wspawanie wnęki z klapy USA do klapy europejskiej

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

wspawanie wnęki z klapy USA do klapy europejskiej

Post autor: michael.golf » wt mar 26, 2013 13:30

witam,
kupiłem wycięty kawałek klapy USA - zdjęcie 1.

ObrazekObrazekObrazek

czy ktoś już robił coś takiego : chcę wspawac wycięty zaznaczony kawałek z klapy USA - zdjęcie 2
do klapy europejskiej...
pyt.1- jak najlepiej to wspawac bo myślę tylko o przedniej części klapy bez jej wnętrza - czy może powinienem wspawac jak zaznaczyłem na zdjęciu 3 - JAK RADZICIE ???
pyt.2 - mam teraz w klapie europejskiej założony zwykły siłownik do centralnego zamka - czy tak może zostac czy powinienem założyc ten cały centralny zamek który był w klapie USA ???
dodam że zarówno teraz jak i pużniej w blendzie USA nie mam zamka na kluczyk tylko otwieranie mam na przycisk a otwór po zamku będzie "zaspawany".
pytam bo może ktoś już coś takiego robił i ma mądre rady,oczywiście pojadę z tym do blacharza ale to za dłuższy... czas.



ALBINERO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 27, 2013 13:29

wspawanie wnęki z klapy USA do klapy europejskiej

Post autor: ALBINERO » śr mar 27, 2013 14:36

Jak masz zamiar to dać robić blacharzowi to najlepiej jemu to pokaż i on będzie wiedział jak to najlepiej zrobić . Wydaje mi się że opcja nr.3 najlepsza .



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 137
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

wspawanie wnęki z klapy USA do klapy europejskiej

Post autor: Krzychu_14 » czw mar 28, 2013 11:17

po 1 będziesz to robił sam? czy dajesz to do blacharza ?
po 2 tak jak ALBINERO wspomniał opcja 3 najrozsądniejsza (mniej cięcia), jednak na tym zdjęciu (nr 3) widać że brakuje kawałka blachy w prawym górnym rogu, moim zdaniem to dodatkowa robota aby z wyciętej klapy europejskiej ten kawałek zostawić i spasować to razem, a jak widać na zdjęciu 2 to chyba najprościej będzie wycinasz ten prostokąt, bierzesz wymiary i na klapę i to samo wycinasz bez dodatkowych problemow że tu trzeba tyle zostawić blachy itd.



michael.golf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 05, 2009 03:23

wspawanie wnęki z klapy USA do klapy europejskiej

Post autor: michael.golf » czw mar 28, 2013 12:10

daję do blacharza ale na razie do niego nie jadę bo nie mam kaski na to więc dlatego pytam kolegów może ktoś już coś takiego robił.
ja bym był za opcją drugą,bo kiedyś przywiozłem mu też taki prostokąt blachy z wyciętym wlotem że sprintera i tak to wspawał w przedni błotnik
jak by golf miał to seryjnie,po drugie nie chciał bym wyciągac szyby a tak by uciął przed samą wycieraczką i wspawał (znaczek VW i tak mam zaspawany).
-w wersji trzeciej ja żle wytłumaczyłem bo myślałem żeby uciąc do wspawania od góry do dołu i wspawac razem z tyłem klapy i bebechami ale to chyba było by bez sensu ??
-pyt.2 - mam teraz w klapie europejskiej założony zwykły siłownik do centralnego zamka - czy tak może zostac czy powinienem założyc ten cały centralny zamek który był w klapie USA ???
dodam że zarówno teraz jak i pużniej w blendzie USA nie mam zamka na kluczyk tylko otwieranie mam na przycisk a otwór po zamku będzie "zaspawany".



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 137
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

wspawanie wnęki z klapy USA do klapy europejskiej

Post autor: Krzychu_14 » czw mar 28, 2013 12:15

jak to robi blacharz to on już sobie poradzi z tym, a do do siłownika, to jest obojętne, tyle że mniemam iż ten siłownik który był w klapie USA to jest oryginalny, a wiadomo co oryginał to oryginał.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości