Trzeszczenie z okolic zegarów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Xane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 23:31

Trzeszczenie z okolic zegarów

Post autor: Xane » śr paź 29, 2014 20:46

Witam,
Ostatnio nocami zrobiło się trochę chłodniej nocami i już w moim golfie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Rano jak wyjeżdżam do pracy to gdy przekroczę 50km/h zaczyna cos trzeszczeć. Dźwięk przypomina prace nawiewu gdy wentylator już się kończy. Wraz ze wzrostem prędkości się nasila. Po przejechaniu jakiś 8km całkowicie ustaje. I tak od 3 dni. To oraz nieustanie świecąca się kontrolka wody doprowadza mnie do szału. Dodam, że gdy wracam do domu z pracy to tego dźwięku nie ma wcale. Ciężko mi zlokalizować skąd dokładnie się wydobywa ten dźwięk ale mam wrażenie, że z okolic zegarów. Proszę o jakieś wskazówki gdzie mogę zacząć szukać problemu.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Trzeszczenie z okolic zegarów

Post autor: marcinek84 » czw paź 30, 2014 14:08

Może to być zużyta linka prędkościomierza jak się ogrzeje to przestaje dawać znać o sobie. Co do kontrolki to sprawdź czujnik czy nie ma zwarcia możesz odpiąć czujnik aby wyeliminować jakieś zwarcie w instalacji i poziom płynu.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Trzeszczenie z okolic zegarów

Post autor: Ludvigg » czw paź 30, 2014 19:02

U mnie terkotanie powyżej 50 było przyczyną wyrobionych trybów w prędkościomierzu, pomogło rozkręcenie zegarów i nasmarowanie silikonem. Jeżeli masz możliwość to podmień zegary na inne, zobaczysz przy okazji czy wina kontrolki wody leży po stronie zegarów czy gdzieś głębiej.
Pozdrawiam



Xane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 23:31

Re: Trzeszczenie z okolic zegarów

Post autor: Xane » pt paź 31, 2014 00:10

Wszystko co piszecie ma sens. Jakieś 2 miesiące temu wymieniłem prędkościomierz bo stary przestał liczyć przebieg. Na nowym do 40 km/h wskazówka lekko drga. Poprzedniej zimy jeszcze na starym prędkościomierzu nie było problemu. Co do kontrolki to wiem, że to wina czujnika umieszczonego w zbiorniczku. Sam zbiorniczek był wymieniany na inny (zamiennik toprana) i pewnie dlatego tak się dzieje. Jutro wyjmę zegary i sprawdzę tą linkę.

Edit:
Wymieniłem sam prędkościomierz. Reszta licznika została stara. Tutaj mam link do nagrania z jazdy " onclick="window.open(this.href);return false;.
Dźwięk, o który mi chodzi najlepiej słychać od 24 do 30 sekundy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości