Kompresor klimatyzacji

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Kompresor klimatyzacji

Post autor: steelek » wt lip 01, 2014 23:32

Siema.

Mam problem z klimatyzacją w moim mk5. Z dnia na dzien szlag trafił klimatyzacje. Objawy to sprężarka nie chodzi. Zrobiłem test klapek wszystkie sie otwieraja normalnie. Potem standardowy test climatronica (A/C i zamkniety obieg). Zrobił testy wentylatory na chłodnicy się kręcą a po testach pokazuje "i0" co jak wyczytalem ma oznaczac ze brak bledow. Kij pojechałem do elektryka który się zajmuje też klimatyzacjami. Gość polecony przez mojego zaufanego mechanika. Popatrzył i stwierdził że czynnika nie ma. Jako że kupiłem auto 3 miesiace temu to tak troche nie wiem jak wygladal jej serwis. Ogolnie w dzień kiedy mi siadła klima podjechałem do pierwszego lepszego serwisu odkręcił kurek i wcisnał kluczem zapadkę blokującą. Sikło konkretnie - jakby było spore ciśnienie tam. Ten mi powiedział że ciśnienie może być ale czynnika już nie i przez to spreżarka nie startuje. No to sciągnął czynnik i dał nowy. Po podpięciu było bodaj 2 bary na lp i 5 na hp. Po całym napełnianiu poszło o 2 bary w góre - ogólnie nie przyjrzałem się manometrom więc nie wiem ile było dokładnie. Tak czy siak na wydruku dostałem, że maszynka sciągneła 511g czynnika i 1ml oleju (więc czynnika jak świeżo po nabiciu). Ustawił na 525g czynnika i 11ml oleju. Po odpaleniu klimy coś tam się niby ruszyło bo po chwili od włączenia klimatyzacji obroty lekko spadły, ale nawet jeżeli klima wystartowała to kiepsko. Skasował mnie 120 zł za diagnosytkę komputerową i ponowne nabicie klimatyzacji (na VAGu brak błędów). Powiedział też, że te kompresory w golfach z tamtych lat były wadliwe, i że mam się rozejrzeć za nowa sprężarką.

Co mnie męczy to fakt, że na vagu etc nie ma żadnego błędu. Jakby siadła sprężarka to coś powinno się pojawić tam, nie? Bezpieczniki przejrzałem które znalazłem w schematach - wyglądają ok. Tak szukam jakiejkolwiek innej usterki która uchroniłaby mnie przed kupnem nowej sprężarki, bo jak dziś zajrzałem na intercars to się za głowę złapałem. A używki... nigdy nie wiesz czy nie trafisz na jakaś zajechaną. Moge wydać 400 zł za sprężarkę a tą szlag trafi za miesiąc.

Można jakoś skontrolować inaczej czy to faktycznie jest kompresor? Druga rzecz, jeżeli już się okaże, że muszę wymienić sprężarkę to gdzie takiej szukac? Po prostu allegro?



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Kompresor klimatyzacji

Post autor: marmi m » sob lip 05, 2014 10:27

Na allegro masz nowe sprężarki czasem nawet aso sprzedaje, w sklepach internetowych pełno sprężarek z firm które się tym zajmują.

Koszt fabrycznie nowej sprężarki to ok 800-1200zł.

Jesli padła sprężarka to żadnego błędu nie wywali, nawet bloki pomiarowe pokazują obroty i ciśnienie sprężarki a ona mimo to nie pracuje.

Zresztą w golfie 5 i 6 zależnie od roku były montowane wadliwe sprężarki delphi które hurtowo lubią padać.

Jesli byłoby mało czynnika to by wywaliło błąd zbyt niskiego ciśnienia czynnika, więc nabijanie było bez potrzeby.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: Kompresor klimatyzacji

Post autor: steelek » sob lip 05, 2014 11:07

Byłem wczoraj u gościa który u mnie w mieście jest podobno najlepszy. Zajrzał stwierdził że jakieś zabezpieczenie kompresora jest ścięte. Coś się niby obraca a kompresor nie startuje. Powiedział ze mam kupić nowy. I teraz mam dylemat co kupić. Na intercars widziałem valeo za 1000 zł to mi na innym forum powiedzieli ze valeo i zexel są najgorsze. Lepiej denso i sanden.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Kompresor klimatyzacji

Post autor: marmi m » ndz lip 06, 2014 11:56

zexel nie jest taki zły wcale, choć nie najlepszy, valeo niezbyt pasuje.

Denso i sanden dokładnie problemów generalnie nie sprawiają, z poleceniem na drugi.

Tu masz w aso: http://allegro.pl/sprezarka-klimatyzacj ... 65034.html" onclick="window.open(this.href);return false;


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości