Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: meiker » wt lip 15, 2014 23:14

Witam, mam do Was chłopaki pytanie, otóż posiadam borę z 2000 r, sedana
Otóż wymieniłem dzisiaj zamek od strony kierowcy i mam jakiś dziwny problem, że nie zawsze da się otworzyć od razu drzwi od zewnątrz, w środku nie ma problemu z otwarciem, na początku w ogóle nie chciał otworzyć ale w końcu coś zaskoczyło, teraz muszę wymienić od strony pasażera ale chciałbym to zrobić od razu porządnie i poprawić tą stronę od kierowcy, pomożecie? :) Gdzie może być problem, kombinowałem z linką przy klamce ale nic się nie zmienia...


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

marian6666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 28, 2006 17:57
Lokalizacja: lubelskie

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: marian6666 » śr lip 16, 2014 16:51

Linka idąca do klamki jest problemem. Wg mnie nie trzeba jej naciagac na maxa tylko najlepiej zaznaczyc przy demontażu w jakiej byla pozycji i zamontować ja ponownie tak samo:) Ja naciągnąłem na maxa i nie mogłem później otworzyć drzwi, ale po kilku próbach jakoś poszło, trochę ją poluzowałem i jest git :grin: Powodzenia :hmm:



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: meiker » śr lip 16, 2014 17:51

Linka idąca do klamki jest problemem. Wg mnie nie trzeba jej naciagac na maxa tylko najlepiej zaznaczyc przy demontażu w jakiej byla pozycji i zamontować ja ponownie tak samo:) Ja naciągnąłem na maxa i nie mogłem później otworzyć drzwi, ale po kilku próbach jakoś poszło, trochę ją poluzowałem i jest git :grin: Powodzenia :hmm:
też tak myślałem, i kombinowałem w każdej pozycji i ciężko to ustawić...jak otwieram lekko to drzwi się otwierają z zewnątrz, jak chcę szybko to jest problem :(


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: Qto » pt lip 18, 2014 20:20

linki w ogóle się nie naciąga, zakładamy ją luźno, tzn tak aby była po prostu wyprostowana...nie ciągniemy tak aby ruszyć dźwignią przy zamku



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: meiker » pt lip 18, 2014 20:52

Zdjąłem wszystko, założyłem jeszcze raz i jakby było już lepiej, tylko czasami zdarzy się, że trzeba 2 razy chwycić za klamkę, żeby drzwi się otworzyły z zewnątrz, ale już bardzo rzadko, od środka cały czas otwiera się prawidłowo...


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: DejaVu » sob sty 24, 2015 17:09

Sorry panowie z podpinkę , ale przerabialiście temat więc może mi pomożecie :pub: tamtej zimy ciężko chodził mi zamek od str.kierowcy , popryskałem WD z początku się zacinał ,a potem już tylko otwierał a nie zamykał , nie miałem czasu się tym zająć , więc zamykałem drzwi wciskając ''pipek'' a otwierałem kluczem :chytry: Dziś robili mi w warsztacie hamulce i przy okazji ten zamek , coś tam niby było złamane , teraz działa , ale jak przyjechałem do domu to zauważyłem że wychodzi mi zamek z kluczykiem i tą czarną zaślepką ?! czemu to tak się zrobiło? na jakiej zasadzie jest to tam zamocowane? czy czegoś brakuje? Pozdrawiam .


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: Adek99 » sob sty 24, 2015 17:14

DejaVu, otwórz drzwi i jak patrzysz na zamek to na wysokości klamki masz zaślępkę w której jest śruba na imbus właśnie od wkładki. Trzeba ją dokręcić i będzie ok. :bigok: Musieli zapomnieć :kac:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: Haki » sob sty 24, 2015 17:14

DejaVu, viewtopic.php?t=175564" onclick="window.open(this.href);return false; tu masz opis i budowę....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: meiker » sob sty 24, 2015 17:50

Witajcie, sorki, że po takim czasie, ale napiszę jak udało się rozwiązać mój problem, otóż problem z otwieraniem drzwi po zamontowaniu nowych zamków / zamienników / rozwiązałem przekładając tylko mikrostyki z tych zamienników do oryginalnych zamków, i wszystko działa bardzo dobrze, nawet wrócił sygnał włączonych drzwi...także jeżeli komuś po prostu włącza się alarm i winę mają mikrostyki najlepiej kupić zamiennik i przełożyć samą elektrykę...wystarczy odlutować i założyć w nowym miejscu, kabelki połączyć i wszystko działa...jakby nie było to już od pół roku.


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: Qto » sob sty 24, 2015 17:58

meiker pisze:także jeżeli komuś po prostu włącza się alarm i winę mają mikrostyki najlepiej kupić zamiennik i przełożyć samą elektrykę
nie wiem czy najlepiej...bo można to zrobić o wiele taniej :bajer:



Awatar użytkownika
meiker
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 21:24
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: meiker » sob sty 24, 2015 18:10

nie wiem czy najlepiej...bo można to zrobić o wiele taniej :bajer:
Dokładnie tak...ale jeżeli kupiło się już zamienniki i okazuje się, że są z nimi takie problemy to moje rozwiązanie może akurat się przyda!


______________
Aktualnie: MK4 Bora 1.6 16V
Poprzedni: MK3 - german style - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=336013
Grafik / projektowanie serwisów www
www.mariuszkunc.pl | kompleksowe strony www, grafika projektowa, identyfikacja wizualna

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: DejaVu » sob sty 24, 2015 18:14

Dzięki za odzew :pub: ten FAQ o demontażu klamki przeczytałem - faktycznie pod zaślepką jest śruba na trox nie imbus , ale według mnie ona jest niżej i niby jak ona by tą wkładkę trzymała? Jutro coś tam pokombinuję , albo w poniedziałek podjadę na warsztat.Pozdrawiam. Jeszcze raz poczytałem ten FAQ no i chyba ta śruba przekręca pierścień blokujący wkładkę ? czy dobrze to zrozumiałem? :blush: no i jaki gwint tzn. zakręca się w prawo? abym nie narobił sobie dodatkowej roboty ,klucze przywiezie mi jutro brat :foch:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: Adek99 » sob sty 24, 2015 23:49

DejaVu pisze:ta śruba przekręca pierścień blokujący wkładkę ?
Tak dokładnie.
DejaVu pisze: no i jaki gwint tzn. zakręca się w prawo?
Także tak. Normalny prawy. :bigok:

Pomyliło mi się. Oczywiście chodziło o torx'a. :smirk:



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Wymiana zamka drzwi MK4 Bora - problem

Post autor: DejaVu » ndz sty 25, 2015 19:09

No i koledzy doopa :grrr: kręcenie troxem w prawo nic nie daje , chyba zostało to źle złożone - jutro udaję się na warsztat , wzięli kasę to nich to zrobią jak ma być!


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości