Siłowniki klapy bagażnika.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: wron » pn sty 19, 2015 11:33

Qto pisze:kupując w sklepie dostaję część ze znaczkami i numerami VW/Audi...a jeżeli jest to np wahacz to numer jest zeszlifowany - wiem że to jest ta sama część którą kupiłbym w ASO za zupełnie inna cenę
Ja z kolei słyszałem że jeśli nr i logo vw, audi są zeszlifowane to owszem, są to części z tej samej linii produkcyjnej, ale nie zostały przepuszczone przez kontrole jakości i nie mogą trafić do aso tylko idą na półki do sklepików osiedlowych.



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: Skrzak » pn sty 19, 2015 14:27

To by oznaczało, że tylko w aso można dostać wysokiej jakości części ori tzn innych producentów ale montowane jako oem a to nieprawda. Masz jakieś potwierdzenie tej informacji czy tylko słyszałeś?



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: wron » wt sty 20, 2015 11:00

Skrzak pisze:To by oznaczało, że tylko w aso można dostać wysokiej jakości części ori tzn innych producentów ale montowane jako oem a to nieprawda
kolego, ale ja przecież wyraźnie mówię tylko o częściach które noszą ślady szlifowania a nie o wszystkich :bajer:
Skrzak pisze:Masz jakieś potwierdzenie tej informacji czy tylko słyszałeś?
a co napisałem? :bajer:
wron pisze:słyszałem



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: owcy2 » pt sty 23, 2015 08:35

Ja wymieniałem te siłowniki i siłownik w masce bo już nie trzymały. Kupiłem te tańsze za 30zł/szt. Na tył mają inną siłę (mniejszą) a na przód jest mocniejsza ta sprężyna gazowa. Są ok, klapa nie opada z zamknięciem nie ma jakiegoś szczególnego problemu. Co prawda ori to ori ale wg mnie nie ma co przepłacać.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: jhosef » pt sty 23, 2015 13:57

Ja kupiłem sprężyny MM i tak ogólnie to średnio polecam.
Jakość wykonana taka sobie. Po około roku klapę za bardzo nie podrywają śmiało, raczej zachowują się jak z VW po kilku dobrych latach.
Do tego kilka razy prawie rozwaliły mi klapę jak jeden miał tendencje do spadania z czopu.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: owcy2 » sob sty 24, 2015 14:29

Te co ja kupiłem to chyba MaxGear były w każdym razie miały metalowe te jabłka a w nich metalowe zawleczki że same na pewno nie spadną z mocowań.



kamilkce83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: śr gru 19, 2007 01:00
Lokalizacja: Katowice

Siłowniki klapy bagażnika.

Post autor: kamilkce83 » ndz lut 08, 2015 21:15

Siłownik zamieniony. Wymieniłem tylko jeden siłownik i jest OK. Przy wymianie obu trzeba było pamiętać o trzymaniu klapy żeby zawiasów nie pokrzywiło czy powyrywało. Przy opcji jeden siłownik sprawny (oryginalny), a drugi zamiennik (Krosno) klapa pod koniec unoszenia jest wyhamowywana.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości