Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Post autor: Poope » pt wrz 27, 2013 11:21

Cześć,
Jedno z 2 mocowań czołowych (tzn. patrząc od strony silnika - głęboko na podszybiu) nie trzyma, ułamane, na wstrząsach lekko telepie.
Czy robił ktoś dodatkową dziurę obok takiego miejsca na założenie śruby? Dodam, że miejsce jest mało dostępne i nie wiem, jak przyłożyć wiertarkę lub jakiego użyć fortelu na wywiercenie :-)

Sytuacja wygląda mniej więcej tak:

Obrazek


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Post autor: Poope » pt wrz 27, 2013 15:37

Hmm, ktoś mi poradził cos takiego. Chyba kupię, bo nie tylko wałek giętki, ale i adapter kątowy.

Obrazek


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Post autor: marcinek84 » sob wrz 28, 2013 21:49

Jak zdejmiesz deskę to masz jak na dłoni wszystko, chyba że chcesz kombinować z założona deską. Ja u siebie przykleiłem na poxipol oraz dałem piankę/ gąbkę w kilku miejscach aby amortyzowało na większej powierzchni.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Post autor: tom33k » ndz wrz 29, 2013 14:05

kiedyś jak miałem twardą deskę miałem ten sam problem i przewierciłem pod maskownicami od głośników ,przykręciłem i trzymało pięknie.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Post autor: XV2 » ndz wrz 29, 2013 19:19

Ja miałem 2 zaczepy połamane od podszybia to zrobiłem tak:

Dobrałem odpowiedni wąż ogrodniczy ( średnica ) pociąłem na kawałki 10 cm i powciskałem z przerwami miedzy deskę a uszczelkę od szyby i jak ręką odjął.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziurę?

Post autor: Poope » wt paź 01, 2013 08:59

marcinek84 pisze:Jak zdejmiesz deskę to masz jak na dłoni wszystko, chyba że chcesz kombinować z założona deską. Ja u siebie przykleiłem na poxipol oraz dałem piankę/ gąbkę w kilku miejscach aby amortyzowało na większej powierzchni.
Żadnego zdejmowania deski...
XV2 pisze:Ja miałem 2 zaczepy połamane od podszybia to zrobiłem tak: Dobrałem odpowiedni wąż ogrodniczy ( średnica ) pociąłem na kawałki 10 cm i powciskałem z przerwami miedzy deskę a uszczelkę od szyby i jak ręką odjął.
No tak, to dobry pomysł, ja kiedyś zrobiłem to samo przy pomocy gąbki, która dość mocno i na stałe odsunęła deskę od przegrody. Później gąbkę wyjąłem i do dziś jest OK. Niestety teraz odzywa się strona, po której teoretycznie śruba jest (złamana?), więc już teraz chciałbym, żeby deska trzymała się na wszystkich śrubach.
tom33k pisze:kiedyś jak miałem twardą deskę miałem ten sam problem i przewierciłem pod maskownicami od głośników ,przykręciłem i trzymało pięknie.
Czyli wystarczy tylko wyjąć maskownicę+głośniczki i tam ręką włożyć/dokręcić śrubkę?


Pozdro, Poope

Awatar użytkownika
Poope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: pt cze 26, 2009 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf IV 'HighLine' 2.0 l [LPG]
Silnik: AQY

Re: Dodatkowe mocow. deski rozdzielczej. Da się wywierć dziu

Post autor: Poope » śr paź 23, 2013 17:41

Problem się sam rozwiązał - poluzowała się boczna śruba mocująca deskę.
tom33k pisze:kiedyś jak miałem twardą deskę miałem ten sam problem i przewierciłem pod maskownicami od głośników ,przykręciłem i trzymało pięknie.
To jakaś bzdura, bo jak wyjąłem maskownicę i głośniczek to w przestrzeni pod szybą zobaczyłem wyłącznie przegrodę silnikową z blachy, nie zobaczyłem centymetra plastiku deski na tej przegrodzie, którą to deskę mógłbym przewiercić i przymocować za pomocą śruby.


Pozdro, Poope

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości