Problem z podsufitką

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

eMPlay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:40
Lokalizacja: Ptb / Sulejów

Problem z podsufitką

Post autor: eMPlay » czw maja 01, 2014 21:31

Witam.
Właśnie remontuje moje mk2 i wszystko wybebeszyłem w środku i szykuje go do malowania, ale chce w miedzy czasie zawieźć rzeczy do tapicera w tym podsufitkę bo niestety ale poprzedni właściciel zrobił dziurkę przy uchwycie pasażera, tyle ze mam problem i nie mogę tego nigdzie znaleźc jak ja wymontować. O ile z przodu to wystarczy słupki zdjąć tylko mam problem z demontażem środkowych słupków ( tych z pasami) i nie wiem jak się za nie zabrać. Wiec moje pytanie jak zdemontować podsufitkę w golfie mk2 ??



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Problem z podsufitką

Post autor: Ludvigg » czw maja 01, 2014 21:50

Z przodu, tak jak napisałeś, demontujesz słupki, odkręcasz daszki przeciwsłoneczne razem z uchwytami, wyciągasz lampkę, demontujesz lusterko, jak masz szyber to odkręcasz rączkę od otwierania dachu, osłonę mechanizmu i uszczelkę. Odkręcasz słupki B uprzednio demontując uchwyt pasa na słupku a następnie śrubki którymi są przykręcone do nadwozia. Z tyłu zdejmujesz słupki C razem z listwą która biegnie między nimi po dachu. Następnie rączki na podsufitce i plastikowe klipsy widoczne na suficie. Teraz podsufitka trzyma się już tylko na uszczelkach drzwi i szyb, w zależności czy masz 3 czy 5 drzwi. Zdejmujesz albo odginasz uszczelki i wyciągasz podsufitkę przez bagażnik.



eMPlay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:40
Lokalizacja: Ptb / Sulejów

Problem z podsufitką

Post autor: eMPlay » czw maja 01, 2014 21:56

A możesz mi wytłumaczyć jak słupki b zdemontować bo one sie trzymają na 2 śrubach (tzn uchwyt pasa) gdzie do tej górnej sruby nie mam dojścia.
A sam slupek jest blokowany przez ten bolec ktory sie naciska by podniesc lub opuscic pas.



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Problem z podsufitką

Post autor: Ludvigg » czw maja 01, 2014 22:03

Rozumiem że masz 5d z regulacją pasów? Ja osobiście mam 3d, ale demontowałem regulację ze złomowanego auta. Odkręcasz klamrę, kluczem 17 o ile pamiętam, później śrubkę u dołu plastiku śrubokrętem krzyżakowym, następnie musisz zdjąć ten plastikowy 'dzyndzel' od regulacji wysokości pasa. Musisz pociągnąć go do siebie, wyskoczy z użyciem odpowiedniej siły. Następnie zdejmujesz plastik i odkręcasz samą regulację imbusem, o ile pamiętam, rozmiar 10.



eMPlay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:40
Lokalizacja: Ptb / Sulejów

Problem z podsufitką

Post autor: eMPlay » czw maja 01, 2014 22:09

No wlasnie moje 2 auto jest w 3d i juz jestem na tym jak ten slupek plastikowy moge podniesc do gory ( nie oszukujmy sie jeden juz troche uszkodzilem ) i on sie trzyma na tym bolcu od regulacji wysokosci. a wiem ze ten bolec razem z tym calym mechanizmem jest przykrecony do karoseri 2 srubami imbucami chyba. I na tym etapie sie zatrzymalem. Jutro jak bede w garazu to ten regulator sproboje pociagnac, tyle co nie robilem tego za mocno bo sie balem ze cos wyrwe ;)



Ludvigg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 08, 2013 00:25

Problem z podsufitką

Post autor: Ludvigg » czw maja 01, 2014 22:14

Mi zależało na samej regulacji, więc nie martwiłem się że uszkodzę plastik. Osobiście użyłem płaskiego śrubokręta do zdjęcia tego bolca, podłóż sobie tylko coś pod śrubokręt żeby nie zmasakrować słupka, bo z tego co widziałem regulacja w 3d nie jest dość często spotykana:)



eMPlay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt kwie 16, 2013 20:40
Lokalizacja: Ptb / Sulejów

Re: Problem z podsufitką

Post autor: eMPlay » pt maja 02, 2014 00:33

Licze ze sam mechanizm sie da przekrecic bo go troche uszkodzilem i skladany jest tak na sile ze wszystko musi sie trzymac kupy bo jak nie to sie rozleci.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości