Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zlooty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:27

Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Post autor: zlooty » wt cze 03, 2014 10:20

Witam,
Mam problem z wycieraczkami szyby przedniej. Raz działają super, wszystkie biegi chodzą jak należy, na drugi dzień po zapłonie nie ruszą wcale, słychać przekaźnik, wycieraczki ani drgną na żadnym biegu. Spryskiwacze działają zawsze, tak samo jak wycieraczka tylnej szyby. Zastosowałem się do poradnika z forum, wyciągnąłem cały mechanizm i przeczyściłem (raczej nie było co czyścić, nic nie było zatarte, żadnego syfu), wycieraczki po tym zabiegu znowu ruszyły na parę tygodni, tydzień temu znowu przestały działać, zgasiłem samochód, poruszałem nimi i po zapłonie znowu działały. Dzisiaj rano znowu umarły i nie dało się ich uruchomić. Zakupiłem używany silniczek, może to być jego wina? Jeśli nie to co im może dolegać?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Post autor: dr.house » wt cze 03, 2014 13:58

Nie wiem, czy dokładnie w takim razie ogarnąłeś temat czyszczenia, wybijałeś te części skrętne?

Nie wierze, żeby tam nie było ani grama rdzy sadzy i innych syfów.
U mnie objawem tego było to, że nie działały w ogóle, po chwili działały powoli a dopiero po 15 minutach szybciej. Silniczek raczej nie, bo w ogóle by nie działał. Podmień jak masz możliwość mechanizm i spróbuj :kac:


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

zlooty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:27

Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Post autor: zlooty » wt cze 03, 2014 14:20

Jeśli chodzi o ten element co zaznaczyłem na obrazku http://i.imgur.com/bMHEgGK.jpg to nie musiałem użyć siły bo wyszedł leciutko. Zamienniki z allegro są cokolwiek warte? Np ten: http://allegro.pl/mechanizm-wycieraczek ... 66571.html



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Post autor: dr.house » wt cze 03, 2014 14:41

Hmmm rzeczywiście dziwne, bo jeśli to wyszło luźno to albo nie wyjeżdżałeś samochodem z garażu jak było nawet delikatnie wilgotno, albo ktoś to zmieniał przed Tobą.
Ja na zamienniku jeżdżę już ponad rok i nie narzekam.
Z kupnem nowego mechanizmu się wstrzymaj, aż ktoś potwierdzi to co i ja, bo mogę się mylić. Jeśli mechanizm chodzi gładko to dziwne, że silniczek nie daje rady. Próbowałeś podłączyć go na krótko z akumulatorem?


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

zlooty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 11, 2014 19:27

Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Post autor: zlooty » wt cze 03, 2014 14:51

Poprzedni właściciel mógł coś kombinować, podszybie jest z jednej strony połamane. Z elektryką nic nie robiłem, po pracy znowu całość rozbiorę i się dokładniej przyglądnę.



Acidburn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob wrz 08, 2012 18:57

Wycieraczki raz działają super, raz wcale

Post autor: Acidburn » śr sty 28, 2015 14:46

Może odgrzeję temat ale nie powiedziano tu o jednym a mianowicie o szczotkach. U mnie właśnie był problem z zawieszającymi się szczotkami. Jeśli wycieraczki nie działają to włącz je w tryb działania weź jakiś długi ale wąski pręt (tak aby przeszedł przez tą kratkę w podszybiu) i nakieruj na silnik i uderz młotkiem w pręt (oczywiście nie z całej siły :P) jeśli zadziałają to znaczy, że to szczotki. Pamiętaj aby nie zablokować mechanizmu tym prętem:P Potem wystarczy rozebrać silnik, dostać się do szczotek i przeczyścić ścieżki po których się poruszają, no chyba, że okażą się już zużyte to wymienić je :)
Mam nadzieję, że się przyda to komuś :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości