Smród z nawiewów lecz nie z klimy. Syf w okol. filt. kabinow

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Smród z nawiewów lecz nie z klimy. Syf w okol. filt. kabinow

Post autor: nesill » wt maja 27, 2014 20:04

Witam, a więc zacznę od tego, że od Paru dni wojuje ze smrodem z nawiewów opiszę to na szybko.
Po włączeniu nawiewów czy to zimny czy ciepły po prostu śmierdzi takim dusznym czymś stęchlizną.
Po włączeniu klimy z obiegiem wewnętrznym zapach znika jednak po włączeniu klimy z obiegiem zewnętrznym lub po jej wyłączeniu zaczyna walić aż tak nie przyjemnie.
Oto co było robione ostatnio, wymiana filtra z węglem aktywnym około 5tys. temu (wygląda dobrze pachnie również), nabijanie klimy 17.04, oznowanie całego samochodu 2x po 20minut z włączoną klimą z obiegiem wewnętrznym.
Dywaniki mam suche, wykładzinę też, szyby nie parują.
Czy to parownik? czy wystarczy napsikać WURTHa do nawiewów i przejdzie bo już grzebie trochę przy tym i fundusze się kończą a efektu nie ma.
Jakby ktoś mógł to prosiłbym o linka jak dobrać się do tego parownika.

Dodatkowo pytanie tak jak na zdjęciach poniżej czy u was też pod filtrem kabinowym robi się takie bagienko, jest mokro? Filtr kabinowy mam suchy dolot do dmuchawy też.

Z góry dzięki za propozycje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Smród z nawiewów lecz nie z klimy. Syf w okol. filt. kabinow

Post autor: grg474 » wt maja 27, 2014 20:08

bagienko wymyć + to co ja zrobiłem u kumpla - bo ozonowanie i wurth nie pomagał link - czytaj mój post


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Smród z nawiewów lecz nie z klimy. Syf w okol. filt. kabinow

Post autor: nesill » wt maja 27, 2014 20:55

Dzięki za zainteresowania, pytanie tylko co za K2 użyłeś, bo szukałem tego w środkach odgrzybiających itd. i nic takiego nie ma jedynie jakieś lakiery i środki do prania tapicerek. Jakiego preparatu dokładnie używałeś i jak to wygląda cenowo



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Smród z nawiewów lecz nie z klimy. Syf w okol. filt. kabinow

Post autor: grg474 » czw maja 29, 2014 18:20

nesill pisze: pytanie tylko co za K2 użyłeś
coś takiego
link1
link2


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
nesill
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt mar 21, 2014 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Smród z nawiewów lecz nie z klimy. Syf w okol. filt. kabinow

Post autor: nesill » czw maja 29, 2014 18:49

Dzięki, kupiłem już inny środek ale też dał radę, 4h poświęciłem dokopanie się do parownika i ogarnięcie nawiewów ale tyle czasu tylko dla tego, że postanowiłem rozebrać deskę rozdzielczą i ją trochę wygłuszyć bo wszystko latało i trzeszczało oraz naprawić oświetlenie schowka, jest o niebo lepiej i co najważniejsze nie wali stęchlizna tylko kostką do kibla :P ale co wymagać od preparatu za 25zł:P
Samo czyszczenie nawiewów nie pomagało, jednak podstawa to parownik który w moim przypadku nie był jakiś tragiczny jednak jakaś już tam cywilizacja zaczęła się na nim osiedlać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości