sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zawa44
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pn paź 10, 2011 15:51

Re: sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: zawa44 » czw lis 14, 2013 20:49

Shmatan pisze:Skrabi, Zwłaszcza że blachy masz odsłonięte w swoim temacie viewtopic.php?f=87&t=520235&p=6237032#p6237032" onclick="window.open(this.href);return false;
no i co z tego, gadac sobie każdy może a nic to wspólnego z prawdą miec nie musi, dopiero jakby złapał szeryf na gorącym uczynku. za groźby typu "zabije!!!" nikt nie wsadza do pierdla


kupię do MK2:
zderzak wąski z chromami w stanie dowolnym (może być z rozbitka ) na dawcę chromów
grill ori chrom na pojedyncze światłą

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Aivars » czw gru 12, 2013 01:38

Jest kilka kruczkow za i przeciw dla takiego mocowania tablicy. Chocby:

"Dz.U.2002.133.1123

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 22 lipca 2002 r.
w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

ROZDZIAŁ 3
§ 25. 1.Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, "

'na pojezdzie' to nie 'w pojezdzie' i raczej nie ma tutaj jakiegos pola manewru do dyskusji. Z jednej strony mamy tutaj cwanego kierowce, ale z drugiej strony dlaczego policjant nie moze tez zastosowac tego 'cwaniactwa' i cytujac chocby w/w tekst z usmiechem na ustach zabrac dowodzik i wypisac mandat koledze za kolkiem? :bajer:

Moim zdaniem Shmatan ma 100% racje i w jednej, i w drugiej kwestii :-) pozdro!


ain't low enough.

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » sob gru 14, 2013 00:06

Zwróć uwagę, że tekst na pojeździe tyczy się tego 1 przypadku, w momencie gdy masz miejsce konstrukcyjnie przewidziane. To osobny paragraf, który mnie nie dotyczy. Ja jako użytkownik auta nie posiadającego takiego miejsca nie jestem objęty paragrafem 25.1

Jeżeli mowa o drugim przypadku, gdzie tego miejsca nie ma, nie ma też adnotacji że NA pojeździe :)

Oczywiście no offence. BTW, mój sposób tłumaczenia bez problemu zdaje rezultat. Odkąd tak jeżdżę 5, może 6 razy byłem zatrzymany, mandatu brak :) Pozdro!

Swoją drogą myślę, że temat do zamknięcia. Chciałem zapytać o sposób zamocowania tablicy na przyssawki a nie o to czy wolno czy niewolno a widzę, że tego głównie co niektórzy się czepiają, co więcej ubolewam również nad personalnymi zarzutami które odebrałem kilka komentarzy wcześniej. Ja ani przez moment NIE CHCIAŁEM ustalać czy to jest zgodne z przepisami, bo wiem, że jest. I wskazuje to nie tyle na moje jak to określacie cwaniactwo ale na przeogromną nieścisłość polskiego prawodawstwa... Tablica siedzi tak jak powinna, nie hałasuje mi już o deskę rozdzielczą, wiec myślę, że można zamknąć temat aby co niektórzy nie odświeżali go co chwila swoimi mONdrościami...



Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Wiesuaf » sob gru 14, 2013 13:56

Użyłeś przyssawek akwarystycznych?



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » ndz gru 15, 2013 15:35

Przerobiłem dwa stare mocowania do telefonu komórkowego/nawigacji, które właśnie przyssawką zakłada się do szyby. Stabilne, a "ramię" mocowania pozwoliło przyczepić przyssawki maksymalnie nisko, by nie ograniczać widoczności, gdyż do wysokich nie należę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości