Cieknie podczas jazdy uszczelka szyby czołowej.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

Cieknie podczas jazdy uszczelka szyby czołowej.

Post autor: Wilk2013 » sob maja 25, 2013 16:47

Witam
Tak jak napisałem cieknie mi przez uszczelkę szyby czołowej. A dokładnie to koło lusterka u góry. Na pewno ten rant co trzyma szybę jest trochę pordzewiały.Śrubokręt tam wkładałem no i trochę rdzy jest.
I moje pytanie jest wyjąć szybę i co z tym zrobić?? Mam spawarkę mig-mag no i spawać tez coś tam umiem. Myślałem żeby oczyścić to wszystko co ma rdze. Potem brunoxem zabezpieczyć. No i nie wiem rzeźbić chyba z blachy to czego się nie da uratować. Tylko jaka grubość blachy? Spawać punktowo?? I potem na to podkład antykorozyjny i szpachla?? I potem podkład no i lakier. I chyba mi sie wydaje że dobrze by było dostać nowa uszczelkę??

Tak jak napisałem będzie dobrze czy ktoś ma jakieś lepsze rozwiązanie na to??



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Cieknie podczas jazdy uszczelka szyby czołowej.

Post autor: muszkatobiasz » sob maja 25, 2013 19:32

wyjąć szybę i zobaczyć jak wygląda rant możliwe że rdza napuchła i od gięła uszczelkę możliwe że wystarczy oczyścić rant z rdzy nalotu dać podkład na rdze i jak uszczelka dobra to tą samą ale dobrze by było nową guma jest bardziej elastyczna i założyć z powrotem



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Cieknie podczas jazdy uszczelka szyby czołowej.

Post autor: XV2 » ndz maja 26, 2013 11:00

muszkatobiasz pisze:możliwe że wystarczy oczyścić rant z rdzy nalotu dać podkład na rdze i jak uszczelka dobra to tą samą ale dobrze by było nową guma jest bardziej elastyczna i założyć z powrotem
Takie porady to można do kosza dać normalnie :panna: .

Jak jest rdza tylko regeneracja uszkodzonego elementu pomoże czyli spawanie. Miałem tak w MK2 lalo się na deskę wstawiłem kawałek zdrowej blaszki i problem znikł.(OFC szlifowanie/szpachla podkład itd )
Ostatnio zmieniony ndz wrz 08, 2013 07:37 przez XV2, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

Cieknie podczas jazdy uszczelka szyby czołowej.

Post autor: Wilk2013 » ndz wrz 08, 2013 07:17

Zrobiłem. Oczyściłem rant tam gdzie rdza była pomalowałem najpierw Brunocem,potem reaktywnym podkład i na to podkład akrylowy,lakier i bezbarwny. Nie spawałem nic bo rant był tylko w kilku miejscach był tak jakby trochę "wyszczerbiony". Udało mi sie kupić nową uszczelkę i wydaje mi się że to jest główna przyczyna że się leje. Stara a nowa jest różnica od razu w docisku do nadwozia. Także mi się wydaje że główny problem to uszczelka .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości