Zamek bagażnika - problem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Zamek bagażnika - problem

Post autor: Thunder Blade » śr maja 29, 2013 17:59

Witam

Mam pytanie dotyczące funkcjonalności zamka. Mój golf ma centralny zamek i jest zamykany z pilota. Wiem, że kiedy zamek w klapie jest ustawiony pionowo, to centralny zamek otwiera również klapę i tak się też u mnie dzieje. Kiedy przekręce kluczykiem zamek w pozycje poziomą bagażnik jest na stałe zamknięty i centralny zamek go nie otwiera. Z tego co wyczytałem w instrukcji bagażnik można też otworzyć z kluczyka przekręcając go dalej w prawo z pozycji poziomej. Problem tkwi w tym, że u mnie kluczyka nie da się dalej przekręcić z pozycji poziomej. Czy są wersje golfa które nei posiadają tej funkcji?

Nurtuje mnie ten problem, ponieważ gdy kupowałem auto to zamek bagażnika był zapieczony i kluczyka nawet nei dało sie włożyć, klape otwierałem tylko z centralnego. Ostatnio wkładke kupiłem na szrocie bo ze starej już nic nei szło zrobić. Wkładke zawiozłem następnie do przerobienia na mój kluczyk, po czym zmontowałem reszte mechanizmu z tą kupioną przerobioną wkładką. Zamek mi chodzi w pozycji pion-poziom, ale nie otworze klapy z kluczyka, jeśli centralny zamek ją zamknie. Otworze ją tylko z pilota kiedy otwieram całe auto, albo wkładając kluczyk do drzwi kierowcy i przekręcając go.

Czy otwierając klape z kluczyka powinno sie otwierać całe auto tak, jak się to dzieje gdy przekręcam kluczyk w drzwiach kierowcy?
Nie wiem, jak sprawa wygląda w prawidłowo działającej klapie stąd tyle pytań. Mam nadzieje że ktoś tutaj mi rozjaśni trochę :)



Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Zamek bagażnika - problem

Post autor: damian_piaski » śr maja 29, 2013 21:39

wg mnie jest wszystko ok

ja mam centralny z kluczyka

rowek wkładki zamka jest pionowo to otwiera się razem z centralnym a gdy w poziomie to nie otwiera bagażnika. Gdy zamkniesz auto z pilota/kluczyka i chcesz otworzyć sam bagażnik to przekręcasz kluczykiem wkładkę zamka bagażnika na "godzinę piątą" i bagażnik masz otwarty. Z tego co pamiętam to nie można wyjąć kluczyka gdy wkładka jest w tym położeniu.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Thunder Blade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 15:32

Zamek bagażnika - problem

Post autor: Thunder Blade » śr maja 29, 2013 21:59

Właśnie problem tkwi w tym że moja wkładka chodzi teraz tylko z pionu do poziomu i z powrotem.. nie przekręce jej w położenie na godzine piątą. Dlatego zastanawiam się czy może mam taką wersje zamka, jeśli w ogóle takie są? Bo cały mechanizm otwierający mam swój.. przełożyłem tylko wkładke zamka inną. Jak sie przyglądałem to była taka sama i teraz nie wiem czy ta wkładka sie czymś róźni że sie dalej nie przekręca czy co jest grane :/



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Zamek bagażnika - problem

Post autor: tomko66 » czw maja 30, 2013 16:53

Witam! Podepnę się pod temat. U mnie nie działa centralny klapy bagażnika. Czasem coś tam się ruszy centralka, ale to raz na kilkaset. Zastanawiam się, czy to wina siłownika, czy też padł mikrostyk? Za wszelką pomoc będę wdzięczny!



SLAWEK2626
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:10
Lokalizacja: KR

Zamek bagażnika - problem

Post autor: SLAWEK2626 » czw maja 30, 2013 19:37

Witam! U mnie w kombi jak przekręcam na godz. 5 to otwiera się bagażnik i jednocześnie centralny zamek, podejrzewam, że w hatchbacku jest tak samo. Ponieważ ja mam elektryczny siłownik do otwierania, który czasem się przycina, pomaga mu mocniejsze trzaśnięcie klapą. Pozdr.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości