Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rampagee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 17, 2014 15:07

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: rampagee » sob gru 20, 2014 13:49

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4
Obrazek



Awatar użytkownika
lxxx20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt cze 10, 2014 11:40
Lokalizacja: Płock / Sierpc

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: lxxx20 » sob gru 20, 2014 14:19

Z tego co tu widać to po prostu ściągasz nie ma żadnej śrubki czy coś w tym stylu, mocno i zdecydowanie pociągnąć
http://allegro.pl/pokretlo-galka-regula ... anapy-8682" onclick="window.open(this.href);return false;



rampagee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 17, 2014 15:07

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: rampagee » ndz gru 21, 2014 00:09

Pociągnąłem mocno i zdecydowanie, zdecydowanie urwałem zatrzaski :D niestety tak tego się nie ściąga muszę kupić nowe.
Zostało mi jedno pokrętło, ma ktoś inny sposób ?
Ostatnio zmieniony ndz gru 21, 2014 00:26 przez rampagee, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: Qto » ndz gru 21, 2014 00:26

no niestety...powinno zejść poprzez podważenie. Wiadomo, że może pęknąć...zwłaszcza jak na dworze zimno. Zdarzyło mi się na mrozach połamać plastiki, które nie mają prawa pęknąć przy demontażu :grrr:



rampagee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 17, 2014 15:07

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: rampagee » ndz gru 21, 2014 00:28

Robiłem to w pokoju, temperatura nie miała nic do rzeczy, musi się to inaczej zdejmować, i tyle :)
Zresztą sam to rozkminię :) pozdro.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: Qto » ndz gru 21, 2014 00:46

zdjąć pokrętło regulacyjne
cytat z serwisówki
rampagee pisze:Zresztą sam to rozkminię
tylko później podziel się zdobytymi doświadczeniami



rampagee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 17, 2014 15:07

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: rampagee » ndz gru 21, 2014 00:48

To ba :D
Napiszę co i jak :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: grg474 » ndz gru 21, 2014 11:05

po 1 trzeba podważyć i zsunąć blokadę - tj takie zewnętrzne kółko z 3 wystającymi trzpieniami - dzieki temu wąsy maja szansę się rozchylić - no ale musztarda po obiedzie
po 2 do tego też używa się specjalnie wygiętego narzedzia którym od wewnętrznej strony koła naciskasz na w/w wąsy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

rampagee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 17, 2014 15:07

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: rampagee » ndz gru 21, 2014 20:44

Dzięki GRG ale już rozkminiłem :D zostaje mi dokupić jedno pokrętło. ;D



rampagee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr gru 17, 2014 15:07

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: rampagee » śr gru 24, 2014 18:35

Miałem napisać jak to zdjąć to piszę ;)
Robimy to następujący, mianowicie, delikatnie śrubokrętem płaskim odciągamy mały pierścień który jest widoczny w tylnej części plastikowego pokrętła, ten oto pierścień ma trzy nóżki każdą z nich delikatnie podważamy, między czasie jak ta obręcz troszkę odejdzie próbujemy z wyczuciem zdjąć pokrętło, po paru próbach bez problemu zdejmiecie.
Jak zakładamy:
nakładamy obręcz na pokrętło w rowki spokojnie rozkminicie gdzie mają się znajdować, następnie przykładamy do stalowego stelaża i energicznym ruchem dociskamy, zatrzaski wskakują, cała filozofia :D żałuje tylko jednego że posłuchałem kolegi i zdjąłem to na chama :D
A właśnie ważna rzecz, to stalowe pokrętło na którym się trzyma plastikowe, ma takie ząbki, plastikowe zatrzaski muszą się znajdować na tych ząbkach które są krótsze :)
To tyle
Pozdro.



opelclub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 25, 2014 10:57

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: opelclub » czw gru 25, 2014 11:28

Koledzy przychodzę z innego forum, bo mam ciężki orzech do zgryzienia z fotelami od golfa 4, a właśnie tutaj toczy się podobna dyskusja. Nie mogę ściągnąć pokrętła od regulacji pochylenia oparcia, a chcę wymienić ten dolny plastik po prawej stronie w fotelu pasażera. Czy ktoś mógłby zrobić fotki jak krok po kroku tego dokonać ? Czytałem o pierścieniach, nóżkach, obręczach itp., ale nie mam zielonego pojęcia gdzie ich szukać i jak wyglądają.

Tak wygląda fotel i pokrętło.

Obrazek


Kolejna sprawa to zablokowany pas na tylnej kanapie. Ani się nie wciąga, ani nie wyciąga. Wkładałem śrubokręt z tyłu w otwór, żeby podważyć zapadkę, ale bez rezultatu. Jak to można uruchomić, trzeba całą tapicerkę ściągać, czy jest jakiś inny patent ?

Obrazek
Obrazek

I na koniec brakuje zagłówka środkowego, ale nie wiem czy w Golfie 4 powinien być ten po lewej czy po prawej.

Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: grg474 » czw gru 25, 2014 14:05

opelclub pisze:Kolejna sprawa to zablokowany pas na tylnej kanapie. Ani się nie wciąga, ani nie wyciąga.
on działą tylko i wyłącznie wtedy jak jest w pozycji zablokowany do siedzenia. Musisz pochylić oparcie w ten sposób jakby było zamontowane w samochodzie - wtedy się będzie wysuwać i wsuwać
opelclub pisze:Nie mogę ściągnąć pokrętła od regulacji pochylenia oparcia, a chcę wymienić ten dolny plastik po prawej stronie w fotelu pasażera. Czy ktoś mógłby zrobić fotki jak krok po kroku tego dokonać ?
masz opis na swoim wpisem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

opelclub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 25, 2014 10:57

Re: Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: opelclub » czw gru 25, 2014 14:46

grg474 pisze:po 1 trzeba podważyć i zsunąć blokadę - tj takie zewnętrzne kółko z 3 wystającymi trzpieniami - dzieki temu wąsy maja szansę się rozchylić - po 2 do tego też używa się specjalnie wygiętego narzedzia którym od wewnętrznej strony koła naciskasz na w/w wąsy
Na zewnątrz jest pokrętło, ale na nim jest tylko gumowa osłona, nie ma żadnych wystających trzpieni ani blokady. Wąsów też nie widziałem i nie mam specjalnego narzędzia. Czy to znaczy, że tego nie zdejmę ?
rampagee pisze:delikatnie śrubokrętem płaskim odciągamy mały pierścień który jest widoczny w tylnej części plastikowego pokrętła, ten oto pierścień ma trzy nóżki każdą z nich delikatnie podważamy, między czasie jak ta obręcz troszkę odejdzie próbujemy z wyczuciem zdjąć pokrętło, po paru próbach bez problemu zdejmiecie.
Te nóżki i pierścień są plastikowe, czy metalowe, podważa się je do środka, czy na zewnątrz ? Ja nigdy w życiu nie rozkręcałem żadnego fotela, nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak to jest zmontowane i dlatego pomyślałem, że może ktoś ma zdjęcia lub mógłby jakoś precyzyjniej opisać cały proces demontażu.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Jak zdemontować pokrętło regulacyjne foteli golf 4

Post autor: kiss » czw gru 25, 2014 21:33

kurczę, też miałem problem z ściągnięciem tego pokrętła przyznam, ale u mnie pomaga mocne wyszarpnięcie a potem jakoś samo się zatrzaskuje, ale jak to działa to naprawdę nie wiem do dziś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości