klimatronik na LO lekko grzeje

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Van Gandalf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 13, 2007 15:54
Lokalizacja: Oświęcim

klimatronik na LO lekko grzeje

Post autor: Van Gandalf » czw sie 29, 2013 21:54

witam, chcę zasięgnąć wiedzy na temat zadany w tytule, na ustawieniach LO z nadmuchu wydobywa się powietrze o 5-10 st cieplejsze od temp. powietrza na zewnątrz.
W systemie brak błędów, ponowne nastawy nic nie zmieniają... co proponujecie na pierwszy ogień? filtr kabinowy? nastawnik ciepło/zimno?? (to ten pod kosolą środkową??)

pozdrawiam Van



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

klimatronik na LO lekko grzeje

Post autor: grg474 » czw sie 29, 2013 23:30

tak czytam Twoje posty to ciągle masz problem bo za gorąco - przyczyn może być wg mnie 3:
1. uszkodzony silniczek klapki regulacji temperatury (nie pisz mi tylko ze nastawy robiłęś i że zero błedów bo mnie szlag trafi) lub
2. komuś coś wpadło kratkami do nagrzewnicy i klapka regulacji temp powietrza się nie domyka lub
3. uszkodzony czujnik temp wylatującego powietrza - zaniża temp - ponieważ na LO powinna klapka być zamknięta to pozostają te 2 pierwsze przyczyny

oczywiście zakładam ze kompresor ci pracuje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Van Gandalf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 13, 2007 15:54
Lokalizacja: Oświęcim

klimatronik na LO lekko grzeje

Post autor: Van Gandalf » wt wrz 03, 2013 08:49

Tak robiłem nastawy i mam 0 błędów. Nurkując pod środkową konsolą widać że cięgno chodzi prawidłowo i "jest sztywne" więc pęknięta zębatka chyba odpada w silniczku nastawnika, pod warunkiem że patrzę na prawidłowy nastawnik tj, ten zaraz nad tunelem środkowym przed przednią grodzią.
Patrzę wideoskopem przez kratki środkowe i nie mogę dojść do tej klapki, przydał by się schemat kanałów powietrza.
Uszkodzony czujnik tylko który to jest?

Tak. kompresor pracuje. tylko że to nie ma związku ze sprawą.

Pozdrawiam Van



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Re: klimatronik na LO lekko grzeje

Post autor: grg474 » wt wrz 03, 2013 11:19

klapka sterująca ogrzewaniem jest ustawiona pionowo czyli dolna część osi klapki jest od strony podłogi samochodu nad sterownikem airbag. Tam też powinien być silniczek. tu wrzucam fotki
Obrazek

Obrazek

a tu jeśli chcesz ręką dotknąć klapki :bigok:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Luki1608
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt cze 04, 2013 08:30
Lokalizacja: Lubin

klimatronik na LO lekko grzeje

Post autor: Luki1608 » czw wrz 05, 2013 09:07

Pewnie klapki sie nie zamykaja , lub nie domykaja i miesza sie z cieplym powietrzem, stad problem



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

klimatronik na LO lekko grzeje

Post autor: grg474 » czw wrz 05, 2013 19:52

Luki1608 pisze:Pewnie klapki sie nie zamykaja , lub nie domykaja i miesza sie z cieplym powietrzem, stad problem
dokłądnie o to samo mi chodziło - tylko on patrzył nie na ten silniczek


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości