Zmiana foteli Octavia 1U

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Zmiana foteli Octavia 1U

Post autor: Guteq » ndz cze 02, 2013 00:46

Witam, problem dotyczy Skody ale na pewno to samo jest w MK4.

Posiadam skode 1U wersja L&K. Obecne moje fotele przednie są bez poduszek. Czy jeżeli zmienię na wersję z poduchami (L&K) wszystko będzie plug&play działać. Nie będzie problemu z montażem, chodzi mi o to czy nie będe musiał zmieniać modułu komfortu i czy wszystko będzie dobrze współgrac?

Dowiedziałem ze potrzebowałbym:

Czujniki uderzeniowe i sterownik airbag oraz wiazka, no chyba ze wszystko jest wyprowadzone uniwersalnie do sterownika, coś w tym stylu ::)

Podono zmienić moduł poduszek, gdyz występuja biedniejsze i bogatsze wersje mudułów

To prawda?

Nie mam zielonego pojęcia o tym, a w sumie bezpieczeństwo przydało by się większe.

Po sprawdzeniu numeru VIN, wiem na pewno, że moją skode wyposażyli tylko w 2 jaski



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana foteli Octavia 1U

Post autor: grg474 » ndz cze 02, 2013 08:57

rozumiem, żę chodzi ci nie tylko o wymianę foteli a o doposażenie o poduszki boczne. Skoro tak, to poza fotelami potrzebujesz 2 wtyczki do foteli, 2 czujniki uderzeń bocznych i tu uwaga - jeśli masz sterownik airbag z lat 1997-1999 to starsze czujniki, do nich oczywiście wtyczki no i sam sterownik airbag z wersji z 4 poduszkami.
Zacznij od sprawdzenia jaki masz sterownik airbag i zakupu foteli


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Guteq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 512
Rejestracja: czw maja 12, 2005 12:18
Lokalizacja: Mazury - DE

Zmiana foteli Octavia 1U

Post autor: Guteq » ndz cze 02, 2013 09:31

grg474, fotele zakupiłem i okazały się z poduchami a obecnie mam bez poduszek. Dowiedziałem sie że niby sam sterownik air baga wymienić i kable wystarczy doposażyć. Skoda jest z 2000 roku. Nowe fotele z tej samej wersji L&K auta ale z 1999 roku. MOge od typa odkupić sterownik i kable bo ma całe auto na sell. Tylko czy to wystarczy, Poduchy foteli nie wystrzeliły po tubie auta. Ciekaw jestem czy u siebie mam czujniki uderzeń bocznych, podobo są w podłodze mniej więcej na wysokości miednicy kierowcy i pasażera.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zmiana foteli Octavia 1U

Post autor: grg474 » ndz cze 02, 2013 11:40

Guteq pisze:Ciekaw jestem czy u siebie mam czujniki uderzeń bocznych,
nie - VW to nie dobry wujek co montuje czujniki czy sterowniki a ich nie podłącza.
skoro masz dawcę to porównaj numery sterowników + odczytaj jakie są czujniki uderzeń bocznych (pod wykładziną) - ewentualnie jak się da to wyciągnij sobie wiazkę bo będziesz miał potrzebne wtyczki i kabelki no i jak numer sterownika pasuje to przepniesz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości