Pytanie dotyczące centralnego zamka, radia oraz świateł

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Pytanie dotyczące centralnego zamka, radia oraz świateł

Post autor: steelek » ndz kwie 27, 2014 12:21

Witam.

Może wychodze na idiote, ale jakoś nie chwytam tego całego podwójnego zabezpieczenia z wciskaniem klawisza blokowania drzwi raz a dwa razy. Może mi to ktoś łopatologicznie wyjaśnić? U ojca w Citroenie jest raz zamykasz jeszcze raz to tylko mrygają zółte światła żebyś z daleka rozpoznał swoje auto. Otwierasz tez przez jedne nacisniecie.

Tutaj jest jakoś dziwnie i nie do konca moge to ogarnąć. Raz otwieram tylko drzwi kierowcy, dwa wszystkie. Gdzieś jest jeszcze opcja otwierania i zamykania wszystkich okien, wyłapałem że działa tylko przy otwariu dwa razy (wszystkie drzwi).

Wstepnie mam to ogarnięte, ale o co chodzi z tym zamykaniem na dwa razy? Wg instrukcji jezeli zamkne raz to auto zabezpieczone jest podwojnie zeby niby zapobiec kradziezy. Po wcisnieciu zamykania drugi raz nie ma podwojnego zabezpieczenia i auto niby mozna otworzyc od wewnatrz. Potencjalnego zlodzieja nie mam zamiaru zamykac w samochodzie moge go ewentualnie z niego wyciagnac i mu zeby powybijac :D Mozna jakoś to wyłączyć albo zamienić kolejność? Jedno wcisniecie to zamkniecie z mozliwoscia otwarcia od wewnatrz a dwa to calkowite zablokowanie drzwi? Podejrzewam, że VAG (dodam że mam ten standardowy wyswietlacz).

Druga rzecz potrzebuje instrukcji do RCD 210. Tak troche nie ogarniam jak sie poruszac tam po menu itp a chcialbym przejrzec opcje etc. Samej instrukcji nie moge znalezc ale moze ktos z Was dysponuje skanem lub czyms w ten desen.

Trzecia rzecz. Swiatła. Kupiłem samochód jako pozostawiony w rozliczeniu w salonie VW. Gosc powiedział mi, że tryb auto odpada bo w polsce trzeba cały czas jezdzić na swiatłach. Powiedział ze mam włączyć cały czas mijania i zapomnieć o tym, ale zonk jest tego typu, że po wyłączeniu silnika te światła zostają i wciaż świecą. Gasną po jakims czasie (podejrzewam że to całe to comming/leaving home). Jest jakis interwał jak długo te światła będą świecić? Czasem wydaje mi się że świecą dłużej niż innym razem.



sq4ccv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 28, 2007 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie dotyczące centralnego zamka, radia oraz świateł

Post autor: sq4ccv » ndz kwie 27, 2014 19:09

Masz zaprogramowany centralny zamek ze na jedno nacisniecie pilota otwiera tylko drzwi kierowcy, a na drugie cala reszte. Zamykanie jest jedno, od razu wszystko sie zamyka. Mozna to oczywiscie zmienic. Jak juz masz wszystkie drzwi zamkniete to nacisniecie przycisku zamkniecia spowoduje tylko mrugniecie kierunkami chociaz moze byc slychac dzialanie silownikow.
Co do szyb to domykanie zalaczy sie jezeli przytrzymasz dluzej przycisk zamykania na pilocie i otworzy jezeli przytrzymasz dluzej przycisk otwierania drzwi na pilocie.
Dzialanie swiatel mozna rowniez przeprogramowac. Jezeli masz tryb auto to masz tez czujnik zmierzchu. Tryb auto dziala do przelaczania automatycznego miedzy swiatlami dziennymi a mijania. Swiatla do jazdy dziennej powinny sie wlaczac od razu po przekreceniu kluczyka.



steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: Pytanie dotyczące centralnego zamka, radia oraz świateł

Post autor: steelek » ndz kwie 27, 2014 19:22

Tyle ze w golfie 5 światła dzienne to bardziej postojowki nie ma tu żadnych ledow a udziwnień nie mam zamiaru montować.

A jeszcze jedno. Wycieraczki przednie. Chciałem dziś wyczyścić szyby i odchylic wycieraczki. Ale maska blokuje je i nie można ich podnieść. Wygooglowalem ze do tego jest tryb serwisowy (raz w dol chwile po wyłączeniu zaplonu). Tylko tak sobie teraz myślę, że zimą może być problem bo często jest ze idziesz spać a na drugi dzień rano się budzisz a tam sporo śniegu i wycieraczki przykute lodem. Żeby dobrze zeskrobac lód trzeba czasem je odchylic. Jest jakiś sposób bez tego trybu serwisowego? (nie ukrywam ze zostawiać samochód z podniesionymi wycieraczkami jakoś tak nieestetycznie wygląda dla mnie.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Pytanie dotyczące centralnego zamka, radia oraz świateł

Post autor: marmi m » ndz kwie 27, 2014 22:31

inaczej niż w trybie serwisowym wycieraczek nie podniesiesz, chyba że maske zdemontujesz, co za problem oczyścić w zimie z lodu i sniegu mimo że wycieraczki na dole??

A co do świateł w golfie 5 nie ma standardowo dziennych a tryb auto koszysta z czujnika zmierzchu i jak zrobi się dla czujnika ciemno to włacza światła automatycznie, zawsze w kompie możesz zaprogramować sobie światła skandynawskie, właczają się i gasną wraz z uruchomieniem silnika.

Co do szyb automatyczne otwieranie i domykanie to prosta funkcja, otwórz szyby, naciśnij na pilocie zamykanie i przytrzymaj przycisk aż szyby zaczną się zamykać.

otwieranie drzwi, tylko kierowca lub wszystkie oraz funkcje coming i leaving home masz sterowane z poziomu mfa jesli masz pełne mfa na liczniku jesli nie masz pełnego mfa to pozostaje vcds.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

Re: Pytanie dotyczące centralnego zamka, radia oraz świateł

Post autor: steelek » ndz kwie 27, 2014 23:17

Chyba mam te ustawienie skandynawskie. Światła włączają się mimo tego że jest przełącznik w pozycji zero. Musze sobie skombinowac jakiś interfejs i pogrzebać w vagu coś użytecznego tam pewnie zrobię.

Tak czy siak dzięki za odpowiedzi.


Jeszcze jedno. Wyczytałem, że po wrzuceniu biegu wstecznego jeżeli przełącznik ustawienia lusterek jest na R lusterko od strony pasażera miało zmienić położenie tak żeby było widać dolną część auta w celu oceny odległości od np kraweznika. Ja czegoś takiego nie zauważyłem. Podejrzewam że najpierw trzeba ustawić jakoś ustawienie tego lusterka. Wiec? Bieg R i ustawienie lusterka R i grzebać prawym lusterkiem do uzyskania odpowiedniego efektu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości