Lakier na masce - dziwne purchle

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » pn wrz 10, 2012 09:16

XV2 pisze:Piecka30 Nie robi się post pod postem tylko edytuje stary
Potwierdzam :bajer:
piecka30 pisze:poza tym szew maski zabezpiecza sie wpryskujac wosk do profili zamknietych obracajac maske przodem do dolu. jezeli oni to zrobili w warsztacie to pozostaje juz tylko wina producenta.
Zrobili, nie zrobili nie ma znaczenia. Maska jest ocynkowana po pierwsze. Po drugie przed zaprasowaniem krawędzi w oryginalnej części nakładane jest uszczelnienie pomiędzy składane blachy. Po tym maska idzie do pokrycia zanurzeniowego w podkładzie kataforetycznym. Z kąpieli do pieca w celu utrwalenia podkładu. Po tym pokrywany jest zewnętrzym uszczelnieniem szwów. Maska taka jest już przygotowana do malowania i zabezpieczanie profili zamkniętych niewiele tu by zmieniło.



piecka30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt sie 28, 2012 11:55
Lokalizacja: okolice Kolna

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: piecka30 » pn wrz 10, 2012 18:58

widze ze jestes specjalista a wiec moje 15 letnie doswiadczenie z lakiernictwem cie nie przekona. jestes bogaty to plac za czyjes bledy. powodzonka. a jeszcze tylko dodam ze ocynk taki prawdziwy to mialy np. audi b4 a na tych nowych autach to jest tyle ocynku co kot naplakal :D


wykonuje profi polerke zapraszam kolegow

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » pn wrz 10, 2012 19:11

piecka30 pisze:widze ze jestes specjalista a wiec moje 15 letnie doswiadczenie z lakiernictwem cie nie przekona
To przekonaj mnie jak można zabezpieczyć szew przykryty ocynkiem, podkładem i paskiem uszczelniającym?
piecka30 pisze:jeszcze tylko dodam ze ocynk taki prawdziwy to mialy np. audi b4 a na tych nowych autach to jest tyle ocynku co kot naplakal :D
To jest prawdziwy ocynk". Dodatkowo prawdziwie zwalony. W innych miejscach działa. Odprysk na masce mam kilka miesięcy i nic nie koroduje.
piecka30 pisze: jestes bogaty to plac za czyjes bledy
Kto mówi, że za cokolwiek będę płacił. Od początku pisałem, że warsztat, który malował nie umywa rąk. Naprawa jest na gwarancji. To była moja decyzja, że walczę o wymianę maski, która ewidentnie jest zwalona na etapie produkcji. W fabrycznym podkładzie mogłaby leżeć na aucie i nic nie ma prawa jej się stać. Ta maska kosztowała ponad 1000 zł. Nie bez powodu uparłem się przy naprawie na nową oryginalną maskę zamiast zamiennika.
Rdza nie idzie spod szwu a przy. Tak więc upór przy zabezpieczeniu profili zamkniętych jest bezcelowy. W oryginalnej masce przy pierwszym montażu nie było nic takiego, klapa też ni kropli nie ma - ostatnio sprawdzałem bo ściągałem poszycie.
Sam VW twierdzi, że części blacharskie są robione dokładnie tak samo jak na pierwszy montaż aby móc się wywiązać z 12 letniej gwarancji na perforację.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: Michał_1977 » pn wrz 10, 2012 21:27

jhosef pisze:To przekonaj mnie jak można zabezpieczyć szew przykryty ocynkiem, podkładem i paskiem uszczelniającym?
Tak jak ktoś wcześniej wspomniał-konserwacją :bajer:
Gdyby profile maski były zakonserwowane woskiem,który spenetrował by nawet zaprasowane blachy,to wilgoć pomiędzy nie by się nie dostała.Tak,tak,wilgoć dostała się od strony profilu,a nie od strony paska "uszczelniającego".
Tymczasem konserwacji nie było,wilgoć dostała się między blachy i doszło do zaparzenia ocynku,a następnie odparzenia lakieru.Później to już rudy zaczyna grasować.

Tutaj z grubsza ktoś opisał na czym to polega http://www.blachotrapez.com.pl/index.ph ... 30&lang=pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczywiście nie możemy tutaj wykluczyć winy tkwiącej w kiepskim wyrobie.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » pn wrz 10, 2012 21:34

Michał_1977, no właśnie ciężko mi się jest z tym zgodzić bo uszczelnienie jest wewnątrz i na zewnątrz szwu. Przed złożeniem powłoki zewnętrznej i wewnętrznej nakładane jest uszczelnienie na brzeg. Z resztą nigdzie nie napisałem czy profil był zabezpieczany czy nie. Z resztą VW też to średnio obchodziło.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: miś fazi » wt wrz 11, 2012 13:37

tylko zakonserwować powinna fabryka , która wypuściła maskę , jak już od nich wyszła podgnita , to lakiernik może robić cuda ,to i tak z tego nic , zwłaszcza jak maska wyszła pokryta podkładem , jesli zakład wypuszcza blachę gołą , to inna sprawa



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: Michał_1977 » śr wrz 12, 2012 07:22

miś fazi pisze: jak już od nich wyszła podgnita , to lakiernik może robić cuda ,to i tak z tego nic
Dokładnie.
Tak czy siak,teraz zacznie się odbijanie piłeczki.ASO będzie zwalać na lakiernika,lakiernik na ASO.
jhosef pisze: Z resztą nigdzie nie napisałem czy profil był zabezpieczany czy nie
:bajer:
jhosef pisze: Oni to zmatowili, odpylili i pomalowali. Co by pomógł wosk jak to na szwie przykrytym FABRYCZNYM paskiem uszczelniającym. Profol w środku jest niektnięty
jhosef, ja Ciebie nie atakuję.Chciałem Ci pomóc,sporo główkowałem na Twoim problemem,ale na chwilę obecną nie potrafię postawić jednoznacznej diagnozy,jednak bardziej skłaniałbym się ku winie ASO niż lakiernika,bo rok czasu to mało.Nawet maska bez ocynku w samym podkładzie powinna dłużej wytrzymać.
Ta zapewne stała w magazynie,złapała wilgoć i pozamiatane.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » śr wrz 12, 2012 08:17

Michał_1977 pisze:jhosef, ja Ciebie nie atakuję
Nie czuję się atakowany :bigok:

Tylko zdrowy rozsądek nie pozwala mi uwierzyć, że to wina braku zabezpieczenia profilu. Znam z grubsza proces produkcji takich elementów.
Czekam na odpowiedź ASO. Zobaczymy



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » czw wrz 13, 2012 16:53

Przed chwilą miałem telefon z serwisu VW. Klapa zostanie wymieniona na nową oraz polakierowana w ich ASO :bigok:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14135
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: Michał_1977 » pt wrz 14, 2012 14:05

jhosef pisze: Klapa zostanie wymieniona na nową oraz polakierowana w ich ASO
Solidna firma,czy na negocjację poszedłeś z KBK AK? :los2:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » pt wrz 14, 2012 15:24

Michał_1977, myślę, że byli pod wrażeniem mojego pisma na 4 strony a4 :los2:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » pt wrz 21, 2012 09:14

W poniedziałek auto idzie do ASO na wyminę maski z lakierowaniem. Temat więc zamknięty :bigok:
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :bigok:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: jhosef » śr sty 08, 2014 12:43

Temat otworzyłem w ramach reklamy oryginalnych części balcharskich VW:

14 miesięczna maska oridzinal, ocynkowana...:
Obrazek


(tak to ta wymieniona...)



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lakier na masce - dziwne purchle

Post autor: miś fazi » pt sty 10, 2014 23:09

Panowie , co będziemy sobie szklić zadki , VW tak samo jak inne marki mają swoich gorliwych wyznawców w głębokim poważaniu , tak samo jak inni wytwórcy obojętnie czy telewizorów , pralek , lodówek czy innego chłamu opartego na mikroprocesorach , sterownikach i innych duperelach . Jest zmowa producentów , ma wytrzymać gwarancję , a potem klient może pocałować się w d...p , alesmy się czasów doczekali , niech to krew zaleje . Z poważaniem wk....rwiony starszy człowiek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości