Problem z zamykaniem szyberdachu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » sob lip 06, 2013 15:23

Siema!
Mam problem z zamykaniem szyberdachu. Otóż dwa dni temu wzięliśmy się za niego-prowadnica naprawiona, część która trzyma pieska raczej też (chociaż dalej nie chce się odsuwać do tyłu tak jak trzeba :satan: ale o tym kiedy indziej :hmm: ). Bo naprawieniu tych rzeczy przeprowadziliśmy kilka prób na sucho bez montażu wszystkiego w aucie. Szyber pięknie się uchylał, ale zamknąć już nie chciał (używając przełącznika). Przy kręceniu korbką wszystko ładnie się zamyka bez problemu. Diagnoza? Zepsuty włącznik. Pojechałem na szrot kupić drugi. Podłączyłem, wszystko działa (a raczej działało) jak trzeba- otwiera, zamyka. Dzisiaj otwieram go, potem chcę go zamknąć - nie idzie... No bez jaj... ruszam nim we wszystkie strony- dalej nic. Czyżby padł drugi włącznik czy problem leży w silniczku? Teraz, gdy chcę cały szyber odsunąć do tyłu, to silniczek przesuwa go tylko o 1-2 cm i staje. Jeśli wcisnę przycisk, to znowu o te pare centymetrów cofa. Nie wiem, o co chodzi. Dodam, że na korbie ładnie działa. I nie wiem, czy ma to związek z możliwością przepalenia włącznika czy nie, ale wczoraj poświetlał się, a dziś nie. Ponadto gdy wyjmuję silniczek z szyberdachu i kręcę korbką, to obraca się bez końca-można kręcić do śmierci :satan:.

PS.
I jeszcze jedno pytanie. Czy taka plastikowa rynienka musi być koniecznie zamontowana w szyberdachu (nad tą zasłonką?)? Z jednej strony mam ułamany metalowy haczyk w samym szyberdachu, i podczas jazdy po dziurach strasznie stuka. Czy jeśli to wywalę, to wszystko będzie ok?
Pzdr. Makaron

Auto jest z sierpnia (chyba) 94r (na pewno :hmm: )



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z zamykaniem szyberdachu (PROWADNICA OK!)

Post autor: muszkatobiasz » sob lip 06, 2013 22:44

może być problem z silniczkiem a co do plastiku to spływa po nim woda



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: KamilP » sob lip 13, 2013 19:41

Makaron pisze:I jeszcze jedno pytanie. Czy taka plastikowa rynienka musi być koniecznie zamontowana w szyberdachu (nad tą zasłonką?)? Z jednej strony mam ułamany metalowy haczyk w samym szyberdachu, i podczas jazdy po dziurach strasznie stuka. Czy jeśli to wywalę, to wszystko będzie ok?
Dokładnie jak nie chcesz powodzi w aucie to to załóż :)
A co do problemu.. gdzieś na forum czytałme o jakimś bezpieczniku w silniku, może to jego wina..



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » czw sie 01, 2013 14:59

Odgrzewam kotleta :los2: Czy to możliwe aby uszkodzony silniczek (nie zamyka szybra) rozładowywał akumulator? 2 dni temu podłączyłem silniczek, a wczoraj aku było rozładowane. Dodam, że przez noc szyber opuścił tył (tak jakby chciał się odsunąć do tyłu maksymalnie, ale nie może bo jet uszkodzona jedna część).



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: muszkatobiasz » czw sie 01, 2013 22:05

skoro szyba się opuściła to musiał silniczek pracować mogłeś sprawdzić czy ciepły silnik się nie zrobił jak podszedłeś do auta ! tylko że nie powinien się zamykać sam chyba że masz funkcję domykania szyb lub włącznik w drzwiach skopany od zamykania drzwi jeśli masz domykanie w kluczyku! a kluczyk miałeś w stacyjce?



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » pt sie 02, 2013 13:27

Kluczyk był w mojej kieszeni ;) Silniczek praktycznie cały czas jest ciepły (grzeje od dachu). Szyby mam w korobtroniku, domykania z kluczyka sam nie jestem pewien (ale raczej nie ma czegoś takiego). W prawym górnym rogu przedniej szyby mam takie białe kółeczko z napisem Bosch które powinno być przyklejone do szyby ale nie jest (dodatkowo nie miało podłączonej masy-jak ściągałem podsufitkę, to przykręciłem ją). Co to jest? Jakiś czujnik deszczu? Alarmu w aucie nie mam... jedyne z udogodnień to elektryczna regulacja świateł, centralny zamek, radio kaseciak :hehe: , podgrzewanie szyby tylnej i elektryczny szyber.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: muszkatobiasz » pt sie 02, 2013 22:22

nie wiem co to za czujnik na szybę co do zamykania kluczykiem u mnie jak kiedyś miałem mk3 to też miałem szyby na kolbki ale zamknąć szyberdach mogłem z kluczyka przez zamek w drzwiach przytrzymując w pozycji zamykania 3 sekundy i dach się zamykał



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » sob sie 03, 2013 20:00

Jednak mam ten "gadżet". Kłopot w tym, że gdy zamykam drzwi, to szyber chce się odsunąć do tyłu ale piesek mu nie pozwala (rozwalony :kac: ). Czy to normalne? Czy pomoże wymiana bezpieczników polimerowych (3A i 5A max 30V)?
pzdr.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: muszkatobiasz » ndz sie 04, 2013 20:47

raczej nic tu nie zmieni większy bezpiecznik przekaźnik w silniczku i tak rozłączy sterowanie



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » ndz sie 04, 2013 21:07

Czyli z silniczkiem jest coś nie tak? Nawet, gdy uchylę szyber i chcę go zamknąć (włącznikiem) szyber nie zatrzymuje się w pozycji zrównania z dachem tylko idzie dalej. Czy wymiana na nowy (używany :hmm: ) pomoże ? A może to da się naprawić?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Paweł Marek » pn sie 05, 2013 23:18

Makaron, poszukaj na forum o ustawieniu silnika przy jego montażu. w skrócie dach i silnik muszą być w tej samej pozycji np na zamknięty (silnik ustawiony włącznikiem i dopiero zakręcasz,) ale bez sprawnego pieska po licho myślisz o silniku, naprawiaj kompleksowo całość, poradę o naprawie pieska dawałem jeśli jego nóżki znajdziesz :), albo szukaj używki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: muszkatobiasz » wt sie 06, 2013 10:38

skoro masz problem z prowadnicą i może z silnikiem może wymień cały szyberdach rok temu wymieniałem w seacie toledo i ze szrotu cały szyberdach facet kupił za 200zł albo 150zł



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » wt sie 06, 2013 12:30

Prowadnica jest OK. Prowadnia i piesek z lewej strony były rypnięte. Prowadnica zrobiona na cacy, piesek też był przerabiany ale niewiele pomogło : w miejscu gdzie jest oderwana nóżka szlifierką zrobiliśmy otwór ok. 1-1,5 cm (nie pamiętam), wsadziliśmy tam kawałek blaszki odpowiedni oszlifowany i niewiele to pomogło (zbyt mocno zeszlifowany, ale nie chciało nam się tego naprawiać :satan: ), ale zawsze trochę. Teraz okleję pieska koszulkami i powinno być ok. Tylko że ten silniczek chrzani mocno (nie chce zamykać dziad jeden...)



Makaron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 28, 2013 14:12

Problem z zamykaniem szyberdachu

Post autor: Makaron » czw sie 08, 2013 21:21

Ponownie odgrzewam kotleta. Przelutowaliśmy bezpieczniki polimerowe (tato mówi, że były OK) i teraz silniczek tylko uchyla szyber. Bez różnicy czy wcisnę przycisk do góry, dołu, pociągnę go do siebie czy odepchnę. Włącznik na 100% OK (mam 2). Czyżby silniczek wyzionął ducha ostatecznie i trzeba bulić kasę na "nowy" prosto ze szrotu?
Pzdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości