AUTO/ECON Problem.! help

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dawid_PKN_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 13:14
Lokalizacja: KONIN--PKN/ PN

AUTO/ECON Problem.! help

Post autor: Dawid_PKN_23 » śr mar 19, 2014 22:06

Witam, mam taki mały problem z Nawiewem AUTO I ECON jak włączę AUTO w panelu climatronica badz ECON to dmuchawa dmucha tylko i wyłacznie na nogi i tak juz zostaje caly czas , sytuacja tez wyglada tak sama jak włączę ECON co moze byc przyczyna tego zjawiska..?? dodam ze jak ustawie nadmuch na srodkowy tunel w panelu to dmucha ok ,na szybe tez wszystko chodzi nie wiem co jest Grane.

aaaaa i jeszcze jedno panowie co moze byc powodem tego ze ciezko mi biegi wchodzą..?? wyglada to tak na wolnych obrotach jak jade tak do 2tys biegi wchodza idealnie ale jak mu zaczne wstawiac tak do 4 tys i chce bieg wcisnac wyzej badz nizej to max ciasno wchodza wrecz trzeba sily uzyc. oleju dolalem i nie wiem co dalej...



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

AUTO/ECON Problem.! help

Post autor: Jarek_NS » czw mar 20, 2014 12:12

W funkcji Auto i Econ nawiewem steruje komputer. Domyślnie przy ogrzewaniu dmuchana nogi i szybę, przez kratki czołowe praktycznie nie dmucha. Przy chłodzeniu dmucha przeważnie przez przy szybie i czołowe. Pewnie wynika to z jego algorytmu ni nie zmienisz tego.

Jak chcesz to możesz zrobić nastawy podstawowa klap, ale skoro w manualu się otwierają to raczej jest wszystko OK.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

AUTO/ECON Problem.! help

Post autor: przemal » czw mar 20, 2014 14:17

Hehe też na początku myślałem, że coś się skaszaniło ale po przeczytaniu instrukcji obsługi od Climatronica wszystko się wyjaśniło. Climatronic najpierw dmucha na nogi aby wilgotne powietrze wyleciało z kanałów a po chwili dopiero otwiera też nadmuch na szybę. Podejrzewam, że wszystko jest ok. Dla spokojności podłącz VAG lub zrób autotest Climatronica.


Gran Turismo Iniezione

Awatar użytkownika
Dawid_PKN_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt kwie 05, 2013 13:14
Lokalizacja: KONIN--PKN/ PN

AUTO/ECON Problem.! help

Post autor: Dawid_PKN_23 » pt mar 21, 2014 23:00

aha no powiem wam ze dzis bylo Cieplutko i ladnie zaczelo dmuchac srodkowymi kratkami wiec to falszywy alarm:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości