Climatronic-gorny nawiew

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Climatronic-gorny nawiew

Post autor: bugatti415 » sob mar 22, 2014 16:40

Czesc.Mam pytanie dotyczace sterowania climatronic-em.Wczoraj zauwazylem ze chyba jest cos nie tak z nawiewem na gorna czasc kierowcy.Nie wiem czy tak powinno byc bo wczesniej nie zwracalem na to jakiejs wiekszej uwagi.Objaw taki : w trybie auto w wiekszym stopniu dmucha wlasnie z tych nawiewow,po wlaczeniu na panelu nadmuchu na szybe nadmuch nad radiem przestaje dmuchac (czyli zamyka sie i jest ok).Tak samo gdy wlaczony jest nadmuch na nogi i w tym czasie wlaczam i wylaczam nadmuch w gornej czesci to czuc ze zamyka sie i otwiera.Ale gdy nadmuch na szybe i nogi jest wylaczony a ja wlaczam i wylaczam gorny nadmuch wtedy nic sie nie dzieje,tzn. dmucha caly czas jednakowo z gornych nawiewow.Wydaje mi sie ze powinien sie zamykac.Tak samo jest w trybie ECON.Pamietam chyba ze wczesniej gdy na panelu climatronica wlaczalem lub wylaczalem to odpowiednio nadmuch zamykal sie i otwieral.Chociaz nie jestem pewien.Ale w sumie wlaczajac nadmuch na nogi lub szybe to ten gorny sie zamyka.Jak to powinno byc dokladnie ?
Czytalem juz na forum ze silniczek mogl sie zaciac od otwierania nawiewow,no ale wtedy bylby chyba caly czas zamkniety lub otwarty.Prosze o odpowiedz.
P.S. nie mam VAG



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic-gorny nawiew

Post autor: grg474 » ndz mar 23, 2014 08:51

nie bardzo rozumiem twojego problemu - nastawiasz na nogi - dmucha na nogi, na szybę to na szybę, nastawisz na środek to środek - natomiast w trybie auto lub econ gdy nie nastawiasz sam tow zależnosci czy jest w samochodzie zimniej od zadanej temp czy cieplej nawiew poprzez panel jest sterowany albo na nogi albo na środek (za zimno to większość na nogi, za ciepło to większość na środek). Jak nie chcesz żeby wogóle środek dmuchał to kup kratki z bory, które można zamykać


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Climatronic-gorny nawiew

Post autor: bugatti415 » ndz mar 23, 2014 12:23

Dzieki,problem rozwiazany.Rzeczywiscie jest tak jak grg474 powiada.Wszystko zalezy od tego jaka temperatura jest w samochodzie i na zewnatrz chyba tez.Wieczorem wczoraj sprawdzalem jeszcze raz jak na zewnatrz byla juz nizsza temperatura.Climatronic zachowywal sie juz inaczej.Dla pewnosci zrobie jeszcze dzisiaj autotest climatronica.Jak by co to podam tu bledy jesli jakies beda.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości