Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: MIT » ndz cze 02, 2013 18:11

Chyba tak :bajer: Ponieważ wczoraj w nocnej podróży chyba coś odkryłem.Ale do rzeczy....
Każdy posiadacz golfa 4 bądź tez bory zastanawiał się zapewne do czego służy klapka(daszek) na podsufitce koło włącznika wewnętrznego oświetlenia.Nie znalazłem dokładnego tematu na jej temat a tylko że służy jako ochrona przeciwsłoneczna gdy słońce znajduje się akurat nad lusterkiem.....bzdura totalna....
To do czego ona służy przez przypadek chyba wczoraj odkryłem a przynajmniej nigdy nie widziałem o tym tematu,ale co ważniejsze że zwykłe orginalne lusterko jednym ruchem ręki możemy zrobić tak by auta nas nie oślepiały a jednocześnie widzimy w nim wszystko jak w lusterku fotochromatycznym.Przeszukałem trochę neta i działa ono podobnie jak lusterko fotochromatyczne w BMW e-32 gdzie silniczek ustawia je pod odpowiednim kątem natomiast my "niestety" musimy zrobić to ręcznie gdy jedziemy sobie w nocy, mniej więcej o tyle, o ile porusza się lusterko na tym filmiku tak by zobaczyć reflektory samochodów jadących za nami...

" onclick="window.open(this.href);return false;

Gdy już to zrobimy,uświadomimy sobie do czego służy owa klapka którą mamy przy włącznikach oświetlenia wewnętrznego,a no do tego by zasłonić odbijające się w lusterku włączniki oraz plastikowe szkła światełek przy zmienionym kącie położenia lusterka na tryb nocny czyli ala monochromatyczny:)
Panowie to działa perfekcyjnie,przez resztę podróży od chwili tego odkrycia po prostu odpoczywałem od oślepiajacych reflektorów w "zwykłym" lusterku a jednocześnie wszystko widziałem.Zaznaczam że zmiany ustawienia kąta lusterka wykonujemy tylko w nocy gdyż w dzień nie zobaczymy o ile mamy przestawić lusterko.Jeżeli temat jest znany....w co wątpię, proszę o post lub usunięcie tematu a jeżeli nie proszę o pisanie o wrażeniach:)Natomiast gdy napisałem w nie odpowiednim dziale proszę o przeniesienie tego posta a nie usuwanie bo wydaje mi się że jest on ważną informacją nie tylko dla naszych autek ale przede wszystkim bezpieczeństwa jazdy nocą....


Obrazek
115/285 => 138/347

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: grg474 » ndz cze 02, 2013 19:30

nie myl przełącznika pod lusterkiem z klapką pomiędzy lusterkiem a włącznikiem.
Instrukcja obsługi strona 59 cyt: " Po opuszczeniu małej osłony nad przednią lampką oświetlenie wewnętrznego można zasłonić szczelinę nad lusterkiem wewnętrznym".
Natomiast przełącznik lusterka manualnego - instrukcję znajdziesz na stronie 57.
:bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: MIT » ndz cze 02, 2013 19:59

Czy ja pisałem o jakimś przełączniku pod lusterkiem?;)nie,nie pisałem bo mnie on nie interesuje i go nie mam.Dałem tylko temat do sprawdzenia przez kolegów...poza tym to najzwyklejsze lusterko bez czujników i przełączników.Fakt faktem rzeczywiście w książce jest napisane o dwóch położeniach lusterka lecz dowiedziałem się dopiero od kolegi grg474 który użyczył mi opis w języku polskim ja natomiast miałem w niemieckim.A samo lusterko posiadam bez tego uchwytu pod nim.


Obrazek
115/285 => 138/347

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: grg474 » ndz cze 02, 2013 20:39

ponieważ mam dostęp tylko do aut z fotochromami lub lusterkami z przełączaniem w lusterku to niestety nie mogę sprawdzić zasady działania - jak możesz wrzuć filmik bo mnie zaciekawiłeś


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: MIT » ndz cze 02, 2013 20:43

Myślę że zasada będzie ta sama tylko trzeba sobie samemu ustawić odpowiednią pozycję.


Obrazek
115/285 => 138/347

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: jointone » ndz cze 09, 2013 12:03

Nie wiem czy dobrze zrozumialem o co ci chodzi, ale ja zawsze myslalem ze to "drugie" polozenie lusterka jest po to zeby zerkac na dzieci jadace z tyłu auta(w fotelikach itp) =P



wizjer01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz cze 02, 2013 16:10
Lokalizacja: okolice łęczycy

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: wizjer01 » ndz cze 09, 2013 15:44

MIT, masz rację to jest po to by w nocy nie oślepiały nas światła samochodu jadącego z tyłu. Poprostu ustawiamy lusterko normalnie a na noc dzyndzelek do góry i nikt nas nie oślepia.



Awatar użytkownika
dr.house
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:05
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: dr.house » ndz cze 09, 2013 19:55

Ciekawe czy tamto lusterko samo sie tak przelącza, bo w tym drugim polozeniu nadal widac samochody za nami tylko troche lzej


Było:
Golf MK4 1.4 16V AKQ ->SWAP-> 1.8 20V AGN
Jest:
Audi A6 2.4 V6 Quattro ARJ

mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: mkmck » pn cze 10, 2013 00:01

MIT, Czy Ty masz na myśli dzyndzel zaznaczony żółtym kwadracikiem? Jeśli tak to... wow Amerykę odkryłeś :satan: Jeśli lustro nie jest fotochromatyczne to ma dwa położenia. To drugie działa jak przyciemnione. Jeśli chodzi Ci o tą osłonkę zaznaczoną niebieskim, to chyba próbujesz odkryć trzecią Amerykę :goof: Bawiłem się nią i nie służy do niczego innego jak do zakrywania szczeliny nad lustrem przed słońcem

Obrazek


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

Awatar użytkownika
MIT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: czw lis 29, 2007 17:04
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: MIT » pn cze 10, 2013 10:32

mkmck,nie musisz się naśmiewać ze mnie :hehe: :D ,napisałem w pierwszym poście" że jeżeli temat jest znany proszę o usunięcie"
A teraz spróbuj w nocy jadąc sobie trasą przestawić to lusterko w tryb nocny czyli tą wajchą do góry i zaświeć lampkę .....i co widzisz w lusterku?Nie widzisz nic oprócz świecących się tych lampek,a teraz opuść tą niby osłonkę na szczelinę miedzy lusterkiem,po prostu zasłoni odbicia zaświeconych czy przede wszystkim zgaszonych lampek, które w nocy jednak widać przy tym położeniu lusterka,jeśli jednak opuścimy tą klapkę całe lusterko jest idealnie klarowne bez żadnych hologramów.


Obrazek
115/285 => 138/347

mkmck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: czw sie 09, 2012 09:40
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Odp: Zwykłe lusterko wewnętrzne działa jak fotochromatyczne?

Post autor: mkmck » pn cze 10, 2013 22:26

Oj tam od razu naśmiewać :pub:

No próbowałem, masz racje, nie widać światełka. widać za to tę przesłonę, która zakrywa tę lampkę. Przyjrzyj się temu ;)

via TapaTalk2


VW Bora 2002r. w dziale "nasze auta"
1.9 TDI ALH

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości