Mokro dywanik kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » sob maja 04, 2013 21:17

A czy w Borze jest gdzieś miejsce które można ewentualnie przetkać i zalegająca woda sobie zleci? Tak jak w passacie który ma taki odpływ pod akumulatorem.



jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » ndz maja 05, 2013 14:21

A ja nadal męczę gdzie może mi się dostawać woda. Pytanie czy tamtędy może gdzieś się przedostawać woda pod tapicerkę pasażera? Zaznaczam że miejsce z filtrem powierza jest szczelne. Jak wlałem w tamto miejsce wodę to zleciała ona w okolicach nadkola no ale....

Obrazek



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » ndz maja 05, 2013 15:11

Jak nie bylo tej gumowej zaslepki, to woda mogla wlatywac tamtym otworem.


Obrazek

jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » ndz maja 05, 2013 15:29

KoJ@K masz na myśli słupek czy podłogę?



Awatar użytkownika
xxxPALUCHxxx
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 967
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 19:24
Lokalizacja: POLSKA

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: xxxPALUCHxxx » ndz maja 05, 2013 18:45

jesli problem pojawia sie po stronie pasazera to sprawdz obudowe od filtra kabinowego. u mnie woda wlatywala po stronie pasazera wlasnie tamtedy.
ktos sobie kiedys podcial obudowe filtra kabinowego zeby latwiej mu ja bylo chyba wkladac i stad u mnie byl problem.

Obrazek

po stronie kierowcy woda wlatywala mi przez otwor linki od otwierania maski.

zauwazylem rowniez ze po obfitych opadach deszczu po otwarciu drzwi mokre sa uszczelki na progach auta.
sprawdz sobie uszczelki na dole drzwi. Ja u siebei mialem je zesztywniale..pelno w nich bylo blota.
wyrwalem je z zaczepow..umylem..nasmarowalem..kupilem nowe zaczepy w ASO i problem zniknal

mozna kupic rowniez cala uszczelke ale koszt jest duzy

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Gol ... /ES311925/" onclick="window.open(this.href);return false;


______LET's GOLF______
Obrazek

MIGAJACA KONTROLKA AKUMULATORA / ALTERNATORA -> potrzebuje pomocy :
viewtopic.php?f=140&t=398583

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » ndz maja 05, 2013 19:47

jaras3001, mam na mysli slupek, bo odnosnie podlogi odpowiedz juz jest.


Obrazek

Awatar użytkownika
daryl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: wt lis 06, 2012 12:41
Lokalizacja: Białystok

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: daryl » ndz maja 12, 2013 09:58

nie wiem którędy ta woda leci, odpływ szybru nie, przez linkę nie, przez pokrywę przewodów nie, na wszelki wypadek zawaliłem silikonem a dziś rano podstopnica mokra a w nocy jedynie pokropiła mżawka...



jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » czw maja 30, 2013 02:48

Już myślałem że pozbyłem się problemu ale po ostatnich silnych opadach gdzie Bora stała na dworze sytuacja się powtórzyła a woda pojawiła się również pod chodnikiem z tyłu (prawa strona). Boję się odkręcać podszybie żeby czegoś nie ułamać ale chyba to będzie koniecznie, chyba że zaryzykuję i w małą szczelinę miedzy oknem a tą plastikową osłoną umieszczę silikon.

Przydałby się jakiś otwór odwadniający to wszystko. W Passacie jest a tu chyba nic Niemcy nie wymyślili...



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: KoJ@K » czw maja 30, 2013 09:53

Jak nie spróbujesz zdjąc to nie sprawdzisz do końca gdzie leży problem, może akurat po tej lince otwierania maski właśnie. Nie ma żadnej filozofii w ściąganiu tego podszybia.


Obrazek

jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » czw maja 30, 2013 13:34

Gdyby szło linką to bym miał mokro po stronie kierowcy a nie jak u mnie po stronie pasażera



monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: monlag1 » czw maja 30, 2013 15:08

Wejdz do auta ,zamknij drzwi, a druga osoba niech leje po aucie ile wlezie najlepiej z weza gumowego pod duzym strumieniem okolo minuty od gory po szybach.Ty obserwuj progi plastikowe na dole czy czasem z dolu drzwi nie wlewa sie do srodka.Jezeli tak to puszcza uszczelka wewnatrz drzwi pod blachą .Wokol niej idzie uszczelka ,byc moze jak ktos kiedys rozbieral dzwi i nie wiedzial jak ta blache sciagnac podwazal ja srubokretem i uszkodzil uszczelke. Jezeli to bedzie to ,dam znac co dalej.Pozdr


ASZ 253KM/486Nm

jaras3001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw maja 02, 2013 16:53

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: jaras3001 » czw maja 30, 2013 23:31

Kolejny dzień obfity w opady za nami. Od wewnątrz samochodu zbytnio nie widać miejsca w którym by mogło przeciekać aczkolwiek jutra bądź w sobotę spróbuje z bratem metodę z wężem.
Po takich opadach nie dałoby mi spokoju gdybym nie odkręcił plastiku który jest nad filtrem przeciwpyłkowym. I wydaje mi się że gdzieś tam musi być jakaś szczelina i woda przedostaje się do środka samochodu. Czy jest tam jeszcze jakieś miejsce (np, jakiś kabel, uszczelka) prócz filtra które może być przyczyną problemu?

Jedynym wyjściem żeby wysuszyć podłogę jest zdjęcie wykładziny czy może któreś uszczelki można wyciągnąć i woda sama zleci?



monlag1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw sty 13, 2011 20:34

Re: Mokro dywanik kierowcy

Post autor: monlag1 » pt maja 31, 2013 12:44

Piszesz ze woda pokazla sie na wykladzinie z tylu za pasazerem.Musial bys miec wody po kostki zeby z przodu przelala sie do tylu pod fotelem.Sprawdz jak pisalem polewajac auto i obserwuj co i jak. W podladze sa korki ,przynjamniej z tylu ale czy to wystarczy ? Skoro wszystko mokre lepiej w jakis goracy dzien wyciagnac fotele podniesc wykladzine w gore i niech sie suszy.Ale najpierw szukaj przyczyny .Dobre na wsysanie wilgoci sa szare gazety.Pozdr


ASZ 253KM/486Nm

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Mokro dywanik kierowcy

Post autor: piotrek233 » pt maja 31, 2013 13:32

Kolego po pierwsze, rozkręcasz calutki środek, tunel, fotele, listwy progowe, wykładzinę i przede wszystkim wygłuszenie(wodę nasiąkła jak gąbka) Nie ma innej metody na dokładnie wysuszenie środka. W przeciwnym wypadku za chwile pojawi się grzyb oraz nieprzyjemny zapach.... Jak już cały środek wyprujesz, Ty siedzisz w aucie a ktoś polewa wężem auto, lokalizujesz przeciek, naprawiasz usterkę. Ponownie lejesz wodę jak nic leci do środka składasz wszytko. To jest najprostsza i najskuteczniejsza metoda.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości