Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: mosfet » czw lis 15, 2012 22:31

Witam


Tym razem pytanie. U mnie wygląda to tak. Że mam centralny zamek, ale bez pilota w wersji 3d. Przychodzę, przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy czy pasażera i otwierają się zawsze przednie drzwi, a nigdy klapa bagażnika. Po prostu jest ona cały czas zaryglowana. Dopiero muszę ją sobie otworzyć kluczykiem dodatkowo. Co ciekawe, klapa ta zamyka się razem z całym centralnym, czyli jeżeli przekręcę kluczyk w drzwiach to klapa się samoczynnie zarygluje. Kolejna kwestia jest taka, że jeżeli auto jest zamknięte to przekręcając kluczyk w klapie bagażnika nie otwiera mi się reszta zamków, tylko sam bagażnik.
Myślałem, że może nie ma tam siłownika od centralnego, ale wtedy zamek by się samoczynnie nie ryglował razem z innymi zamkami. Nie reaguje on też na otwarcie z przycisków w przednich drzwiach kierowcy. Podobno działa to w ten sposób, że jeżeli wyciągnie się kluczyk z klapy pionowo to powinna ona działać razem z centralnym, a jeżeli wyjmie się kluczyk poziomo to będzie ona zaryglowana na amen. Próbowałem różnych kombinacji i nie udało mi się uzyskać czegoś takiego, żeby klapa mi się otwierała razem z całym centralnym zamkiem. Jakieś propozycje jak to osiągnąć, ewentualnie co muszę wymienić.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: Qto » czw lis 15, 2012 23:13

Rozbierz klapę i sprawdź czy mechanicznie jest wsio ok...sprawdź też kable w przelotkach z budy do klapy - jak tam coś będzie nie halo to i tak klapę musisz (a przynajmniej powinieneś jeżeli chcesz to dobrze zrobić) mieć rozebraną. Opis kabelków z tylnej klapy masz tutaj - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5494114#p5494114" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: jhosef » pt lis 16, 2012 13:30

W jakiej pozycji masz zamek?
Zapoznawałeś się z tym:
Obrazek



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

Re: Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: luki3485 » pt lis 16, 2012 16:36

Qto pisze:Rozbierz klapę i sprawdź czy mechanicznie jest wsio ok...sprawdź też kable w przelotkach z budy do klapy - jak tam coś będzie nie halo to i tak klapę musisz (a przynajmniej powinieneś jeżeli chcesz to dobrze zrobić) mieć rozebraną. Opis kabelków z tylnej klapy masz tutaj - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5494114#p5494114" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolega ma rację na 99% kabelki przerabiałem to u siebie.



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: mosfet » ndz lis 18, 2012 22:28

Czytałem instrukcję. Kluczyk wyjmuję ze zamka w pozycji pionowej. Próbowałem też knifów w stylu najpierw zamknij klape, a potem wyciąg kluczyk. Wyciąg kluczyk i zamknij klapę. Itp... Itd W każdym bądź razie nie działa. W najbliższym czasie mam zamiar robić sobie wycieraczkę z tyłu to zajrzę do tych kabelków. Powiedzcie mi tylko. W którym miejscu ewentualnie szukać przetarć?



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: Aligator30 » ndz lis 18, 2012 22:59

mosfet pisze: W którym miejscu ewentualnie szukać przetarć?
w przelotkach gumowych



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: luki3485 » pn lis 19, 2012 15:49

Po prawej stronie w przelotce miedzy klapą a dachem.



mosfet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 18:18
Lokalizacja: Rybnik

Klapa bagażnika nie otwiera się z centralnego zamka

Post autor: mosfet » sob lip 27, 2013 22:46

Po ponad 7 miesiącach zabrałem się za to przy okazji naprawy wycieraczki tylnej.
Sprawa wygląda tak, że mam niezły burdel w instalacji elektrycznej i ktoś kto tam kiedyś zaglądał to pojęcia wielkiego nie miał co robi. Według opisu z linku który podałeś to brakuje mi kilku przewodów - między innymi wszystkich przewodów od mikrowłączników, do tego ktoś naprawiał wiązkę przewodem głośnikowym i ciężko się połapać. Nie miałem już siły szukać gdzie się który kabel kończy. Poza tym rozbieranie podsufitki też nie wchodziło w grę, bo jednak trochę ciemnawo się już robiło.

Do rzeczy jednak. Teraz jak siedzę i czytam to widzę że mam ten sam problem co tutaj: viewtopic.php?f=2&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety ja na to samo nie wpadłem, bo mój samochód jest czarny i niestety w tej wnęce nic nie widać, bo części się zlewają z lakierem, a już na pewno nie jest to wszystko tak wyraźnie jak w przypadku srebrnego auta. Dlatego rozwiązałem to inaczej.
Wykombinowałem, że jak podłączę odwrotnie silniczek od centralnego zamka i ustawię zamek w pozycji poziomiej (poziomo wyciągam klucz z zamka) to wszystko działa jak należy. Tak więc trochę zmieniłem sposób działania tego zamka, ale mnie tylko takie rozwiązanie wpadło do głowy. Ważne, że działa, teraz jak wiem o co biega to może za kolejne 7 miesięcy zrobię to jak należy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości