Cieknie w okolicy słupka B

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rawcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt cze 14, 2011 21:27

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Rawcio » ndz paź 05, 2014 21:31

Cześć!

Od pewnego czasu borykałem się z dość nieprzyjemnym problemem zapachu "nieświeżości" od strony pasa bezpieczeństwa pasażera. Dzisiaj po wizycie na myjni ujrzałem dość nieciekawy widok. Tapicerka słupka B była cała zalana i pas bezpieczeństwa również mokry. Dodatkowo zobaczyłem również plamy na tylnym prawym boczku tapicerki w okolicy siedziska.

Nie mam obecnie czasu aby szukać przyczyn, dlatego zwracam się z prośbą do Was o pomoc przy zdiagnozowaniu przyczyny tego problemu. Poniżej załączam zdjęcia.
Pozdrawiam!

Obrazek Obrazek


Obrazek

cichy81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 08, 2012 10:03

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: cichy81 » pn paź 06, 2014 12:19

Witam. Po zdjęciach ciężko ocenić w 100% gdzie leży przyczyna. Nie napisałeś czy posiadasz szyberdach, bo on zazwyczaj jest głównym winowajcom. U mnie lało jeszcze przez reling dachowy, uszczelki ze starości popuszczały i pełno wody w środku było. Na pewno bez ściągnięcia podsufitki się nie obejdzie. :bajer:



Awatar użytkownika
Rawcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt cze 14, 2011 21:27

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Rawcio » pn paź 06, 2014 22:11

Relingów nie mam, szyberdachu również. :( Po wyjeździe z myjni podsufitka była sucha, czego nie można było powiedzieć o słupku.


Obrazek

cichy81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 08, 2012 10:03

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: cichy81 » pn paź 06, 2014 22:27

Właśnie takiej odpowiedzi się obawiałem. Teraz możemy co najwyżej wróżyć z fusów :kac: A tak na poważnie zostaje jeszcze antena w dachu lub jakaś uszczelka w drzwiach, ale najlepiej jak rozbierzesz słupek i/lub podsufitkę i jeszcze raz w towarzystwie drugiej osoby pojedziesz na myjnie. Innej rady nie ma.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Qto » pn paź 06, 2014 22:50

Słupek i tak musisz zdjąć...może bez niego będzie coś więcej widać. Przy słupku mokrym od góry raczej bez zdjęcia podsufitki ciężko będzie ogarnąć temat.



Awatar użytkownika
Rawcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt cze 14, 2011 21:27

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Rawcio » wt paź 07, 2014 00:16

W takim razie dziękuję Panowie za wskazówki. Pod koniec tygodnia będę dysponował czasem, to postaram się rozgryźć temat i napiszę do czego doszedłem.


Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Eyk88 » wt paź 07, 2014 00:32

Szyba była wymieniana? Może źle wklejona? Myte auto pod ciśnieniem? Może woda się wciska szparą.



Awatar użytkownika
Rawcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt cze 14, 2011 21:27

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Rawcio » wt paź 07, 2014 17:05

Szyba nie była wymieniana, ale przypomniałeś mi tym, że jakiś czas temu widziałem zacieki na tej szybie nie wiadomo skąd. Być może to uszczelka. Dzięki za trop :)


Obrazek

Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Cieknie w okolicy słupka B

Post autor: Skrzak » sob paź 11, 2014 17:41

Uszczelka drzwiowa, ta która od środka jest welurowa. Ja z nią kombinowałem i nie docisnąłem i miałem podobnie, między blachą karoserii a uszczelką jest jeszcze nakładana taka plastyczna masa jakaś uszczelniająca i ona powinna uszczelniać pod warunkiem, że dopchasz uszczelkę nad obydwu drzwiami do góry.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości