Demontaż podsufitki

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szulc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 28, 2013 11:47

Demontaż podsufitki

Post autor: szulc » wt gru 17, 2013 21:55

Mam teraz dużo wolnego czasu i chcę zająć się podsufitką. Muszę ją zdjąć i albo podkleić bo w kilku miejscach odchodzi materiał lub zdjąć materiał i nałożyć jakiś fajny materiał. I właśnie nie wiem co robić jak podklejenie to spoko ale jak wymienić materiał to jak się to robi jaki klej itp. Doradźcie. Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
burillo
only vag
only vag
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 08, 2013 20:45
Lokalizacja: Andrychów

Demontaż podsufitki

Post autor: burillo » śr gru 18, 2013 17:03

SIema :pub: ja wymieniałem całą podsufitke wyciałem stargałem reszte starej podsufitki dokładnie wyczysciłem kupiłem materiał czarny żeby sie dobrze uciągał potem kupiłem klej bool pisało ze typowo do klejenia podsufitki w sprayu na wgięciach np na rączki po przyklejeniu materiału przykładałem woreczki śniadaniowe z piaskiem odczekałem 2 dni żeby klej wyschnoł i odparował zapach i montaż :pub: PS jak bedziesz wyciągał cała podsufitke to niech ci ktoś pomoże bo to bardzo delikatny materiał i może sie złamać


tu masz link do fotoporady jak zdemontować podsufitke : http://www.vwgolf.pl/porady/wymiana-szy ... olfie-mk3/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony śr gru 18, 2013 17:14 przez burillo, łącznie zmieniany 1 raz.


Nisko latam

Awatar użytkownika
burillo
only vag
only vag
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 08, 2013 20:45
Lokalizacja: Andrychów

zdjęcia przed i po

Post autor: burillo » śr gru 18, 2013 17:11

zdjObrazekObrazek


Nisko latam

Awatar użytkownika
Alexldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 11:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Demontaż podsufitki

Post autor: Alexldz » śr gru 18, 2013 20:42

Burillo, a zrywałeś ten stary materiał czy na niego kleiłeś?
Bo też się przymierzam do ogarnięcia podsufitki i znalazłam już na allegro specjalne materiały i kleje do tego.


Tak, jestem dziewczyną i tak, tuninguję swoje auto.
A to moja działka: Event Garage - klik!

Awatar użytkownika
burillo
only vag
only vag
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 08, 2013 20:45
Lokalizacja: Andrychów

Demontaż podsufitki

Post autor: burillo » śr gru 18, 2013 20:53

ja zrywalem cay stary materiał jak ci zostanie stary klej to delikatnie go usuniesz papierem ściernym i bedzie malina:D :pub:


Nisko latam

Awatar użytkownika
Alexldz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz kwie 14, 2013 11:44
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Demontaż podsufitki

Post autor: Alexldz » śr gru 18, 2013 21:08

Ok, pewnie po nowym roku będę próbować.
Klej w sprayu? Ja widziałam taki do nakładania pędzelkiem i też nie wiem w takim razie który lepszy.


Tak, jestem dziewczyną i tak, tuninguję swoje auto.
A to moja działka: Event Garage - klik!

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Demontaż podsufitki

Post autor: mlody87 » śr gru 18, 2013 21:47

Podobno ten w spray-u daje rade, bo jak w pędzelku nałozysz za duzo to może przesiąknąć przez maeriał i pozniej bedzie plama na materiale.


VW forever..

Awatar użytkownika
burillo
only vag
only vag
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 08, 2013 20:45
Lokalizacja: Andrychów

Demontaż podsufitki

Post autor: burillo » czw gru 19, 2013 12:42

Tak jak kolega Młody87 pisze możesz nalożyć za dużo i przesiąknie i bedzie lipa ja uzywałem w sprayu tak jak pisałem boll do klejenia podsufitek wyszły mnie 2 pojemniki on działa prawdopodobnie na zasadzie butaprenu pryskasz czekasz chwile aż przyschnie i klejisz :pub:


Nisko latam

szulc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt cze 28, 2013 11:47

Demontaż podsufitki

Post autor: szulc » czw gru 19, 2013 15:57

dzięki wielkie panowie :)



Awatar użytkownika
burillo
only vag
only vag
Posty: 57
Rejestracja: pt lis 08, 2013 20:45
Lokalizacja: Andrychów

Demontaż podsufitki

Post autor: burillo » czw gru 19, 2013 16:01

:pub: :pub: :pub:


Nisko latam

Leo68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 02, 2013 17:34

Demontaż podsufitki

Post autor: Leo68 » sob gru 21, 2013 20:14

Demontaż podsufitki zaczynamy od rozkręcenia wszystkich plastików plus wyciąganie osłon(tylne osłony bagażnika maksymalnie odchylamy i blokujemy w celu lepszego wyciągnięcia podsufitki). Podsufitka z szyberdachem lepiej wyciągać w dwójkę.Dodatkowo przy szyberdachu wyciągamy osłonę(blokują je dwa plastiki w tylnej części szyny). Po wyciągnięciu podsufitki usuwamy stary materiał i czyścimy delikatnie papierem 80 aż do usunięcia reszty panki która pozostała po rozwarstwieniu z materiałem.Po dobrym wyczyszczeniu nakładamy pędzlem cienką równomierną warstwę kleju (ja używam Boterm GTA). Po wyschnięciu (minimum 1 godz. pokojowa temperatura) kleimy materiał wąskimi pasami (tak około 15-20 cm) zaczynając od środka ku brzegom wzdłuż podsufitki(ważne- raz jedna raz druga strona, i tak na przemian). Delikatnie gładzimy podsufitkę podczas klejenie,nie naciskamy punktowo bo zostanie "paluch". Wdzięczne materiały na podsufitki są welury który wybaczają niedociągnięcia.
Materiały to między innymi Sam255-jasno szary, Sam256-beż, Sam257-grafit.



Awatar użytkownika
lukaszn0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 18:54
Lokalizacja: Toruń

Demontaż podsufitki

Post autor: lukaszn0 » czw gru 26, 2013 17:30

Dodam, żeby uważać przy ściąganiu starego materiału bo przy zbyt głębokiej penetracji warstwy podsufitki osłabimy ją i po założeniu załamie się na środku tworząc mało estetyczny balon.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości