Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michal9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:14

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: Michal9011 » ndz paź 26, 2014 20:03

Jestem po raz pierwszy na tym forum więc witam wszystkich. Mam taki problem. Nie zapala mi się kontrolka świateł drogowych. Po przełączeniu na "długie" mrugnie tylko kontrolka ciśnienia oleju (światła drogowe oczywiście świecą tylko kontrolka się nie zapala). Zaczęło się tak dziać po powrocie do starego licznika na dwie kostki (założony miałem na jedną kostkę ze względu na obrotomierz i było wszystko ok). Co mogło się stać ? Podłączone jest na pewno dobrze.

Ps. szukałem już na forum i znalazłem coś o tym, że mogą być ścieżki uwalone na tej niebieskiej taśmie, ale wydaje mi się że jest ok. Może to coś na zaznaczone na zdjęciu poniżej źle zamontowałem, odwrotnie. ma to jakiś związek.

Obrazek



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: marcinek84 » ndz paź 26, 2014 20:29

Jeśli element zaznaczony na zdjęciu (stabilizator napięcia) jest tak zamontowany to dobrze, ma być "plecami" do blaszki/ radiatora. Może przepaliła się żarówka kontrolki długich bo nie jest to chyba dioda jak pozostałe, jest tam niebieska nakładka.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: majster heniek » ndz paź 26, 2014 21:07

marcinek84 pisze:Może przepaliła się żarówka kontrolki długich bo nie jest to chyba dioda jak pozostałe, jest tam niebieska nakładka.
rzeczywiście jest tam żarówka nie do kupienia w sklepach , można zastosować led o średnicy 3mm na 12V , należy spiłować trochę głowkę , bo nie mieści się w nakładce niebieskiej dodatkowo poleciłbym pomalowanie główki leda , bo daje po oczach - sprawdzone jak miałem MK II


Obrazek

Michal9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:14

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: Michal9011 » ndz paź 26, 2014 21:19

Tylko dlaczego mrugnie kontrolka oleju przy zmianie na światła drogowe ?



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: OsteR9019 » ndz paź 26, 2014 22:06

Powiedz na czym polegała przeróbka z dwóch kości na jedną i odwrotnie, jak ciąłeś przewody wszystko się może dziać. Najlepiej wymień całą wiązkę od skrzynki do zegarów nie powinna być trudna do zdobycia i droga. Ja miałem przerwaną taśmę i tylko nie świeciły wszystkie kontrolki żadna inna się nie zapalała, obstawiam pozamieniane przewody.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Michal9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:14

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: Michal9011 » pn paź 27, 2014 21:20

Przewody są na 100% dobrze połączone. Cięcie wykonałem tak z 5cm od kości. Przewody łączyłem takimi złączkami dostępnymi w sklepie elektrycznym. Coś mi się zdaje, że to będzie jednak coś z tą niebieską taśmą bo wskaźnik temperatury też zaczął szwankować tzn. raz pokazuje raz nie i zauważyłem, że w jednym miejscu ścieżki na taśmie są takie ciemne. Z wiązką raczej wszystko ok poza tym poprzednie zegary działały bez zarzutu.



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: OsteR9019 » pn paź 27, 2014 22:05

Możesz wyczyścić folię i zrobić dobre zdjęcie może ktoś coś zobaczy.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Michal9011
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:14

Nie zapala się kontolka świateł drogowych

Post autor: Michal9011 » sob lis 01, 2014 17:54

Zdjęcie jest z netu u mnie trochę inaczej wygląda ta folia. W jednym miejscu ścieżki są takie ciemne i tam musi coś nie trybić, bo na innym liczniku jest wszystko ok. Dzięki za odpowiedzi i pomoc. problem rozwiązany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości