Ślady wody na podsufitce

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

Ślady wody na podsufitce

Post autor: Elvis_btm » ndz mar 01, 2015 17:26

Witam. Mam problem, którego nie rozwiązałem od czasu kupna samochodu (prawie rok).
Plamy na podsufitce po obu stronach od strony bagażnika.
Tak w rzeczywistości nie wygląda to aż tak źle jak na zdjęciach ale chciałbym to rozwiązać.
Mam przypuszczenie, że to mogą być wężyki od szyberdachu ale to tylko moja hipoteza.
Jakie są wasze pomysły na rozwiązanie problemu?
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Ślady wody na podsufitce

Post autor: lxxx20 » ndz mar 01, 2015 18:18

Co byś nie chciał zrobić to i tak musisz zdjąć podsufitkę tak że zdejmij i będzie wiadomo co jest do roboty a tak to można gdybać czy to od szyberdachu czy spryskiwacz czy może coś jeszcze.



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Ślady wody na podsufitce

Post autor: piotrek233 » ndz mar 01, 2015 21:13

Kolego, jeszcze tego zrobiłeś... Tam filozofii nie ma. Z tego co pamietam uszczelkę szyberdachu miałeś wymienić, wymieniona? Uszczelkę anteny też do wymiany.
Jak to nie pomoże tak ja mówiłem już rok temu, wypięty wąż z szyberdachu lub zapchane tylne sączki odprowadzające wodę z szyberdachu i woda się przelewa...
Najlepiej ściągnij podsufitkę i wszytko zobaczysz jak na dłoni. Wcale nie ma z tym dużo roboty. Kilka miesięcy temu ściągałem wszytko do gołej blachy.

Podsufitkę wyciągniesz tylną klapą po uprzednim demontażu uszczelki z klapy, najlepiej robić to we dwójkę ponieważ łatko połamać podsufitkę (szyberdach).



Awatar użytkownika
Elvis_btm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn maja 12, 2014 08:31
Lokalizacja: Bytom

Ślady wody na podsufitce

Post autor: Elvis_btm » ndz mar 01, 2015 22:13

lxxx20,
Dzięki za odpowiedz.

piotrek233,
Cześć ponownie :)
Kiedy byłem u Ciebie to chodziło o mokry słupek A. Rozwiązałem ten problem czyszcząc wężyk odprowadzający (uszczelka szyberdachu jest ok)
Antenę również wymieniłem jakiś czas temu.
Spoglądałem tam lekko w te wężyki ale wszystko wygląda dobrze.

Niestety nie mam garażu więc pozostaje mi czekać na ładną pogodę i do roboty :bigok:



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Ślady wody na podsufitce

Post autor: piotrek233 » pn mar 02, 2015 15:28

Jak zrzucisz podsufitkę, to najlepiej zrzuć zderzak tył no i oczywiście lampy. Pod lampami są tylne sączki odpływów, warto też je wyciągnąć i wyczyścić. I



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości