Uszczelka zgarniają szyby -prawy tył Golf V Plus (mk5)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Uszczelka zgarniają szyby -prawy tył Golf V Plus (mk5)

Post autor: pikam » pt paź 10, 2014 14:23

Witam wszystkich
Mam mały problem dotyczący zewnętrznej "uszczelki zgarniającej szyby" (tak jakoś to nazywają w serwisie) w prawych tylnich drzwiach w moim Golfie V Plus
Chodzi o czarną uszczelkę, która jest na zewnętrznej stronie drzwi i uniemożliwia spływającej po szybie wodzie by dostawała się do środka.
W związku z tym, ze się trochę odkształciła i nie stanowi jednej spójnej linii z koleżanka z drzwi przednich :rotfl: ,postanowiłem ja wymienić.
Moje pytanie jest takie -czy dużo jest zachodu by wymienić to samemu lub czy lepiej zlecić to "fachowcowi" z serwisu ASO (niekoniecznie ASO).
Może już to ktoś przerabiał i podpowie mi na co zwracać uwagę przy demontażu elementu by nie spaprać tego jeszcze bardziej.

Pozdrawiam i za wszelkie sugestie i podpowiedzi z góry dziękuję.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Uszczelka zgarniają szyby -prawy tył Golf V Plus (mk5)

Post autor: muszkatobiasz » ndz paź 12, 2014 19:57

z przodu może być na kołku wczepiana w blachę musisz ją delikatnie wyczepić ciągnąc do siebie jeśli to już zrobisz wtedy resztę ciągniesz do góry zaczynając od przodu i cała powinna wyjść nową montujesz w odwrotnej kolejności!



Awatar użytkownika
pikam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw mar 18, 2010 09:44
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Uszczelka zgarniają szyby -prawy tył Golf V Plus (mk5)

Post autor: pikam » wt paź 14, 2014 09:33

Szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie znalazłem chyba rozwiązanie mojej "bolączki" na blogu poświęconym modyfikacjom i ulepszeniom jakie przeprowadza właściciel na swoim samochodzie Volkswagen Golf Variant 1,6 Trendline.

W temacie poświęconym wymianie listew 'czarnych" na "chromowane" jest mała instrukcja jak pozbyć się tych listew na przednich i tylnich drzwiach:
http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2014 ... r-1qj.html

Z opisu wynika, ze jest troszkę roboty przy tym i chyba trzeba będzie poświęcić na to jakąś sobotę :rotfl: i bez :pub: sie nie obędzie.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Uszczelka zgarniają szyby -prawy tył Golf V Plus (mk5)

Post autor: muszkatobiasz » wt paź 14, 2014 16:17

fakt zapomniałem że V ma ściągane blachy i te listewki są inaczej montowane ale w tym temacie co znalazłeś masz wszystko co potrzeba!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości