Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

reter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 12, 2014 01:28

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: reter » sob kwie 26, 2014 18:17

Witam, w zimę pomiędzy drzwiami a progiem miałem sporo lodu, nie zauważyłem i otwarłem drzwi... zdzierając przy tym trochę lakier na progu.
Tak sobie z tym jeździłem zapomniałem o tym, jednak ostatnio zauważyłem i mi się przypomniało, w tym miejsu pojawiła się rdza ? rdzawy nalot ? Nie wiem co to dokładnie jest, nie jest to szorstkie anij grube jak rdza bardziej przypomina mi to taki nalot jaki robi się na tarczach hamulcowych, jednak po przetarciu szmatką nie schodzi.
Pytanko do was, groźne to ? Ganiać z tym do lakiernika czy mogę podziałać samemu ?
Zależy mi, żeby to nie wychodziło i nie przerodziło się w rdzę miejsce jest mało widoczne i obszar nie jest duży więc myślę, że dałoby radę zrobić samemu, ale chcę usłyszeć waszą opinię.
Zdrapać jakimś śrubokrętem cienkim lekko czy czymś takim, na to cortanin f dać wyschnąć i taką zaprawką na pędzelku pomalować ? Będzie to dobrze zrobione (nie będzie wychodziło) ? jest to rdza czy tylko jakiegoś rodzaju nalot na razie na wasze oko ?

Tutaj link do zdjęcia poglądowego http://zapodaj.net/eb69d4da99cf6.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: Tomos15 » sob kwie 26, 2014 18:31

Lepiej jedź szybko do lakiernika, niech zrobi zapraweczkę z podkładem antykorozyjnym. Nie powinien Cie zbyt dużo skasować, a samemu nie wiadomo czy zrobisz to dobrze. Jak samemu to papier ścierny, zetrzeć rdzę, kupić preparat antykorozyjny + do tego lakier i jechane pędzelkiem. Sam nigdy tego nie robiłem, więc fachowcy mogą mnie poprawić :P


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

reter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 12, 2014 01:28

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: reter » sob kwie 26, 2014 18:49

Tylko pytanie co innego zrobi lakiernik ode mnie ?
Moim zdaniem zetrze rdzę, posmaruje jakimś cortaninem albo czymś podobnym i zrobi zaprawkę w kolorze. Tak mi się wydaje, ale jak jest to nie wiem dlatego pytam :jezor:
Sam zrobiłbym to tak jak piszesz, starł rdzę pomalował cortanintem f (podobno to dobre) i kupił zaprawkę w kolorze i nią zamalował. To miejsce nie jest widoczne prawie wcale więc zależy mi tylko i wyłącznie na tym, żeby to zabezpieczyć zanim ruda to mocno potraktuje i rozejdzie się.
Czy lepiej oddać do lakiernika ?

PS:

Gdzie kupię taką zaprawkę ? Tylko ASO ? wie ktoś może ile w aso sobie za to liczą ?



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: vwmaniac19911991 » ndz kwie 27, 2014 00:17

kurde papierek i wytrawiacz i lecisz a potem ja mam srebrny to kupilem taka emalie od metalu na rdze prawie identiko kolor w miejcach malowidocznych ideał moze cos takiego czarne jest poszukej :D bo w aso to wezma tyle ze lepiej do lakeirnika



reter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr mar 12, 2014 01:28

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: reter » ndz kwie 27, 2014 15:17

I nic nie wychodzi ? Czyli mówisz dobrze usunąć to papierem i potem zrobie zaprawkę i nie powinno wychodzić ?
W sumie groźnie to nie wygląda, ale nie jestem lakiernikiem więc nie wiem na jak bardzo to jest poważne, a golfik nigdzie nie skazany rudą więc te jedno jedyne miejsce chciałbym, żeby tam się nic złego nie stało. :panna:



vwmaniac19911991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr kwie 23, 2014 16:13

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: vwmaniac19911991 » ndz kwie 27, 2014 20:02

jak chcesz masz kase daj lakiernikowi masz inne wydatki zrob sam :D



Adamkad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt kwie 22, 2014 21:17

Zdarty lakier na progu od drzwi, rdzawy nalot. MK4

Post autor: Adamkad » ndz kwie 27, 2014 21:09

Ja u siebie jak mi rdza powychodziła objechałem kątówką z nakładka do szlifowania rdzy (taka metalowa szczotka). Potem lakier biały antykorozyjny i na to lakier w kolorze auta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości