Klima zawór rozprężny

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Klima zawór rozprężny

Post autor: ajm115km » śr kwie 17, 2013 23:41

Witam wszystkich. Czy może mi ktoś poradzić jak i z ktorej strony zajać się za demontaż zaworu rozprężnego klimatyzacji. Mniej więcej wiem w której części się znajduje jedna czy zabrać się za to od strony zdjęcia podszybia, czy wyjęcia schowka? Czy będzie jakiś kłopot? Jakie potrzebne są narzędzia? Jeżeli od strony schowka to czy mogę coś urwać uszkodzić przy demontażu? Czym kierować się przy zakupie tego zaworu? Gdzie mogę go kupić? Uadać się do ASO czy może gdzieś indziej. JKeżeli ma ktoś jakąś foto poradę z miła chęcia pooglądam. Z góry dziękuje. Jeżeli temat w nie właściwym dziale proszę Moderatora o przeniesienie.



Awatar użytkownika
CRS200
Forum Master
Forum Master
Posty: 1257
Rejestracja: czw lip 21, 2011 20:24
Lokalizacja: Biłgoraj

Klima zawór rozprężny

Post autor: CRS200 » czw kwie 18, 2013 10:21

Zawor znajduje sie za silnikiem, jak otworzysz maske bedziesz widzial dwa przewody klimy prowadzace do niego, nie maszisz demontowac ani podszybia ani schowka, wymiana jest prosta, powinienies sonie z tym poradzic.
Kupuj tylko orginal nie polecam zaniennikow, jak cos mam ori uzywke do sprzedania.


Sprzedam części do: VW GOLF IV różne wersje silnikowe


ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Klima zawór rozprężny

Post autor: ajm115km » czw kwie 18, 2013 11:09

Kurde Crs zamowilem juz jakis z hella za 160zl nowy. Dzieki za info widzialem juz cos takiego kolo silnika w plastikowej obudowie wiec to to tylko nie wiem jak sie za to zabrac ogladne to w wolnej chwili. Ciesze sie ze chociaz jest to od strony silnika a nie wnetrza. Zajac sie chce tym sam bo w serwisie klimy za demontowanie tego powiedzieli mi 150zl mysle chyba ich pogielo, i pytam czy to z ta czescia o oni mowia za sama robote:-) . Lukne na to w sobote jak mogl by ktos powiedziec co trzeba z narzedzi napewno przypuszczam ze imbusa ale jaki? Crs dziekuje jeszcze raz za info w kazdym badz razie.



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Re: Klima zawór rozprężny

Post autor: lwlw » pt kwie 26, 2013 13:22

Najpierw musisz oczywiście gaz ściągnąć. Zwróć uwagę na stan oringów, jak dobre to zostaw. Żeby zobaczyć jakie klucze zdejmij plastikową osłonę i będziesz widział.

A czemu chcesz go wymieniać? Nieszczelny czy źle działa? Ja miałem niby nieszczelny w MK3, kupiłem nowy i klima działała tylko w duże upały, wymienili mi na gwarancji i to samo dalej było. Wreszcie założyłem stary - niby nieszczelny - i problem się rozwiązał, przejeździłem nim do końca jeszcze 3 sezony i gaz nie uciekł, a zawór tylko się pocił.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Klima zawór rozprężny

Post autor: ajm115km » pn kwie 29, 2013 21:11

Hmn tam kazal macher wymienic jednak nie trafione co do wymiany wymieniony dwa imbuzy male raczki by sie jedynie przydaly i po klopocie gaz wypuscilem w powietrze ale to nie to prosze o zamknięc ie tematu :-)



Zablokowany

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości