Naprawa szyb.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukashpvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 25, 2011 13:51

Naprawa szyb.

Post autor: lukashpvp » pn sie 05, 2013 12:53

Witam, w moim Mk4 mam problem z 3 szybami. Z każdą szybą problem jednak jest inny:
1) Szyba kierowcy - czasami przy zamykaniu zatrzymuje się na 3/4 wysokości i muszę przytrzymać przycisk aby się domknęła.
2)Szybka Pasażera - przy otwieraniu i zamykaniu wydaje bardzo dziwny dźwięk. Buczy najgłośniej w okolicy polowy wysokości.
3)Szyba tylnia za kierowcą - nie otwiera się w ogóle - słychać że mechanizm działa - można szybę ręcznie zepchnąć na dól - zamykanie działa prawidłowo.

Moje pytanie - gdzie można to naprawić ? jaki rodzaj serwisu obsługuje takie usterki ?
A może ktoś zna warsztat w okolicach Gliwic w którym mi to naprawią ?

Pozdrawiam
Łukasz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Naprawa szyb.

Post autor: grg474 » pn sie 05, 2013 21:08

bez rozebrania 3 się nie obejdzie , 1 i 2 przeregulować. Kto ci to zrobi nie wiem - my robimy sami


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

Naprawa szyb.

Post autor: iigAlisArr » pn sie 05, 2013 21:18

W 1 i 2 może być jakieś tarcie powodujące te objawy.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Naprawa szyb.

Post autor: Waqa » pn sie 05, 2013 21:59

1 i 2. jesli szyba przy zamykaniu zwalnia to tak jak koledzy pisza. Odkrecic delikatnie szybę na ślizgach, ustawić względem uszczelek drzwiowych i przykręcić. 25min roboty.
3. podejrzewam ze spadla linka z rolki nawijajacej. trzeba wszystko demontowac, wiec i roboty jest troszke wiecej. ok 1h :hmm:



lukashpvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 25, 2011 13:51

Naprawa szyb.

Post autor: lukashpvp » wt sie 06, 2013 09:19

No niestety nie mam takich zdolności manualnych i każda próba naprawy przezemnie kończy się połamanymi spinkami czy jakimiś elementami plastikowymi.

Co do 1 i 2 wystarczy ściągnąć tapicerkę ? jest tam dostęp do regulacji ? Czy muszę również ściągnąć blachę pod tapicerką? W koło tej blachy jest takaś pianka/uszczelka czy ta uszczelka jest na stałe ? i ulega uszkodzeniu po ściągnięciu tej blachy ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Naprawa szyb.

Post autor: grg474 » wt sie 06, 2013 10:15

lukashpvp pisze:Czy muszę również ściągnąć blachę pod tapicerką?
nie
lukashpvp pisze:jest tam dostęp do regulacji ?
pod dużymi czarnymi zaslepkami - opuść szybę i jak pod tymi zaślepkami pojawią się śruby to zatrzymaj opuszczanie i możesz regulować
lukashpvp pisze:czy ta uszczelka jest na stałe ? i ulega uszkodzeniu po ściągnięciu tej blachy ?
mi się jeszcze nie zdarzyło żeby uległa uszkodzeniu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości