sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jozek88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: czw lut 22, 2007 23:00
Lokalizacja: Krakow, Lewniowa
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: jozek88 » pn lis 11, 2013 00:43

Co do umiejscowienia tablicy za szyba, bodaj na you tube ogladalem filmik gdzie gosc z bmw na kontroli tez przytaczal rozporzadzenia ministra infrastryktury i noestety dowod mu zabrali a tez jestem ciekawy czy legalbie jest miec za szyba napewno zalezy id policjanta jedeb odpuści po takiej lini obrony drugi tym bardziej zabierze dowód. Najlepiej jak by taka jedba sprawe rozstrzygnal sad wiedzieliśmy na pewno.


K1 GTI by Jozin :)viewtopic.php?f=87&t=508979

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Shmatan » pn lis 11, 2013 13:39

jozek88 pisze:Najlepiej jak by taka jedba sprawe rozstrzygnal sad wiedzieliśmy na pewno
W Polsce nie mamy prawa precedensowego i często wyroki nawet tych samych instancji w takich samych sprawach zapadają różne.



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » pn lis 11, 2013 15:50

Udało mi się wytłumaczyć wskazując panu władzy odpowiednie artykuły rozporządzenia. Dzisiaj jak wracałem z myjni zatrzymał mnie patrol. Policjant ewidentnie nie rozumiał tego co mówię i wydawał się speszony. Do tego stopnia, że nawet nie obszedł auta i nie zobaczył że z tyłu mam tablicę za którą istotnie mógłbym dostać mandat. Pytanie kiedy trafię na bardziej charyzmatycznego czy zawziętego policjanta i czy wtedy uda mi się w taki sam sposób go osaczyć.



Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Re: sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Wiesuaf » wt lis 12, 2013 12:01

Skrabi pisze:Udało mi się wytłumaczyć wskazując panu władzy odpowiednie artykuły rozporządzenia. Dzisiaj jak wracałem z myjni zatrzymał mnie patrol. Policjant ewidentnie nie rozumiał tego co mówię i wydawał się speszony. Do tego stopnia, że nawet nie obszedł auta i nie zobaczył że z tyłu mam tablicę za którą istotnie mógłbym dostać mandat. Pytanie kiedy trafię na bardziej charyzmatycznego czy zawziętego policjanta i czy wtedy uda mi się w taki sam sposób go osaczyć.
Jak dla mnie pytanie powinno brzmieć - czy naprawdę chce Ci się tak bawić z policją, zamiast wziąć dwa wkręty i ją przykręcić jak należy?



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » wt lis 12, 2013 13:24

Przednia tablica absolutnie i bezdyskusyjnie szpeci samochód. Nie mam zamiaru jej trzymać na zderzaku, pod zderzakiem ani używać magii żeby lewitowała obok niego. Dlatego tak, chce mi się bawić z policją. Poza tym ułatwia to zdecydowanie parkowanie auta w "strefie" i na zakazach. Ułatwia to pokonywanie polskich dróg. Przykładowy wyjazd nad morze z rodziną na 2 auta. Jedno auto dostało 5 mandatów (w tym dwa ze słynnej gminy biały bór). 2 były bezprawnie wystawione więc nie płaciliśmy, ale 3 niestety zgodnie z prawem i nie udało się wykpić. Ja nie dostałem ani jednego, mimo że jechałem dużo ostrzej i z większą frajdą :)



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Mavrick » wt lis 12, 2013 14:40

Skrabi pisze: i nie zobaczył że z tyłu mam tablicę za którą istotnie mógłbym dostać mandat
Sorry za OT ale rozwin mysl:D.



Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Re: sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Wiesuaf » wt lis 12, 2013 14:47

Skrabi pisze:Przednia tablica absolutnie i bezdyskusyjnie szpeci samochód. Nie mam zamiaru jej trzymać na zderzaku, pod zderzakiem ani używać magii żeby lewitowała obok niego. Dlatego tak, chce mi się bawić z policją. Poza tym ułatwia to zdecydowanie parkowanie auta w "strefie" i na zakazach. Ułatwia to pokonywanie polskich dróg. Przykładowy wyjazd nad morze z rodziną na 2 auta. Jedno auto dostało 5 mandatów (w tym dwa ze słynnej gminy biały bór). 2 były bezprawnie wystawione więc nie płaciliśmy, ale 3 niestety zgodnie z prawem i nie udało się wykpić. Ja nie dostałem ani jednego, mimo że jechałem dużo ostrzej i z większą frajdą :)
A to zwracam honor. Zważywszy na to że bezczelnie okradasz nasze państwo - popieram :)



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Shmatan » wt lis 12, 2013 18:42

Skrabi pisze:Poza tym ułatwia to zdecydowanie parkowanie auta w "strefie" i na zakazach. Ułatwia to pokonywanie polskich dróg. Przykładowy wyjazd nad morze z rodziną na 2 auta. Jedno auto dostało 5 mandatów (w tym dwa ze słynnej gminy biały bór). 2 były bezprawnie wystawione więc nie płaciliśmy, ale 3 niestety zgodnie z prawem i nie udało się wykpić. Ja nie dostałem ani jednego, mimo że jechałem dużo ostrzej i z większą frajdą :)
To teraz pojechałeś - brakuje mi słów żeby napisać jakim człowiekiem jesteś. Co innego jak ktoś nie ma blachy np. na zlotach bo samochód bez niej lepiej wygląda, a co innego jak ktoś jest bezczelnym oszustem.



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: xlsss » wt lis 12, 2013 18:54

Nie ma co dalej drążyć tego tematu....



Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » śr lis 13, 2013 00:56

Bezczelny oszust? Wydaje mi się, że nie po to mamy to forum, aby robić sobie osobiste wycieczki? Równie dobrze mógłbym Ci zarzucić płytkość i powierzchowność, jeżeli zamierzasz mnie oceniać na podstawie tego, że dostosowuję się do życia w naszym kraju. Jeżdżąc po Europie zawsze mam obie tablice, nawet z tyłu zakładam przepisową. Dlaczego? Bo wiem, że fotoradar nie czai się w śmietniku przy drodze w miejscowości składającej się z 3 budynków. Lepiej jak osioł spuścić głowę i nabijać kieszenie ministrowi Rostowskiemu? Z każdej strony walą nas po dupie, to dlaczego my nie możemy luk prawnych wykorzystywać na własną korzyść? Pieprzony mit mesjanizmu Polaków. Wypij ze mną piwo, usiądź przy stole i dopiero wtedy mnie oceniaj. Przepraszam za off top ale naprawdę poczułem się dotknięty. Ażeby mój post nie był totalnie bez wartości merytorycznej dla tytułu tematu; dzisiaj powierciłem otwory w blaszce i dobrałem do nich odpowiednie przyssawki. Jutro poziomnica w ruch i ustawiamy równiutko 3 stopnie odchylenia od pionu. Wtedy topic uznam za zakończony...



Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Re: sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Wiesuaf » śr lis 13, 2013 10:28

Wrzuć potem focisz jak to wygląda, oczywiście zakrywając część numerów, żeby ktoś życzliwy się nie znalazł.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Shmatan » śr lis 13, 2013 18:34

Skrabi, prawo jest prawem - przestrzeganie ograniczeń prędkości na prawdę nie jest takie trudne a - żeby uprzedzić pytania - zwykle jeżdżę przepisowo. Unikanie płacenia mandatów w ten sposób to zwykłe oszustwo i poważne wykroczenie.

Zwłaszcza że blachy masz odsłonięte w swoim temacie viewtopic.php?f=87&t=520235&p=6237032#p6237032" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Odp: sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: muody » śr lis 13, 2013 18:55

Jak masz zderzak przedni usa, to na trytytki zamontuj - pod zderzakiem zrób małe otworki i przełóż trytytki zapinając tablicę - jak dla mnie, to to jest bardzo estetyczny i praktyczny patent (przy 60 na godzinę tablica się chowa sama siłą odśrodkową :D)

Wysłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Skrabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn paź 03, 2011 13:01
Lokalizacja: Gniezno

sposób zamocowania przedniej tablicy rejestracyjnej

Post autor: Skrabi » śr lis 13, 2013 20:32

Shmatan; dlatego w większości przypadków odmawiam płacenia mandatów (zgodnie z przepisami prawa), bo 90% jest wystawionych w sposób nieprawidłowy. Co do przepisowości to przepisowo jadę zawsze w zabudowanym, bo nie chciałbym mieć kogoś na sumieniu, ale gdy jadę 2 pasmową trasą oddzieloną pasem zieleni to nie zwolnię do ograniczenia 60, bo ktoś szuka skarbonki. Na przekór.
Co do blach w temacie, to żadnym dowodem być nie mogą, wykroczenie musi być potwierdzone widocznym zdjęciem.

Muody; Wydaje się praktyczny, ale nie przekonuje mnie bo bałbym się zgubić tak założoną tablicę...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości