Pytanie o lakier nadwozia

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VW_Mike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 07, 2014 09:11

Pytanie o lakier nadwozia

Post autor: VW_Mike » pn lip 07, 2014 09:33

Cześć,

Mam pytanie dotyczące lakieru na Passacie B6.
Na załączonym zdjęciu widać, że lakier na tylnych drzwiach (albo nawet na całym tyle samochodu) jest jakby ciemniejszy (albo bardziej wypolerowany i lepiej odbija światło, cięzko mi powiedzieć), niż na przodzie samochodu.
Wszystkie szyby, poza szybą przednich drzwi pasażera są oryginalnymi szybami VW. Ostatnia cyfra roku na szybach to 8 (czyli rocznik auta), poza przednią szybą, która ma cyferkę "3". Nie wiem co o tym myśleć - te B6 były produkowane chyba w latach 2005 - 2010.

W środku jak oglądałem zawiasy, nie ma śladów żadnej "rzeźby" typu ślady jakiegoś zakańczania lakierowania itp. Klamka w tylnych drzwiach widocznych na zdjęciu juest nieco uszkodzona i trzeba ją chwytać pod pewnym kątem żeby drzwi się otworzyły.

Czy po takim zdjęciu jesteście w stanie mi podpowiedzieć co tam się mogło dziać i dlaczego tak wyglądają te odcienie lakieru ?

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Obrazek



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Pytanie o lakier nadwozia

Post autor: Craash » wt lip 08, 2014 11:50

Ktoś nieudolnie dobrał kolor lakieru, ot cała zagadka. NIE oznacza to oczywiście, że wspawana była ćwiartka. Być może jakaś przycierka, lekkie uderzenie czy coś. Po zdjęciach nie da się tego ocenić.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Pytanie o lakier nadwozia

Post autor: jhosef » śr lip 09, 2014 12:16

Równie dobrze mogły być wymienione same drzwi po jakiejś szkodzie.
A sam kod lakieru nie daje gwarancji, ze będzie identyczny odcień.

Spotkałem się raz z tym, że na zdjęciu drzwi się znacznie różniły się odcieniem, a w rzeczywistości w ogóle tego nie było widać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości