klimatronik-tryb auto

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamciu20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 09, 2012 20:43

klimatronik-tryb auto

Post autor: kamciu20 » wt cze 18, 2013 22:19

witam. po kliknieciu guzika auto nadmuch kierowany jest tylko z nawiewow gornych. i tu moje pytanie. kazdy mowi mi ze nie powinno sie kierowac nadmuchu w strone ciala a w auto jest tak domyslnie. i drugie pytanie-gdy samochod stoi w sloncu i jest nagrzany to po ilu km/czasie powinien schlodzic sie samochod gdy na dworzu jest okolo 25+- stopni. pozdrawiam.



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

klimatronik-tryb auto

Post autor: MaciekV5 » wt cze 18, 2013 23:00

Tryb Auto chroni przed głupotą ludzką i kierowaniem zimnego powietrza na nogi - częsta przyczyna odmrożeń. Skieruj sobie kratki żeby nie dmuchały na Ciebie i tyle. Na ostatnie pytanie ciężko odpowiedzieć bo to zależy od sprawności układu klimatyzacji, temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Jak auto stało w słońcu i jest mocno nagrzane to najpierw opuszczam wszystkie szyby żeby temperatura w samochodzie zbliżyła się do temperatury otoczenia i dopiero zamykam szyby i włączam klimę.



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

klimatronik-tryb auto

Post autor: przemal » śr cze 19, 2013 09:15

Aby przyspieszyć schładzanie wnętrza dobrze jest też włączyć na krótko obieg wewnętrzny.


Gran Turismo Iniezione

radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

klimatronik-tryb auto

Post autor: radzio01 » śr cze 19, 2013 10:18

Co do obiegu wewnętrznego to zauważyłem że jak ustawie klimę na auto to przy wysokich temperaturach na zewnątrz klimatyzacja po kilkunastu sekundach działania sama ustawia obieg zamknięty w samochodzie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości