Teleskopy klapy bagażnika

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: tomko66 » wt gru 09, 2014 11:15

Koledzy! Od kilku dni trapi mnie mała przypadłość klapy bagażnika. Po otwarciu nie pozostaje w tej pozycji, ale opada. Jak mniemam, to wina teleskopów. Pytanie proste: wymienić, czy to kwestia zmiany aury i wpływu niskiej temperatury? I czy ORI, czy tańsze zamienniki?



Awatar użytkownika
partizan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 20, 2013 23:50

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: partizan » wt gru 09, 2014 11:32

Ile lat ma auto? I czy wymieniałeś lub poprzedni właściciel (jeśli był) wymieniał siłowniki (teleskopy)?

Są zapewne stare i wygazowane. A zimno dodatkowo zwęża objętość tych resztek gazu.

Ja miałem podobną przypadłość w moim 12-letnim mk4. Oczywiście wina wygazowanych siłowników. Kupiłem 2 teleskopy gazowe nieoryginalne po 25 zł za sztukę. Działają bardzo dobrze z jednym wielkim zastrzeżeniem. Prawy teleskop przy otwieraniu skrzypi na mocowaniu do tego dolnego kulkowego bolca, bolca na który nachodzi dolne mocowanie teleskopu. Daje to nieprzyjemny zgrzyt metalu przy otwieraniu. Dlatego przesmaruję to miejsce smarem, jak to nic nie da to wykosztuję się i zmienię chyba na oryginały. Koszt oryginalnych ustaliłem u dilera VW w Lublinie i jest około 150 zł sztuka!

Warto też zadbać o teleskop klapy maski. Zmieniłem na zamiennik i świetnie hula :grin:


z pozdrowieniem

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: mariusz33 » wt gru 09, 2014 13:02

Ja kupowalem ostatnio monrola i placilem 35 zeta.


Mariusz

Awatar użytkownika
partizan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 20, 2013 23:50

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: partizan » wt gru 09, 2014 13:10

I nic Ci nie trzeszczy? W moim kombi prawy zgrzyta, może zmienię na monroe'a.


z pozdrowieniem

tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: tomko66 » wt gru 09, 2014 13:33

Ni nie trzeszczy. Autko ma prawie 17 latek, więc pewnikiem starość im dała się we znaki. Nie wiem, czy poprzednicy wymieniali, ale obawiam się, że nie. Zatem czas na wymianę. Ten od maski chodzi wyraźnie ciężej, zatem powinien posłużyć nieco jeszcze. Tak, czy inaczej sprawdzę. Dzięki panowie za diagnozę i szybką reakcję. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
partizan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 20, 2013 23:50

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: partizan » wt gru 09, 2014 15:11

partizan pisze: Prawy teleskop przy otwieraniu skrzypi na mocowaniu do tego dolnego kulkowego bolca, bolca na który nachodzi dolne mocowanie teleskopu. Daje to nieprzyjemny zgrzyt metalu przy otwieraniu.

A wiecie ile milimetrów ma oryginalny siłownik tylnej klapy do mk4 2002 r. Variant? Bo ten zgrzyt przy otwieraniu bierze się u mnie prawdopodobnie stąd, że jest 1-2 mm za długi i po zamknięciu klapy rozpiera się w mocowaniach.


z pozdrowieniem

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Teleskopy klapy bagażnika

Post autor: seebst » wt gru 09, 2014 17:28

A jak jest z teleskopami w przypadku Bory sedan? Czy w momencie naciśnięcia przycisku, unosząc lekko klapę, powinna ona już dalej sama się podnosić? U mnie dopiero w pozycji pionowej, gdy się znajduje, zaczyna się sama podnosić do końca, ale gdy zostawię ją uchyloną tak w 1/4 wysokości, to się trzyma, nie opada; ale później lekko nacisnąć ją, i leci w dół.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości