Zmiana foteli

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Zmiana foteli

Post autor: Elasto » ndz cze 01, 2014 21:28

Witam koledzy. Mam w planach zmienić sobie fotele w swoim golfie prawdopodobnie na te z wersji GTI . Ale nurtuje mnei jeden problem. Czy nie będzie problemu z przymocowaniem tylniej kanapy i oparcia tylnich foteli, które są dzielone 60/40 a ja mam pełną, bez dzielenia.. Czy mocowanie się nie różni?


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana foteli

Post autor: grg474 » ndz cze 01, 2014 22:55

Elasto pisze:Czy nie będzie problemu z przymocowaniem tylniej kanapy i oparcia tylnich foteli, które są dzielone 60/40 a ja mam pełną, bez dzielenia..
w mk4 bez dzielenia?? ee jesteś pewny? Pytam bo jeszcze nie spotkałem takiej wersji


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Zmiana foteli

Post autor: dr.house » ndz cze 01, 2014 23:21

Sam miałem takie mk4. Wersja 3d Basis, teraz jest dzielona z podłokietnikiem.

Nie będzie żadnego problemu, mocowania będą pasowały, wszystko jest przygotowane.


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zmiana foteli

Post autor: Qto » ndz cze 01, 2014 23:45

Elasto pisze:Czy mocowanie się nie różni?
oparcie jest montowane z dwóch stron...czyli przy całym oparciu są dwa zaczepy a przy dzielonym cztery. Byś musiał zobaczyć czy masz w aucie taki element jak na zdjęciu, nie jest on przykręcany, tylko spawany więc powinien być...z tego co pamiętam to oparcie niedzielone ma wycięcie w tym miejscu. Nigdy nie przyglądałem się takim cudom więc musisz sam sprawdzić...czego szukać już wiesz :bigok: Element ten przypada pomiędzy dwie części kanapy (mowa o kanapie dzielonej)

grg474, taki sam okaz jak bębny z tyłu - tego osobiście nie widziałem, kanapę w całości spotkałem...zdaje się że wszystkie takie są bez podłokietnika z tyłu.

Obrazek



Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Re: Zmiana foteli

Post autor: Elasto » wt cze 03, 2014 19:11

Qto pisze:
Elasto pisze:Czy mocowanie się nie różni?
oparcie jest montowane z dwóch stron...czyli przy całym oparciu są dwa zaczepy a przy dzielonym cztery. Byś musiał zobaczyć czy masz w aucie taki element jak na zdjęciu, nie jest on przykręcany, tylko spawany więc powinien być...z tego co pamiętam to oparcie niedzielone ma wycięcie w tym miejscu. Nigdy nie przyglądałem się takim cudom więc musisz sam sprawdzić...czego szukać już wiesz :bigok: Element ten przypada pomiędzy dwie części kanapy (mowa o kanapie dzielonej)

grg474, taki sam okaz jak bębny z tyłu - tego osobiście nie widziałem, kanapę w całości spotkałem...zdaje się że wszystkie takie są bez podłokietnika z tyłu.

Obrazek
Ostatnio demontowałem żeby go lepiej odkurzyć i oczyścić, no i takie mam montowanie, po lewej stronie bardziej patrząc od tyłu samochodu. Ale tylko jedno takie mam. Tzn że pasowała by kanapa która jest dzielona ?

Ja mam wersje 5d (pisząc do kolegi wyżej)


Obrazek

Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Zmiana foteli

Post autor: dr.house » wt cze 03, 2014 19:21

Będzie działało. Niezależnie jaka jest wersja Golfa teraz, fabryka przygotowała to wszystkim mającym niedzieloną kanapę.


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

Awatar użytkownika
Elasto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw gru 27, 2012 12:34
Lokalizacja: Libiąż

Zmiana foteli

Post autor: Elasto » wt cze 03, 2014 19:28

Okej. Dzięki za pomoc. :) Temat do zamknięcia.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości