Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mario25051988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 17, 2012 23:03

Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Post autor: Mario25051988 » pn maja 21, 2012 12:30

Witam kupiłem podnośnik na allegro nowy zamiennik bez silniczka, wystarczy podpiąć silniczek ze starego podnośnika. I tak właśnie zrobiłem po złożeniu okazuje się że podnośnik działa odwrotnie. Przycisk 'opuszczania' podnosi szybę a 'przycisk' podnoszenia szyby ją OPUSZCZA - co robić? czy to wada podnośnika? odwrotnie są nawinięte linki? Może można jakoś zamienić kable w kostce żeby odwrócić przyciski? Proszę o jakieś sensowne podpowiedzi rozwiązania tego problemu, pozdrawiam



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Post autor: skaktus » pn maja 21, 2012 13:08

Zamień przewody w silniku.

Źle je podłączyłeś.



Mario25051988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw maja 17, 2012 23:03

Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Post autor: Mario25051988 » czw sie 02, 2012 23:54

Nie można źle tego podłączyć kostka przy przełączniku szyb, ma wypustki nie da się jej włączyć odwrotnie, natomiast kostka a raczej wejście przy silniczku ma jedną możliwość włożenia wtyczki, odwrotnie nie będzie pasować.

Które kable zamienić aby działało poprawnie?
Myślę że podnośnik ma odwrotnie linkę nawiniętą.



milosz707
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 17, 2012 11:39

Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Post autor: milosz707 » pt sie 17, 2012 11:52

Witam!
Trochę odkopuję temat ale może ktoś ma taki sam problem jak ja i kolega powyżej.
Otóż w przypadku odwrotnego działania silniczka podnośnika szyby należy z niego odkręcić srebrną, metalową obudowę cewki (jest przykręcona na 4 śrubki), obrócić ją o 180 stopni i przykręcić. Powinno działać. Mi to pomogło po dwóch tygodniach kombinacji.
Mam nadzieję że komuś pomogłem.
Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Post autor: Paweł Marek » sob sie 18, 2012 23:29

dodam tylko: obrót silnika o 180 stopni załatwi sprawę w tych przypadkach kiedy szyba zawsze działa odwrotnie, czyli zarówno z przycisków jak i z kluczka w drzwiach. Jeśli z kluczyka działa dobrze a z włączników odwrotnie to trzeba zamienić kable przy włączniku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mosespl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt sie 06, 2010 00:56
Lokalizacja: Wrocław

Podnośnik el. szyby prawej działa odwrotnie

Post autor: mosespl » pn paź 06, 2014 23:02

W golfie v ten sposob sprawdzil sie spiewajaco wczoraj dokonalem naprawy wg instrukcji uzytkownika milosz707



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości