Zaparowane szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zaparowane szyby

Post autor: Eyk88 » pt lis 15, 2013 14:34

Jak jesteś pewien, że auto jest suche(skąd masz pewność, masz w samochodzie higrometr?) to sprawdź filtr kabinowy. Skąd wiesz, że odpływy i kratki pod zderzakami są przewiewne? Sprawdzałeś?

Co do trybu klimy nie znam się na tym. W sumie też miałem z tym problem dlatego, że ostatnio sporo siedziałem w samochodzie z kumplem i coś naprawialiśmy a samochód mocno naciągnął wilgoci. Pomogło to, co pisałem wyżej.



Awatar użytkownika
bugatti415
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 24, 2013 11:16
Lokalizacja: Swidnica

Zaparowane szyby

Post autor: bugatti415 » pt lis 15, 2013 18:51

byku63 climatronic przechodzi w tryb zimowy nie przy 3 stopniach tylko ponizej 5 stopni na plusie.Czyli 4,5 stopnia jak pokazuje na liczniku to masz wtedy sniezynke (znak graficzny)
I sprezarka wtedy juz sie nie wlaczy.A dlaczego,to kazdy uzytkownik climatronic-a powinien wiedziec.



Awatar użytkownika
bazylek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: czw paź 24, 2013 14:25
Lokalizacja: warszawa

Zaparowane szyby

Post autor: bazylek » pt lis 15, 2013 23:08

Mi ta śnieżynka mryga teraz



Awatar użytkownika
mtamig
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt mar 05, 2013 09:12
Lokalizacja: Rudziczka koło Żor

Zaparowane szyby

Post autor: mtamig » sob lis 16, 2013 17:05

Witam,również miałem problem w swoim mk4 z mocno parującymi szybami,u mnie pomogło sprawdzenie klap przełączających tryb obiegu wewnętrznego i zewnętrznego. Zacięły się na obiegu wewnętrznym przez co szyby parowały,gdy ustawiłem je ręcznie w tryb obiegu zewnętrznego poczułem znaczną poprawę. Radzę również sprawdzić te klapy bo to częsty przypadek w mk4 jak już o tym wspomniał wcześniej Haki.


Obrazek

Awatar użytkownika
daryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lis 06, 2012 12:41
Lokalizacja: Białystok

Zaparowane szyby

Post autor: daryl » czw lis 28, 2013 21:11

Ja też walczę z parującymi szybami, jak jadę sam to jest ok ale jak już ktoś jedzie ze mną to parują momentalnie. Na początku woda leciała z przodu przy podszybiu ale z tym się uporałem. Całe lato auto było suszone, miałem pochłaniacz wilgoci, odpływy sprawdzone, klapka obiegu działa ale wciąż jest straszna wilgoć. Czasem pojawia się kałuża pod wycieraczką z tyłu po stronie pasażera. Czyżby to przez uszczelkę dostawała się woda? Zaślepki w podłodze wyglądają ok. Gaśnicę miałem schowaną w schowku w bagażniku to cała mokra była. Nie wiem już jak się uporać z tą wilgocią. Auto non stop stoi pod chmurką i nie posiadam ocieplanego garażu niestety a do lata jeszcze daleko...



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zaparowane szyby

Post autor: Eyk88 » czw lis 28, 2013 21:17

Uszczelki drzwi, uszczelki okien...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości