapy zawsze sporo wody.

A co z tym silikonem, Myślisz że mogłbym to maznąć czarnym silikonem?



GTomekASZ
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt lis 21, 2014 20:34

Problem z tylną klapą?

Post autor: GTomekASZ » pt kwie 17, 2015 19:02

Ja bym na Twoim miejscu się wstrzymał z silikonem, postaraj się zrobić tak jak radził Qto czyli polewać i obserwować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości